Warsztaty: Jak pisać przewodniki przyszłości

WARSZTATY: SALA KONFERENCYJNA nr 8.

Godz. 12:00 sala nr. 8

 

 

 

Jak pisać przewodniki przyszłości – Maciej Marczewski, Fundacja Ruszaj w Drogę

Nadeszła era Przewodników 2.0, które ułatwiają zwiedzanie, inspirują i pobudzają wyobraźnię. Nie kształtują ich nowoczesne technologie, ale emocje, prawa marketingu treści i techniki opowiadania historii.

90% dzisiejszych przewodników, turystycznych folderów, ulotek, map oraz internetowych relacji powiela te same błędy. Autorzy korzystają z zakazanych słów, bazują na przewodnikach z lat 60-tych i nie dostosowują się do postępującej, coraz bardziej ograniczonej wiedzy i percepcji turystów.

Naucz się, jak zostać twórcą Przewodników 2.0. Autorem, który w codziennej pracy wykorzystuje wiedzę o nieodwracalnych zmianach, jakie zaszły w ludzkim mózgu na skutek upowszechnienia Internetu i nowoczesnych technologii. Dowiedz się, jak tworzyć praktyczne i skuteczne treści, które trafią do typowego polskiego turysty. Zobacz, jak łatwo naprawić najczęściej powielane błędy, i jak tworzyć przewodniki pełne angażujących treści. Takie, które zachęcają turystów do powrotu i polecania znajomym miejsca, które promujesz.

Kasia i Maciej Marczewscy – twórcy największego blogu podróżniczego o Polsce i autorzy internetowych przewodników www.ruszajwdroge.pl – pokazują jak od 8 lat doskonalą warsztat pisarski i jak sprawili, że z ich porad korzysta milion turystów rocznie. Warsztaty na Globalnie poprowadzi Maciej Marczewski, który pokaże dziesiątki najlepszych i najgorszych przykładów z polskich przewodników. Opowie, jak dziś powinna wyglądać idealna publikacja turystyczna, broszura regionu, ulotka miasta, szlaku tematycznego i ich opisy w Internecie.

Maciej Marczewski – pasjonat, pozytywnie zakręcony na punkcie polskiej turystyki. Od 8 lat, wraz z żoną aktywnie zwiedza Polskę, sprawdzają, testują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju. Czytali, korzystali i oceniali setki map, folderów i przewodników po Polsce. Doskonale wiedzą jakie rozwiązania się sprawdzają i co doceni typowy polski turysta.

Pod marką „Ruszaj w Drogę!” stworzyli: Fundację promującą polską turystykę w Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub – jedyny taki w Polsce cykl Prezentacji Podróżniczych o polskich regionach www.klub.ruszajwdroge.pl i największy blog podróżniczy o Polsce www.ruszajwdroge.pl.

W 2016 roku ich blog dociera do miliona turystów, zostaje wpisany do TOP10 blogów podróżniczych o największym potencjale marketingowym i ogłoszony drugim największym blogiem podróżniczym w Polsce. Ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 20 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! „Debiutem Roku 2016”.

Marczewscy w Fundacji prowadzą 14 projektów dla polskiej turystyki: tworzą internetowe przewodniki ze sprawdzonymi pomysłami na wycieczki po Polsce, integrują działania promocyjne polskich województw, współpracują z polskimi organizacjami turystycznymi i samorządami oraz opowiadają o turystyce w audycjach radiowych i telewizyjnych.