W Y S T A W C Y

SŁOWACJA – NARODOWE CENTRUM TURYSTYKI SŁOWACKIEJ W POLSCE

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 47

Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Polska
 
kom. (+48) 606 236 044
office.pl@slovakia.travel
www.slovakia.travel
 
 
NARODOWE CENTRUM TURYSTYKI SŁOWACKIEJ W POLSCE to rządowa organizacja, która od 1 stycznia 2017 roku bezpośrednio podlega pod Departament Turystyki w Ministerstwie Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej.

Głównym zadaniem Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce jest promocję Słowacji w dziedzinie turystyki. Działalność placówki polega przede wszystkim na:
∙ informowaniu polskich turystów, dziennikarzy, blogerów, biura podróży, tour operatorów i szerokiej polskiej publiczności o walorach turystycznych Słowacji,
∙ współpracy przy tworzeniu i poszerzaniu ofert turystycznych o Słowacji w katalogach polskich biur podróży i tour operatorów,
∙ współpracy z masmediami poprzez organizowanie konferencji prasowych oraz pobytów studyjnych na Słowacji,
∙ współpracy z polskimi portalami internetowymi,
∙ aktywnym udziale w najważniejszych targach turystycznych w Polsce,
∙ na informowaniu branży turystycznej i polskich firm o możliwościach organizacji MICE pobytów na Słowacji.

 

 

więcej

MIASTO OSTRAVA – MIASTO PARTNERSKIE
OSTRAVAINFO!!!

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 48

Prokešovo náměstí 8
702 00 Ostrava
Czech Republic
 
tel. (+420) 599 443 096
kom. (+420) 602 712 920
vez@ostravainfo.cz
www.ostravainfo.cz
 
 
OSTRAVAINFO!!! to sieć 6 punktów informacji turystycznej na terenie Ostrawy. Udzielamy informacji o Ostrawie i okolicy, prowadzimy kantory wymiany walut, sprzedaż biletów komunikacji miejskiej, biletów na imprezy kulturalne i sportowe, winiet autostradowych oraz upominków. We wszystkich punktach IT można skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu. Oferujemy również usługi przewodnickie w języku polskim.
 

 

więcej

Akademia Rainbow

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: S2

ul. Piotrkowska 270
90-361 Łódź
Polska
 
kom. (+48) 515 281 863
szkolenia@akademiarainbow.pl
www.akademiarainbow.pl
 
 
Jesteśmy zespołem pasjonatów pracy w turystyce i stanowimy jednostkę szkoleniową biura podróży Rainbow. Prezentujemy uroki pracy na destynacji w czasie targów i imprez branżowych, prowadzimy kursy pilotów wycieczek, rezydentów turystycznych i animatorów czasu wolnego oraz uzupełniające je szkolenia dodatkowe, nas spotkasz na rekrutacji i w czasie szkoleń wewnętrznych. Skorzystaj z naszej oferty, aby zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające Ci wykonywać pracę marzeń. Budzisz się rano i myślisz „czas na nową pracę”? Zacznij przygodę z Akademią!
 

 

więcej

ALKA Sun Resort

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 45

ul. Wojska Polskiego 7
78-111 Ustronie Morskie
Polska
 
tel. (+48) 94 351 55 60
kom. (+48) 519 840 733
rezerwacja@alka-ustronie.pl
www.alka-ustronie.pl
 
 
Od lat współpracujemy z największymi Operatorami turystyki rodzinnej, biznesowej i kuracyjnej. Należą do nich m.in. operatorzy z Niemiec, ze Szwecji, a przede wszystkim Operatorzy Polscy. Świetne położenie naszego Obiektu, w samym centrum Ustronia Morskiego, daje doskonałe możliwości prezentacji oferty, organizacji spotkań biznesowych i indywidualnych oraz wypoczynkowych i szkoleniowych.

Zapraszamy na:
∙ pobyty wczasowe
∙ pobyty odchudzające
∙ pobyty zdrowotne
∙ szkolenia i konferencje

Wypocznij i zbierz ze sobą garść miłych wspomnień!
 

 

więcej

APILANDIA

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

Klecza Dolna 148
34-124 Klecza Górna
Polska
 
tel. (+48) 33 870 64 02 wew. 57
kom. (+48) 517 203 452
kontakt@apilandia.pl
www.apilandia.pl
 
 
Nasza interaktywna wystawa to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promujemy temat pszczół i tajniki ich życia. W naszym Centrum gościmy wycieczki z całej Polski – są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne, a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic; odwiedzają nas całe rodziny.

W niesamowity sposób połączyliśmy tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.

Ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Sale muzealne umiejscowione są w odrestaurowanych zabytkowych podziemiach, które doskonale spełniają funkcję działającą na wyobraźnię odwiedzających; tworzą niezapomniany klimat miejsca.

Wyjście naprzeciw realnego zapotrzebowania animacyjno-edukacyjnego oraz śmiała idea połączenia świata pszczelarskiego i edukacji przyrodniczej zaowocowała powstaniem nowoczesnego i przyjaznego miejsca – dodatkowo atrakcyjnego turystycznie.

Naszą interaktywną ekspozycję uzupełniają profesjonalne warsztaty pszczelarskie m. in. wykonywania świec z wosku pszczelego, degustacje różnych rodzajów miodów i produktów pszczelich. Proponujemy konkretne tematyki warsztatów dostosowane do grup wiekowych. Całość uzupełnia wizyta w pasiece edukacyjnej (pod okiem instruktora), którą udostępniamy w ramach realizowanych warsztatów.
 

 

więcej

Aquapalace Resort Hotel Prague

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Prazska 137
251 01 Cestlice
Czech Republic
 
tel. (+420) 225 108 888
fax (+420) 225 108 999
info@aquapalacehotel.cz
www.aquapalaceresort.com
 
 

 

 

więcej

Baia Holiday

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 71

P.zza Vittorio Emanuele II
25087 Salò
Italy
 
tel. (+48) 22 620 08 34
info@baiaholiday.pl
www.baiaholiday.pl
 
 
Poznaj świat Baia Holiday!

Wybierz wakacje w jednym z naszych Camping Village, czekają na ciebie białe plaże na wyspie Sardynii, piaszczyste wybrzeża Wenecji riwiera Adriatyku między Triestem a Chorwacją oraz Rzym i Jezior Garda. W naszych resortach proponujemy różnego typu zakwaterowanie od placów kempingowych przez nowoczesne mobile home i opcje hotelowe a na gości czekają liczne atrakcje: baseny, place zabaw dla dzieci, animacje, szeroki wachlarz zajęć sportowych, wycieczki oraz wspaniała kuchnia regionalna.
 

 

więcej

BAICHENG FEIFEI PEPER-CUT ART.CO.,LTD

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 88

 
 
 

 

 

więcej

BAICHENG HONGSHUN ELECTRONIC COMMERCE CO.,LTD.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 90

 
 
 

 

 

więcej

BAICHENG ZHIBO ELECTRONIC COMMERCE CO.,LTD.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 89

 
 
 

 

 

więcej

Bajkowa Odra

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

więcej

Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko o.p.s.
Biuro Promocji Regionu Turystycznego Beskidy-Wołoszczyzna OPP

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Náměstí Svobody 6
73801 Frýdek-Místek
Czech Republic
 
tel. (+420) 558 638 256
dm@beskydy-info.cz
www.beskydyportal.cz
 
 

 

 

więcej

Miasto Bielsko-Biała

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
tel. (+48) 33 470 12 39
fax (+48) 33 470 12 41
bpm@um.bielsko.pl
www.bielsko-biala.pl
 
 

 

 

więcej

HOTEL BISER

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 25

s. Kališta 6330
6330 Struga
Republic of Macedonia
 
tel. (+389) 46 785 700, (+389) 46 780 010
kom. (+389) 70 299 065
fax (+389) 46 780 404
info@hotelbiser.com.mk
www.hotelbiser.com.mk
 
 
Hotel BISER znajduje się w miejscowości Struga w Macedonii. Położony jest przy samym brzegu krystalicznego jeziora Ochrydzkiego. Każdy kto spojrzy na Hotel od strony jeziora, będzie zafascynowany harmonijnym połączeniem skał i architektury ochrydzko – struskiej. Zastanawiające czy to stworzyła sama przyroda czy to już dzieło rąk ludzkich? W tym miejscu spotykają się duchowość i świeckość – w obrębie kompleksu hotelowego znajdują się klasztor Wniebowzięcia Najświętszej Bogurodzicy i kościół jaskiniowy św. Jerzego.

Hotel posiada 79 pokoi i 5 apartamentów, z których podziwiać możemy niesamowitą panoramę jeziora, a codzienny wschód słońca nad górą Galicyjską jest dla wielu niezapomnianym widokiem. W obiekcie znajduje się także restauracja mieszcząca 450 osób wraz z tarasem zewnętrznym, gdzie można skosztować macedońskich specjałów rozkoszując się dodatkowo malowniczym krajobrazem i uspokajającym blaskiem tafli jeziora Ochrydzkiego. Hotel oferuje także sale kongresowe oraz posiada własną plażę oraz klub disco, co zadowoli także młodszych gości. Hotel BISER w Macedonii to propozycja idealna przed wszystkim dla tych, którzy poszukują spokojnego wypoczynku i relaksu oraz potrafią docenić walory pobytu blisko natury. Zapraszamy!
 

 

więcej

Biuro Promocji i Informacji Obsługi Ruchu Turystycznego
„Bit-Bort Travel”

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Orkana 49
34-700 Rabka Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 18 267 99 37
kom. (+48) 602 443 508
fax (+48) 18 267 02 10
info@bit-bort.com.pl
bit-bort.com.pl
 
 
Zajmujemy się organizowaniem wycieczek szkolnych i programów pobytowych dla grup zorganizowanych dzieci, młodzieży i osób dorosłych przebywających na terenie ziemi Sądeckiej. Prowadzimy Rabczańską Strefę Rękodzieła. Zapraszamy na warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci, młodzieży. Zajęcia prowadzone są w następujących tematach: Ozdoby drewniane: aniołki, kwiaty, koty, motyle, samochody. Ozdoby włókiennicze: korale góralskie. Ozdoby szklane: malowanie na szkle, bombki choinkowe. Ozdoby bibułkarskie: kwiaty z bibuły. Prowadzimy sklepy regionalne, gdzie prowadzimy również sprzedaż odzieży patriotycznej, folkowej, regionalnej i strojów góralskich. Oferujemy przewodnictwo górskie w Beskidy, Pieniny, Gorce, Tatry Polskie i Słowackie, Słowacki Raj, Bieszczady. Polecamy również pilotaż wycieczek autokarowych. Zimą zapraszamy do Akademii Jazdy na Nartach. Szkoła prowadzi zajęcia dla osób początkujących stawiających pierwsze kroki na nartach, oraz zajęcia doskonalące do stopnia zaawansowanego. Zajęcia prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji każdej osoby.
 

 

więcej

Biuro Podróży i Turystyki Almatur

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 72

ul. F. Ratajczaka 26/8/111
61-815 Poznań
Polska
 
tel. (+48) 61 855 76 33
kom. (+48) 609 908 081
poznan@almatur.pl
www.almatur.poznan.pl
 
 
Almatur istnieje na polskim rynku turystycznym już od ponad 60 lat. W tym czasie zorganizowaliśmy ogromną ilość imprez turystycznych, zdobywając wielkie doświadczenie, a przede wszystkim zyskując zaufanie setek tysięcy naszych klientów. Od lat nasze oferty kierujemy do wszystkim ludzi młodym duchem, niezależnie od wieku.

Jesteśmy największym w Polsce organizatorem wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Nasze kolonie i obozy są wyjątkowe dzięki szerokiemu spektrum aktywności, zajęć tematycznych i wykwalifikowanej kadrze instruktorów i wychowawców. Bardziej dorosłym proponujemy atrakcyjne wojaże – od Polski i bliskiej Europy, aż po najbardziej odległe i egzotyczne kraje świata. Naszym celem jest turystyka aktywna i niebanalna. Na wyjazdach z Almaturem można zobaczyć cuda architektury, wspaniałą, bujną przyrodę i niesamowite skarby natury. Chcemy pokazać je z bliska, razem z lokalną specyfiką, zwyczajami i kulturą mieszkańców. W miarę możliwości staramy się trzymać z dala od masowej, komercyjnej turystyki, choć nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Realizujemy ciekawe programy gwarantujące przeżycie niesamowitych przygód podczas wspólnego poznawania świata. Dbamy o to, aby każda podróż dostarczyła naszym turystom niezapomnianych wrażeń oraz przebiegała w świetnej atmosferze pełnej pozytywnych emocji.

A wszystko to zgodnie z naszym hasłem „Almatur – radość przygody i podróży”.
 

 

więcej

BlueCharter.pl

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 62

ul. Bielska 41
43-200 Pszczyna
Polska
 
kom. (+48) 601 477 086 | (+48) 722 381 130 | (+48) 884 640 888
biuro@bluecharter.pl
www.bluecharter.pl
 
 
Specjalizujemy się w wynajmowaniu jachtów w Grecji już od 12 lat. Wszystkie oferowane jednostki są naszą własnością – nie działamy jako pośrednicy. Organizujemy również rejsy ze skipperem. W ofercie: Oceanis 473, Oceanis 440, Sun Odyssey 45. Bogate wyposażenie w cenie.

Organizujemy rejsy szkoleniowe w Grecji z możliwością uzyskania Polskich uprawnień.

Wszystkie jachty wyposażone w:
4 kabiny 2 osobowe, 2 toalety z prysznicem, ciepłą wodę, kuchenkę, lodówkę 2 komorową, autopilota, chartploter, głębokościomierz, wiatromierz, radio z odtwarzaczem, UKF-ka, rolowane żagle, panele fotowoltaiczne, bimini, prysznic na rufie, teak w kokpicie, dodatkową komorę chłodniczą w kokpicie, internet bezprzewodowy, wentylatory w kabinach, łańcuch kotwiczny 70-80 m, komplet map.

W cenie również ponton z silnikiem, deska sup, pościel oraz ubezpieczenie.

Dla osób odwiedzających targi mamy specjalną ofertę promocyjną.

 

 

więcej

CampRest.com

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 71

ul. Barska 70
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
kom. (+48) 792 445 484
kontakt@camprest.com
www.camprest.com
 
 
CampRest.com to internetowy portal dla fanów wakacji na campingu.

Na naszej stronie użytkownicy mogą odnaleźć odpowiedni camping na swoje wakacje, korzystając z zaawansowanej wyszukiwarki. Poza samymi campingami, publikujemy również liczne artykuły w których opisujemy najciekawsze campingi i ich okolicę.

Wiele miesięcy w ciągu roku spędzamy w podróży właśnie po campingach także chętnie doradzamy na podstawie własnych doświadczeń.

Wydajemy również drukowany przewodnik po campingach, który dystrybuujemy za darmo podczas targów.
 

 

więcej

Carpathian Race Sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Kasprowicza 16/2
33-100 Tarnów
Polska
 
kom. (+48) 606 319 571
office@carpathianrace.eu
carpathianrace.eu
 
 
Firma Carpathian Race Sp. z o.o. zajmuje się organizacją kolarskich imprez sportowych oraz promowaniem młodych zawodników, a jej głównym produktem jest Karpacki Wyścig Kurierów. Jest to międzynarodowy wyścig kolarski dla zawodowców w wieku 19-22 lata, czyli tzw. orlików, organizowany w stałym terminie weekendu majowego. Wyścig narodził się w roku 1975 na część kurierów Polskiego Państwa Podziemnego, a w roku 2009 został reaktywowany. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń w oficjalnym kalendarzu europejskim Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) dla tej kategorii wiekowej. Wyścig stanowi też ważne wydarzenie w promowaniu współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej – wspierany jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki oraz od lat ma patronat Ministra Spraw Zagranicznych RP. Wyścig promuje też zapisy tzw. Konwencji Karpackiej i czynnie włącza się do projektu pn. Karpaty łączą, realizowanego przez Centrum UNEP/GRID w Warszawie. Wyścig narodził się i odrodził w Tarnowie, a od 2014 roku porusza się na linii dwóch miast partnerskich Tarnów – Veszprem. W 2019r. przypada jego 36. edycja, która wystartuje 30.04 z Lublina, przejedzie przez Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, zawita do Popradu na Słowacji, aby 5.05 zakończyć się ostatnim etapem z Veszprem nad Balatonem na Węgrzech.
 

 

więcej

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 20

ul. Wysockiego 29
58-304 Wałbrzych
Polska
 
tel. (+48) 74 667 09 70
recepcja@starakopalnia.pl
www.starakopalnia.pl
 
 
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu stanowi największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” („Thorez”). Zakończona w 2014 roku rewitalizacja największej, wałbrzyskiej kopalni zatrudniającej w szczycie swej działalności kilka tysięcy pracowników umożliwiła powstanie wyjątkowego obiektu na turystycznej mapie Polski. Obecnie to 4,5 hektara zabytkowych obiektów poprzemysłowych, wzbogaconych o autentyczne wyposażenie obejmujące zabezpieczony i udostępniony zwiedzającym kopalniany park maszynowy. Dzięki pracującym w Starej Kopalni przewodnikom-górnikom, którzy przed laty pracowali w wałbrzyskich kopalniach, każdy ze zwiedzających może nie tylko obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także ma możliwość poznania specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika.

W strukturach obiektu działają: Muzeum Przemysłu i Techniki, Centrum Ceramiki Unikatowej, Galeria Sztuki Współczesnej i Kawiarnia Sztygarówka.
 

 

więcej

Ministry of Tourism of Cuba

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 87

Calle 3ra, No 6, entre G y F, Plaza
La HABANA
Republic of Cuba
 
kom. (+48) 605 360 566
davidl@zoznam.sk
www.cuba.travel
www.cubatravel.cu
www.cubamaps.cu
 
 

 
 
The Ministry of Tourism – is a state organization of Cuba, which develops the commercial and advertising strategy linked with tourism. The Main objective – to increase the numbers of tourists traveling to Cuba and to develop all conditions for tourists to enjoy their vacations.

We offer visitors all the options of accommodation in hotels from 3 stars to 5 stars +; It offers all kinds of options to know the country, its nature, its history, its culture, its art, its architecture, its legendary cities, etc. We offer health tourism, nautical activities, international fishing an event among the most popular is the Ernesto Hemingway fishing, diving, underwater events, culture events and more.

Cuba is a special space for the development of congresses, incentive events and others.

The destination in addition to sun and beach is considered as a multimodal tourism, where the tourist has multiple options for adults, youth and children.

 

 

więcej

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism

Lokalizacja: Hala MCK (B, C) ∙ Stoisko: 22

al. Róż 16
00-556 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 629 29 16
fax (+48) 22 627 95 55
warszawa@czechtourism.com
www.czechtourism.com
 
 
Czeska Centrala Ruchu Turystycznego-CzechTourism udziela informacji turystycznych o Czechach: aktualnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, zakwaterowaniu. Współpracuje z mediami i biurami podróży, organizuje wyjazdy studyjne do Czech dla biur podróży i dziennikarzy. Publikuje bezpłatne mapy i foldery turystyczne w języku polskim.

Na stoisku CzechTourism zaprezentują swe oferty: Morawy Wschodnie, Vysočina Region, Miasto Děčín, OREA HOTELS, Kraj Ustecki, AQUAPALACE RESORT PRAGUE, Kraj Ołomuniecki, Kraj Morawsko-Śląski, BAJKOWA ODRA i Beskydy.
 

 

więcej

TOURIST BOARD DALMACIJA AND LIKA – CROATIA

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 39

Fra Nikole Ružića bb
22000 Šibenik
Croatia
 
tel. (+385) 22219072
info@dalmatiasibenik.hr
www.dalmatiasibenik.hr
 
 

 
 
Promotion of the tourist destination in the country and abroad, enriching the overall county tourism offer and creating new products in the tourist region, primarily in the selective types of tourism (agricultural, cultural, health tourism, active etc.); in accordance with the Strategic Marketing Plan for Croatian Tourism, stimulating, preserving, developing and promoting all of the existing touristic resources.
 

 

więcej

F.H.U. DAMP Marian Danielec
Biuro Podróży DAMPTOUR

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 25

ul. Bobrecka 10
43-400 Cieszyn
Polska
 
tel. (+48) 33 852 45 56
kom. (+48) 600 904 521
fax (+48) 33 852 45 56
biuro@damptour.com.pl
www.damptour.com.pl
 
 
Biuro Podróży Damptour z Cieszyna.

Jesteśmy organizatorem turystyki już od 1991 roku. Nasze długoletnie doświadczenie w tej branży pozwala nam systematycznie ulepszać naszą działalność na rzecz turystów. Wsłuchujemy się w ich potrzeby i dostosowujemy naszą ofertę do oczekiwań Klientów.

Specjalizujemy się przede wszystkim w obsłudze ruchu turystycznego na kierunkach bałkańskich m.in: Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Bułgaria i Polska. W ofercie posiadamy również obozy młodzieżowe oraz kolonie czy zielone szkoły. Na specjalne zamówienia realizujemy także wycieczki objazdowe i szkolne. Dodatkowo rozwijamy naszą sprzedaż agencyjną na rzecz innych touroperatorów, stanowiącą uzupełnienie naszej oferty tak, aby każdy Klient znalazł u nas coś dla siebie.

Siedziba firmy mieści się niezmiennie przy ul. Bobreckiej w Cieszynie. Współpracujemy z ponad 700 agentami na terenie całej Polski. Działamy na podstawie zaświadczenia o wpisie do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych nr 1346 Marszałka Województwa Śląskiego oraz posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową TU Europa nr GT 405/2018 ważną do dnia 09.10.2019.
 

 

więcej

Powiat Sławieński
Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna DARLOT.PL

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 43A

ul. Sempołowskiej 2a
76-100 Sławno
Polska
 
biuro@darlot.pl
www.darlot.pl
 
 
Darłowska Lokalna Organizacja turystyczna to obszar obejmujący prawie 50 km. brzegu Morza Bałtyckiego. Pasmo wspaniałych, piaszczystych plaż oraz mikroklimat o wysokiej zawartości jodu. Dziko wijące się rzeki, przymorskie jeziora, lesiste wzgórza i zielone łąki to bogactwa terenu, w które wyposażyła go natura. Darłowo-Darłówko, Jarosławiec, Dąbki i inne miejscowości to doskonałe miejsca do udanego wypoczynku.

ZAPRASZAMY!
 

 

więcej

Statutární Město Děčín
Miasto Statutarne Dieczyn

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Mírové nám. 1175/5
405 38 Děčín
Czech Republic
 
tel. (+420) 412 593 111
posta@mmdecin.cz
www.mmdecin.cz
 
 

 

 

więcej

Republika Dominikańska

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 44

Karla Engliše 3221/2
15000 Praga
Czech Republic
 
tel. (+420) 222231078
poland@godominicanrepublic.com
www.godominicanrepublic.com
 
 
Grzejące słońce nie opuszcza Dominikany przez cały rok, czego dowodem są całoroczne temperatury utrzymujące się około 28°C. W tym pięknym kraju czekają również białe plaże omywane kryształowo czystym morzem a w każdym kompleksie hotelowym można skorzystać z wyjątkowego relaksu i zabiegów wellness. Dominikana to nie tylko znakomite miejsce do odpoczynku, ale również do spędzenia aktywnego urlopu. Nurkowanie, golf, kiteboarding czy wycieczka nad laguny i do naturalnych źródeł, nigdy nie będziesz się nudzić w czasie urlopu. Republika Dominikańska: Pełnia wrażeń.
 
 
Warm sun stays all year in the Dominican Republic and the permanent all year-long temperatures around 28°C serve as the proof, this beautiful country welcomes you with snow-white beaches washed by the crystal-clear sea. Every hotel resort will offer you a unique relaxation and wellness procedures. The Dominican Republic is also a place for active holiday. Diving, golf, kitboarding or trips to lagoons and natural springs, you will never get bored there during your holiday. Dominican Republic: Has it all.
 

 

więcej

Firma Outdoorowa Dzika Droga

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 14B

ul. Bandurskiego 6
43-190 Mikołów
Polska
 
kom. (+48) 503 069 313
biuro@dzikadroga.pl
www.dzikadroga.pl
 
 
Z nami przeżyjesz niezapomnianą przygodę w bliskim kontakcie z naturą. Jesteśmy podróżnikami i instruktorami survivalu z wieloletnim doświadczeniem, którym pragniemy się dzielić i zarażać innych miłością do natury i życia pełnego pasji. Organizujemy warsztaty i szkolenia, biwaki przygodowe w namiotach dla szkół, rodzin i młodzieży oraz specjalistyczne szkolenia w terenie. Prowadzimy warsztaty survivalowe, traperskie, przyrodnicze, ekologiczne, zielarskie, podróżnicze, a także militarne.

Organizujemy gry terenowe i biegi na orientację zarówno dla małych grup zorganizowanych, jak i duże imprezy miejskie. Jesteśmy jedyni, którzy organizują biwaki w wiszących namiotach Tentsile. Wprowadziliśmy pionierskie biwaki w szkołach pod namiotami, organizujemy wycieczki i integrację szkolną. Obsługujemy eventy dla firm, a także z wielką pasją prowadzimy aktywną i przygodową zabawę urodzinową o wielu tematykach.

Współpracujemy z największymi markami outdoorowymi w Polsce oraz instytucjami oświaty i kultury, których grono nieustannie poszerzamy. Chętnie nawiążemy kontakt z firmami, instytucjami i organizacjami zainteresowanymi tematyką outdooru, podróży i eksploracji, a także edukacji leśnej i pedagogiki.

Zapraszamy na wyprawy traperskie do północnej Laponii. Jesteśmy podróżnikami, współpracujemy z największymi firmami outdoorowymi oraz mediami tj. telewizja, radio, magazyny podróżnicze np. National Geographic i Kontynenty.

 

 

więcej

Euro Ray – Hotele dla Grup we Włoszech

Lokalizacja: Hala MCK (B, C) ∙ Stoisko: 73

Vicolo In Arcione 13
00048 Nettuno
Italy
 
tel. (+39) 06 98 88 688
kom. (+39) 329 24 64 180
fax (+39) 06 98 84 07 58
info@eurorayincoming.com
www.eurorayincoming.com
 
 
Euro Ray oferuje kompleksową obsługę grup na terenie Włoch:
∙ Rezerwację hoteli oraz wiosek wakacyjnych,
∙ Organizację transferów autokarowych, rezerwację biletów promowych, łodzi turystycznych,
∙ Rezerwację biletów wstępu do włoskich parków rozrywki,
∙ Organizację degustacji, wieczorów włoskich, zwiedzania regionalnych winnic, rezerwację restauracji,
∙ Wynajem systemu radioodbiorników do oprowadzania grup turystycznych,
∙ Rezerwację usług przewodnickich.

Zapraszamy serdecznie do współpracy w tym zakresie.
 

 

więcej

EVEREST CLIMBING

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 12

ul. Osiedle 28
46-060 Prószków k/ Opola
Polska
 
tel. (+48) 77 441 30 80
kom. (+48) 501 397 382
office@everest-climbing.com
www.everest-climbing.com
 
 
Everest Climbing – producent profesjonalnych ruchomych ścianek wspinaczkowych oraz symulatorów wirtualnej rzeczywistości.

Posiadający w swojej ofercie:
– 4 różne modele ruchomych ścianek wspinaczkowych,
– 3 modele symulatorów wirtualnej rzeczywistości o tematyce MOTO, LOT i ROLLERCOASTER.

Ruchoma ścianka wspinaczkowa PROFESSIONAL, to flagowy i cieszący się największym zainteresowaniem model rynku eventowego. To profesjonalny trenażer wspinaczkowy i doskonały sprzęt na różnego rodzaju eventy.

Model Professional ma:
– elektronicznie sterowaną zmianę kąta nachylenia w zakresie +15 do -45 stopni;
– elektroniczną regulację prędkości wspinaczki wraz ze zintegrowanym systemów sensorów bezpieczeństwa, dzięki którym prędkość drogi wspinaczkowej dostosowuje się automatycznie do tempa wspinającego;
-inteligentny system położenia uchwytów wspinaczkowych – punkty wspinaczkowe stale zmieniają położenie względem siebie, co skutkuje powstawaniem nieustannie nowej trasy wspinaczkowej (punkty wspinaczkowe poruszają się w 5 rzędach);
– program posiada możliwość wyboru prędkości, czasu, kąta nachylenia czy odległości.

Wysokość ruchomej ścianki wspinaczkowej, to 3,25 m, to i tak nie traci ona nic względem stacjonarnych wysokich ścianek wspinaczkowych.

Jej konstrukcja dla wspinającej się osoby daje dużo zabawy i nigdy się nie znudzi. Ścianka ma 5 płaszczyzn, z uchwytami, które co obrót zmieniają swoje ułożenie, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie zapamiętać trasy. Jest urządzeniem na którym można doskonale się bawić, rywalizować, ćwiczyć sportowo czy wyczynowo.

Ścianka jest dla każdego, bo i dla dzieci, dorosłych i tych co uwielbiają spędzić ciekawie czas.
Aby wchodzić po Evereście nie potrzeba osoby asekurującej ani zabezpieczeń w postaci lin czy uprzęży.

 

 

więcej

Express Travel International Sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 15A

Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 419 97 00
kom. (+48) 601 860 145
info@eti-podroze.pl
www.eti-podroze.pl
 
 
ETI- Express Travel International z siedzibą we Frankfurcie zostało założone w 1997 roku. Touroperator w ciągi 20-lat działalności stał się jednym z największych organizatorów imprez turystycznych na rynku Niemieckim i Austriackim oraz liderem w segmencie wyjazdów do Egiptu.

Na kierunku Egipt ETI oferuje wyloty do trzech kurortów – Hurghady, Sharm el Sheikh oraz Marsa Alam. Z Polski oferuje wyloty z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Rok 2017 działalność na rynku Polskim ETI zamknął liczbą 5 tys., klientów. W roku 2018 pojechało z nami 10 tys. klientów.

Główne atuty touroperatora to wyłączność na hotele sieci Red Sea oraz ponad 200 kontraktów hotelowych, w tym długoletnią współpraca z sieciami hotelowymi takimi jak, Steigenberger, Three Corners i Pickalbatros. Hotele Red Sea to 19 obiektów 4 i 5 gwiazdkowych w których ETI oferuje dodatkowe udogodnienia dla swoich klientów, w tym gwarancję early checkin & late checkout, minikluby dla najmłodszych klientów, restauracje tematyczne, obiekty sportowe, ośrodki spa. Podczas pobytu klientom oferowane są liczne wycieczki i atrakcje (Kair i Piramidy, Luksor, rejsy i nurkowanie, quadami po pustyni).

 

 

więcej

Przedsiębiorstwo AD-PROFI Wydawnictwo Gazety EXTRA

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 5

 
tel. (+48) 32 733 42 28
extra1@ad-profi.pl
www.extra.ad-profi.pl
 
 
Wydawnictwo turystyczne. Ukazuje się od 1991 r.
 

 

więcej

Family Tour i King Spa Rusin Sp. J. ®

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 77A

Rynek 7
43-430 Skoczów
Polska
 
tel. (+48) 33 853 20 75
kom. (+48) 534 343 500
fax (+48) 33 853 20 75
kontakt@familytour.pl
www.familytour.pl
 
 
Naszym celem jest projektowanie, wdrażanie i wprowadzanie na rynek wypoczynku – dobroczynnego dla ciała i umysłu (zdrowia). Jesteśmy grupą entuzjastów kochających tradycję, ceniących także komfort i wygodę. Zapewniamy klientom korzyści płynące z Natury i wieków doświadczeń oraz komfort i infrastrukturę GRATIS All Inclusive potrzebne, aby wSPAniale wypocząć!

Natura daje nam wszystko czego potrzebujemy. Przywracamy zapomnianą formę wypoczynku „wyjazd do wód” – sprawdzony relaks i regenerację dla zachowania zdrowia i długowieczność!

Dobroczynny wypoczynek przy gorących źródłach (termy) Słowacja, Węgry, Czechy – to nasza specjalność!

Informacja, sprawdzenie wolnych miejsc i rezerwacja bezpośrednio u specjalisty Tel. 33-853-2075 Mobile: 53-43-43-500.
 

 

więcej

Galeria Sztuk Pięknych w Ostrawie

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 48

Jurečkova 9
702 00 Ostrava
Czech Republic
 
tel. (+420) 596 115 425
kom. (+420) 734 437 178
info@gvuo.cz
www.gvuo.cz/pl
 
 
We zbiorach mieszczącej się w funkcjonalistycznym Domu Sztuki z 1926 roku Galerii Sztuk Pięknych znajduje się obecnie ok. 20 000 obrazów i rzeźb. Jeśli chodzi o jakość zbiorów Galeria Sztuk Pięknych w Ostrawie zaliczana jest do pięciu najbardziej znaczących instytucji tego typu w Republice Czeskiej, dzięki czemu zyskuje ona znaczenie ponadregionalne. Zwiedzający mogą obejrzeć zarówno stałe ekspozycje, jak i krótkotrwałe wystawy dzieł różnych autorów.
 

 

więcej

Green Impact Travel and Tour Ltd

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 32

2B Adewumi Industrial Estate, Kudirat Abiola Way, Oregun
2341 Lagos
Nigeria
 
tel. (+234) 8091208515
flame.culturaldiplomacy@gmx.us
 
 

 

 

więcej

Hajdúszoboszlói Turisztikai Nonprofit Kft.
Biuro Turystyczne Hajdúszoboszló

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 76

József Attila utca 2-18.
4200 Hajdúszoboszló
Hungary
 
tel. (+36) 52 362 956
kom. (+36) 30 200 5665
fax (+36) 52 362 956
medgyesi.szilvia@hajduszoboszlo.hu
hajduszoboszlo.hu/pl/
 
 
Hajdúszoboszló to najsłynniejsze uzdrowisko na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, którego największą atrakcją jest ośrodek rekreacyjny ze słynnym Spa, Plaża, Aquapark i kompleksem Aqua-Palace. Przez cały rok obiekt oferuje wiele niezapomnianych atrakcji kuracjuszom, wczasowiczom i rodzinom.
 
 
Hajdúszoboszló is the most well known bath-city of Hungary – main attraction is bathing complex spa, open-air bath, Aquapark and the Aqua-Palace. The bathing complex offers unforgettable adventures throughout the year.
 

 

więcej

Historical Park

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 70

Dobri Voinikov 8
9002 Varna
Bulgaria
 
tel. (+359) 884 70 66 87
kom. (+359) 897 20 84 37
info@ipark.bg; pierre.leonard@ipark.bg
ipark.bg/en
www.facebook.com/HistoricalPark.BG/
 
 

 
 
This cultural-historical prowess and the first and the largest of its kind in the world and will open its doors in Bulgaria this summer. Extending over an area of more than 50 hectares and situated 33 km from the city of Varna, the Historical Parkoffers to Bulgarians and foreign visitors an interactive trip up to 10 000 years back in time.

The developing stages of the Bulgarian nation will be depicted, starting from the Chalcolithic and Neolithic times, through the glorious history of the Thracians and Rome, until the heyday of the First and Second Bulgarian Kingdom.

Through various interactive and sensory educational experiences, the Park will offer its visitors an access to millennia-old cultures, launching an absolute revolution in cultural and historical tourism. Thematic craft courses, historical performances and films, training in ancient martial arts, horse riding, theoretical seminars, exhibitions and exact restorations of artefacts, objects and way of life from the past will be presented in the five historical eras accessible to the visitors. Traditional places for relaxation and eating with authentic recipes from ancient times prepared with natural Bulgarian products will also be provided. For a further experience, a children’s area, a cinema complex and a souvenir shop with authentic reconstituted Bulgarian artefacts from the past and many others, will be created by artisans and artists.
 

 

więcej

Hotel Zamek Karnity

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 30

Karnity 10
14-140 Miłomłyn, Karnity
Polska
 
tel. (+48) 89 647 34 65
kom. (+48) 660 474 961
fax (+48) 89 647 34 64
zamek@karnity.pl
www.karnity.pl
 
 
Hotel Zamek Karnity położony jest na terenie zabytkowego parku i należy do jednej z najpiękniejszych historycznych budowli na Mazurach. Wraz z jeziorem „Kocioł”, które jest jednym z najczystszych jezior w Polsce tworzy oazę spokoju, ciszy i wypoczynku. Największą atrakcją dla turystów w tym regionie jest kanał Ostródzko Elbląski wraz z pochylniami, który jest położony kilka kilometrów od Zamku.

Organizujemy: obsługę grup turystycznych, wycieczki zagraniczne do Kaliningradu, Sant Petersburga, nad Jezioro Bajkał, szkolenia, konferencje, spotkania integracyjne, imprezy weselne, przyjęcia, imprezy okolicznościowe, koncerty, wystawy, plenery malarskie, bale sylwestrowe, bale karnawałowe, rejsy statkiem, ogniska, grille z pieczeniem dzika itp.
 

 

więcej

ICPT Bolivia

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 57

Av. Antezana 847 Torre Atlanta piso 7
5914 Cochabamba
Bolivia
 
tel. (+591) 4 4792704
kom. (+591) 72713217
info@icpt-bo.com
www.icpt-bo.com
 
 

 
 
Institute of Training and Promotion of receptive rural tourism in Bolivia.
 

 

więcej

INDEX – Biuro Podróży Sp. z o.o. Sp. K.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 50

ul. Stawowa 5/7
40-095 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 781 83 41
kom. (+48) 606 630 230
fax (+48) 32 781 83 41
biuro@indexpolska.com.pl
www.indexpolska.com.pl
 
 
Biuro Podróży INDEX w Katowicach działa nieprzerwanie od 25 lat – od 1994 r. Ma stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku. Należy do Polskiej Izby Turystyki, Śląskiej Izby Turystyki oraz Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada gwarancje ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA TU Polska S.A. oraz liczne certyfikaty i referencje. Jest organizatorem imprez turystycznych krajowych oraz w Europie: wyjazdy dla dzieci i młodzieży (wycieczki szkolne, zielone szkoły, kolonie, obozy, zimowiska), wczasy, wycieczki objazdowe i imprezy integracyjnych dla grup czy firm. Najlepszą rekomendacją biura są jego wierni Klienci, którzy ponownie decydują się skorzystać z jego usług. Cechy i wartości, które charakteryzują biuro to: wysoka jakość świadczonych usług, elastyczne podejście do potrzeb i wymagań klientów, atrakcyjna i konkurencyjna cena oferowanych usług, rzetelna i sumienna praca, społeczna wrażliwość. W 2018 r. z biurem wyjechało łącznie około 80 000 osób. Biuro zostało nagrodzone Złotym Godłem QI w XII edycji Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2018 za wysoką jakość świadczonych usług z zakresu przygotowania i organizacji wycieczek dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz grup zorganizowanych.
 

 

więcej

Instytut Badań Edukacyjnych

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 18

ul. Górczewska 8
01-180 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 241 71 00
kom. (+48) 573 444 585 | (+48) 573 444 598
fax (+48) 22 241 71 11
ibe@ibe.edu.pl
www.ibe.edu.pl
 
 
Instytut Badań Edukacyjnych jest instytutem badawczym, nadzorowanym przez Ministra Edukacji Narodowej, prowadzącym interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce.

Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Wspiera szeroko rozumianą politykę i praktykę edukacyjną. Promuje stosowanie zasady podejmowania decyzji w oparciu o wyniki badań, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.

Obszar działalności Instytutu obejmuje nauki społeczne i humanistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji i jej powiązania z rynkiem pracy, a także dydaktyki ogólnej, dydaktyk szczegółowych ze wszystkich dziedzin edukacyjnych oraz rozwoju intelektualnego człowieka, zdobywania przez niego wiedzy, rozwijania kompetencji wraz z ich uwarunkowaniami.

Instytut Badań Edukacyjnych zajmuje się także koordynacją prac i wsparciem merytorycznym w zakresie wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, wprowadzonego ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. Wspiera interesariuszy w opisywaniu kwalifikacji rynkowych, tworzeniu sektorowych ram kwalifikacji, pełnieniu funkcji instytucji certyfikującej. Organizuje i prowadzi seminaria informacyjne oraz spotkania robocze, uczestniczy w targach, kongresach, konferencjach i innych wydarzeniach, upowszechniając Zintegrowany System Kwalifikacji.
 

 

więcej

ISTRIA TOURIST BOARD

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 42

Pionirska 1 A
52440 Porec
Croatia
 
tel. (+385) 52 452 797
kom. (+385) 91 452 7978
fax (+385) 52 452 796
info@istra.hr
www.istra.hr
 
 
The Istria Tourist Board has a long-standing quality work continuity representing Istria, a superb lifestyle destination: www.istra.com.
 

 

więcej

ITALIAdlaGRUP.pl
Dolce Vita

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 56

ul. Słowackiego 15
05-071 Sulejówek / Warszawa
Polska / Italy
 
kom. (+48( 793 050 282
info@italiadlagrup.pl
italiadlagrup.pl
 
 
Jesteśmy polską firmą, zarejestrowaną w Polsce, prowadzącą wieloletnią współpracę z włoską branżą turystyczną. Naszym Klientom zapewniamy przejrzystość warunków współpracy, bezpieczeństwo transakcji i obsługę rezerwacji w języku polskim. Wielu przedsiębiorców przekonało się, że współpraca z naszym biurem bardzo upraszcza im pracę i realizację wyjazdów do Włoch. Zapraszamy wszystkie osoby i firmy, które poszukują rzetelnego i sprawdzonego Kontrahenta dla realizacji swoich imprez i wyjazdów do Włoch.

Zapraszamy do współpracy także pilotów i przewodników specjalizujących się w obsłudze kierunku Włochy. Firma zajmuje się rezerwacją usług związanych z pobytem grup we Włoszech. Świadczymy rezerwacje dla biur podróży, tour operatorów, szkół oraz innych podmiotów organizujących wyjazdy do Włoch. Obsługujemy rezerwacje: hoteli, transportu, restauracji, przewodników, tłumaczy, biletów na wydarzenia sportowe i kulturalne, atrakcji dla grup i in. Współpracujemy bezpośrednio z dostawcami usług w całych Włoszech (łącznie z wyspami). Dzięki kompetencjom, doświadczeniu i znajomości rynku włoskiego z roku na rok pozyskujemy coraz więcej partnerów we Włoszech i nowych Klientów w Polsce.
 

 

więcej

Miasto Jastrzębie-Zdrój

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
al. Józefa Piłsudskiego 60
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 32 478 51 00
fax (+48) 32 471 70 70
miasto@um.jastrzebie.pl
www.jastrzebie.pl
 
 

 

 

więcej

Biuro Turystyki Jaworzyna Tour

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 65

ul. Żwirki i Wigury 2/1
40-063 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 257 06 66
kom. (+48) 512 139 666
katowice@jaworzyna.com.pl
www.jaworzyna.com.pl
 
 
Biuro Turystyki Jaworzyna Tour od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej. Doświadczenie, wiedza, ogromne zaangażowanie, dbałość o każdy szczegół oraz jakość tworzonych programów i realizacji imprez, sprawiły, że staliśmy się jednym z największych touroperatorów młodzieżowych w południowej Polsce.

Wychodząc naprzeciw Klientom, otworzyliśmy biura w sześciu miastach (Kraków, Katowice, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź), a naszą ofertę można znaleźć w biurach agencyjnych w całej Polsce.
Działalność biura została uhonorowana licznymi nagrodami Odys i Super Odys, w 2015 r. otrzymaliśmy tytuł Touroperatora Roku, uplasowaliśmy się na I miejscu w konkursie na organizatora wypoczynku dzieci i młodzieży oraz otrzymaliśmy nagrodę Krakowskiego Dukata przyznawaną przez Izbę Przemysłowo – Handlową.
 

 

więcej

JILIN SHENGYUAN WINE CO.,LTD.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 88

 
 
 

 

 

więcej

Horské Lázně Karlova Studánka
Uzdrowisko Karlova Studánka

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Karlova Studánka 6
793 24 Karlova Studánka
Czech Republic
 
tel. (+420) 554 798 111
sekretariat@horskelazne.cz
www.horskelazne.cz
 
 

 

 

więcej

Karpaten Hotels

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 10

Street Teleajen 77 A, Sector 2
RO – 021466 Bucharest
Romania
 
tel. (+40) 21 323 30 06 | (+40) 21 322 04 35 | (+40) 31 711 04 59
kom. (+40) 741 238 825
fax (+40) 21 321 41 97
office@karpaten.ro; incoming4@karpaten.ro
www.karpaten.ro
 
 
KarpatenHotels został założony z myślą o zapewnieniu wyższego, od oferowanego do tej pory na rynku, standardu usług turystycznych.

Pierwszym członkiem tej grupy jest Pensjonat CasaBazna, znajdująca się w okręgu Sibiu, we wsi o tej samej nazwie, około 17 kilometrów na północny-zachód od miasta Medias. Pensjonat jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną odpocząć od zatłoczonych miast. Poza spokojem ta okolica oferuje liczne i ważna z historycznego punktu widzenia miejsca takie jak: Kościół Fortyfikowany w Bazna, Kościół Fortyfikowany w Boian i Cytadela Medias.

Od 2010 Hotel Piemonte, ****-gwiazdkowy obiekt, dołączył do naszej grupy. Jest położony w wypoczynkowej miejscowości Predeali oferuje turystom wysoki poziom usług i wygody. Z tego powodu Hotel Piemonte jest idealnym celem udanych wakacji albo spotkań biznesowych.

Główną wartością KarpatenHotels jest oddanie swoim gościom: „Perfekcja to nasze motto”. A przez perfekcję rozumiemy wychodzenie poza oczekiwania naszych gości, ponieważ zadowolony klient jest dla nas najlepszą reklamą.

 
 
Karpaten Hotels was founded with the desire of providing touristic services at a higher quality level, than the one existing on the market.

The first member of the group is the Pension Casa Bazna. It is located in Sibiu county, in the village with the same name, at about 17 km north-west of Medias city. The pension is an ideal destination for those who wish to escape from the crowded cities. Besides the peaceful oasis, in the area there are also numerous sights with an important historical value, such as: The Fortified Church from Bazna, The Fortified Church from Boian, The Citadel of Medias.

Starting with the year 2010, Hotel Piemonte, a 4 stars hotel, has joined the group. It is located in the mountain resort Predeal and it provides for its tourists a high level of comfort and quality services. These are the reasons why Hotel Piemonte is the ideal destination for a successful holiday or for a business meeting.

The main value of Karpaten Hotels is the commitment towards our guests: “Excellence in our services”. By excellence we understand exceeding our guests expectations, due to the fact that the client satisfaction is our best way of promoting our services.
 

 

więcej

Karpaten Turism

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 10

Street Teleajen 77 A, Sector 2
RO – 021466 Bucharest
Romania
 
tel. (+40) 21 323 30 06 | (+40) 21 322 04 35 | (+40) 31 711 04 59
kom. (+40) 741 238 825
fax (+40) 21 321 41 97
office@karpaten.ro; incoming4@karpaten.ro
www.karpaten.ro
 
 
KarpatenTurism został założony w 1996 i przez 23 lat swojej działalności zyskał wysoką pozycję w branży turystycznej w Rumunii jako godny zaufania partner, będąc jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w kraju i odnoszącym sukcesy tour operatorem. KarpatenTurism rozwija się nieustannie, a dzięki bardzo dobrej logistyce i zarządzaniu naszego profesjonalnego zespołu, konkurencyjnych cenach oraz udziałowi w międzynarodowych targach zyskaliśmy międzynarodowe uznanie.

Organizujemy wycieczki po całym kraju takie jak objazdówki, wyprawy, szkolenia, pielgrzymki, wycieczki kulturoznawcze, wypoczynek nad Morzem Czarnym, spływy Deltą Dunaju oraz inne. Naszą misją jest utrzymanie pozycji lidera na krajowym, rumuńskim, rynku oraz zadowolenie każdego z naszych klientów. Pragniemy rozwijać turystykę w Rumunii, tak aby każda prośba i marzenie mogło się spełnić rozwijając proponowane programy. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie naszego klienta i zaoferowanie wyłącznie tego, co najlepsze.
 
 
Karpaten Turism was founded in 1996 and during these 23 years of activity it has gained a top position on the Romanian tourism market as a very trustworthy partner, being one of the fastest growing companies in the country and one of the most successful tour operators. Karpaten Turism has constantly developed itself since the day it was established. Thanks to very good logistics and management, to our professional team and competitive prices and to our participations at the international tourism fairs we have gained the international recognition.

We organize tours in the entire country such as round trips, adventure, study, religious and cultural tours, accommodation at the Black Sea, cruises in the Danube Delta and other many types of tours. Our mission is to maintain our position as leader on the local Romanian tourism market and please each client and partner. We aim to improve the tourism in Romania, to make every request and wish come true and to innovate the programs. Our goal is to satisfy our clients and to offer them nothing but the best.
 

 

więcej

Miasto Katowice

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Urząd Miasta Katowice
40-098 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 259 39 09
fax (+48) 32 253 79 84
Urzad_Miasta@katowice.eu
www.katowice.eu
 
 

 

 

więcej

Katowice Airport

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: S1

ul. Wolności 90
42-625 Pyrzowice
Polska
 
tel. (+48) 32 392 70 00
fax (+48) 32 392 73 76
informacja@gtl.com.pl
www.katowice-airport.com
 
 
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze spółka zarządzająca portem nieustanie dąży do jego rozwoju. Katowice Airport to jeden z najważniejszych aktywów województwa śląskiego i lider wśród polskich portów regionalnych w zakresie obsługi ruchu czarterowego i cargo. Siatka połączeń pyrzowickiego lotniska obejmuje w szczycie sezonu ponad 129 tras do Europy, Azji, Afryki i ameryki Północnej. W roku 2018 lotnisku obsłużyło ponad 4,7 mln pasażerów w tym blisko 2 mln w ruchu czarterowym. W swojej ofercie posiada takie usługi jak Fast Track, Business Lounge, Meet & Assist, obsługa General Aviation.
 

 

więcej

Public Body Kaunas
Regional Development Agency

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 55

Laisves ave. 46
LT-44246 Kaunas
Lithuania
 
tel. (+370) 37408808
kom. (+370) 61096463
fax (+370) 37408809
info@krda.lt
www.krda.lt
 
 

 
 
Kaunas Regional Development Agency is a non-profit non-governmental organization, acting under the Law of public establishments.

Activities:
1) Preparation, implementation and administration of projects.
2) Preparation of regional strategic development documents.
3) Consulting on project preparation and management; issues of public procurement; searching for funding sources.
4) Organization and pursuit of qualification trainings for public institutions and private companies.
5) Representing Kaunas region’s tourism opportunities.

 

 

więcej

Keszomaniacy.pl

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 12A

os. Mistrzejowice 6/20
31-640 Kraków
Polska
 
kom. (+48) 602 622 364 | (+48) 791 559 324
keszomaniacy.pl@gmail.com
keszomaniacy.pl
 
 
Kompleksowa organizacja wydarzeń geocachingowych

Nasza oferta pozwoli uatrakcyjnić każdy event lub skrytkę geocache i wnieść pełen profesjonalizm w organizowane przedsięwzięcie. Może być także atrakcyjna dla każdego, kto szuka nowych sposobów na realizację swojej pasji.

PRZEDMIOTY GEOCACHINGOWE:
Jako największy sklep geocachingowy w Polsce i oficjalny dystrybutor amerykańskich i polskich sklepów branżowych mamy w ofercie szeroką gamę przedmiotów geocachingowych: coinów, maskowań, naklejek itp. Tworzymy materiały reklamowe i edukacyjne (ulotki, banery, drewniaki) od projektu po produkt finalny.

PROMOCJA REGIONU POPRZEZ GEOCACHING:
Oferujemy opracowanie koncepcji promocji regionu za pomocą geocachingu – dynamicznie rozwijającej się w Polsce nowoczesnej formy turystki, a także zapewniamy szerokie wsparcie w realizacji np. tworzenie ścieżek tematycznych, GeoArtów, skrytek geocache.

ORGANIZACJA EVENTÓW:
Doświadczenie w organizacji eventów tematycznych np. przyrodniczych, geologicznych i in. pozwala nam tworzyć program atrakcyjny dla każdego uczestnika. Uczymy poprzez zabawę, doświadczenia i obserwacje. Wspierają nas w tym specjaliści – od lat współpracujemy z geoparkami, nadleśnictwami, ogrodami botanicznymi i bibliotekami.

SZKOLENIA I PRELEKCJE
Wieloletnie doświadczenie połączone z umiejętnością przekazywania wiedzy, pozwalają nam zaoferować także szkolenia oraz prelekcje dla osób chcących bliżej poznać geocaching lub też wykorzystać go w edukacji, promocji czy rekreacji.

 

 

więcej

Miasto Kielce

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 80

ul. Rynek 1
25-303 Kielce
Polska
 
tel. (+48) 41 367 66 43
fax (+48) 41 367 65 52
turystyka@um.kielce.pl
www.um.kielce.pl
www.rajdladzieci.kielce.eu
www.um.kielce.pl/turystyka
www.swietokrzyskie.travel
 
 
Kielce – miasto położone w sercu Gór Świętokrzyskich. Jako jedyne w Europie posiada pięć rezerwatów przyrody. Znawcy nazywają stolicę województwa świętokrzyskiego „największym muzeum geologii pod gołym niebem”. Łatwość dojazdu, krótki czas podróży predestynują je do miana niezwykle atrakcyjnej bazy dla turystów. Kielce znane są przede wszystkim z cudownych krajobrazów, interesujących obiektów architektonicznych, unikalnych muzeów i galerii. Tak różnorodną ofertę trudno znaleźć w innym miejscu. Celem obecności Miasta Kielce w 25. Międzynarodowych Targach Turystyki „GLOBalnie 2019” w Katowicach jest zaprezentowanie bogatej oferty turystycznej, geologicznej, kulturalnej i sportowej Miasta i regionu świętokrzyskiego oraz do promocji Produktu turystyczno – kulturalnego „Kielce – Raj dla Dzieci” (www.rajdladzieci.kielce.eu), promującego atrakcje oraz wydarzenia turystyczno – kulturalne, dedykowane rodzinom z dziećmi, zachęcające do odwiedzenia Miasta Kielce oraz największych atrakcji gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Udział Miasta Kielce w międzynarodowych targach turystyki w Katowicach jest świetną okazją do pokazania, jak wiele do zaoferowania mają Kielce i region świętokrzyski. Zapraszamy!

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej
ul. Sienkiewicza 29, 25-007 Kielce
tel. 41 348 00 60
www.swietokrzyskie.travel

 

 

więcej

Gmina Miejska Kłodzko

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 63

Plac Bolesława Chrobrego
57-300 Kłodzko
Polska
 
tel. (+48) 74 865 46 00
fax (+48) 74 867 40 62
umklod@um.klodzko.pl
www.klodzko.pl
 
 
Kłodzko to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska z bogatą ponad 1000-letnią historią. Kłodzko było osadą targową, miastem rzemieślników i kupców, garnizonem wojskowym. A z drugiej strony: miastem niezwykłych wydarzeń, mekką twórców i artystów, wpływowym ośrodkiem religijnym.

Współcześnie Kłodzko jest centrum turystycznym i kulturalnym Kotliny Kłodzkiej, stolicą powiatu kłodzkiego. Oferuje tak wiele atrakcji, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: młodsi i starsi, miłośnicy aktywnego wypoczynku i szukający spokoju, wielbiciele militariów, historii i kultury.

W roku bieżącym w ramach Projektu „Festiwal wrażeń” odbędzie się akcja promocyjna „Zostań rekrutem XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzko”. W ramach nietradycyjnej, interaktywnej przygody wraz z animatorami w mundurach epoki napoleońskiej przeniesiemy Państwa w dawne czasy. Sprawimy by w niepowtarzalnej atmosferze Twierdzy Kłodzko na kilka chwil zapomnieli Państwo o codziennym życiu i dali się porwać urokowi i magii dawnej epoki. Jak wygląda XIX-wieczna armata? Co to są korytarze kontrminerskie? Czym jest 47 Pruski Pułk Piechoty? Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na Twierdzę Kłodzko – stań się częścią załogi fortecznej i poczuj trudy ciężkiej, żołnierskiej służby na Twierdzy! Więcej na www.festiwalwrazen.pl.
 

 

więcej

KochamOliwki.pl

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 16

 
kom. (+48) 510 406 500
kontakt@kochamoliwki.pl
www.KochamOliwki.pl
 
 
KochamOliwki.pl importer i dystrybutor wyjątkowych oliwek hiszpańskich klasy premium.

KochamOliwki.pl to jedyna firma w Polsce z tak szerokim asortymentem naturalnych oliwek. Smak i jakość naszych produktów odzwierciedla historię i tradycję trzech manufaktur rodzinnych, które od pokoleń zajmują się uprawą i marynowaniem oliwek najwyższej jakości.

KochamOliwki.pl to polska firma, która z wielką pasją i oddaniem importuje i sprzedaje wyselekcjonowane produkty głównie z Hiszpanii. Nasze pyszne oliwki marynowane wg. babcinych receptur mają niespotykany smak, a każdy z Państwa odwiedzając nasze stoiska, może się o tym osobiście przekonać, degustując na miejscu nasze zielone i czarne oliwki.

KochamOliwki.pl chcą przyczynić się do zmiany postrzegania złota Hiszpanii – jak nazywane są oliwki. Smak sklepowych, słoikowych oliwek zniechęca wiele osób do jedzenia tych zdrowych i odżywczych owoców. Dlatego serdecznie witamy na naszej stronie, gdzie mogą Państwo kupić znane już i lubiane oliwki z KochamOliwki.pl

Mamy nadzieję, że spełniając Państwa oczekiwania będziemy cały czas poszerzać swój oliwkowy asortyment, by móc zaspokoić Państwa gusta. Nasz oliwkowy e-sklep ma nam ułatwić dotarcie do Państwa z naszymi produktami wtedy, gdy akurat w danym tygodniu nie ma nas w Waszym mieście.

 

 

więcej

Kolejkowo

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 85

ul. Pszczyńska 315
44-100 Gliwice
Polska
 
kom. (+48) 880 006 001
gliwice@kolejkowo.pl
www.kolejkowo.pl
 
 
Kolejkowo to miejsce, które przeniesie Cię do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienność mieszkańców Kolejkowa.

W miniaturowym świecie zobaczysz życie na wsi, potowarzyszysz turystom podczas górskich wypraw, weźmiesz udział w akcji ratunkowej, wcielisz się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek i pada deszcz. W naszym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w Kolejkowie trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!

Na makiecie stworzyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. gliwickiego dworca kolejowego wraz z peronami, Kościoła św. Anny w Katowicach, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wymyślili czegoś extra! Powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, znajdziecie tam saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

Dla chcących spróbować swoich sił w modelarstwie, przygotowaliśmy warsztaty modelarskie dla grup zorganizowanych. Dopełnieniem oferty Kolejkowa jest specjalnie przygotowana sala zabaw, gdzie dzieci m in. mogą zbudować sobie własną kolejkę czy zorganizować urodziny, zaś dorośli odpocząć w naszej nowej kawiarni.
 

 

więcej

Gmina Kuźnia Raciborska

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Urząd Miejski
ul. Słowackiego 4
47-420 Kuźnia Raciborska
Polska
 
tel. (+48) 32 419 14 17
fax (+48) 32 419 14 32
poczta@kuzniaraciborska.pl
www.kuzniaraciborska.pl
 
 

 

 

więcej

Kvarner Region Tourist Board

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 41

Nikole Tesle 2
51410 Opatija
Croatia
 
tel. (+385) 51272988
kom. (+385) 99 272 6653
kvarner@kvarner.hr
www.kvarner.hr
 
 

 
 
Kvarner is the tourism brand name for the County of Primorje-Gorski and encompasses the coastal areas of Opatija, Rijeka, Crikvenica and the islands of Krk, Rab, Cres and Lošinj alongside the mountainous hinterland. This is the region where Croatian tourism started as early as the 19th century with the opening of the Grand Hotel Kvarner in Opatija which was the first hotel on the eastern Adriatic sea.

The facilities in our region are extensive and of high quality: we have beautiful 5* hotels in many styles from boutique and eclectic to grand elegance. A wide range of luxury yachts, sailing boats and motor boats is available for visitors, there are stylish villas both in the countryside and on the coast and an agrotourism offer that allows people to be even closer to our natural environment. As a result of so much choice, the Kvarner region is acknowledged as a well established and worthy tourist destination.
 

 

więcej

Leo Express

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 48

Řehořova 908/4
130 00 Praha – Žižkov
Czech Republic
 
tel. (+48) 22 263 02 97
info@leoexpress.pl
www.leoexpress.com/pl
 
 
Dajemy Ci możliwość podróży po Europie Środkowej w nowoczesnym wydaniu.

Nasze pierwsze połączenie wyruszyło na trasę pod koniec 2012 roku. Dziś łączymy ponad 100 miast (w tym Katowice i Ostrawę) w 6 krajach, a nasza oferta stale się rozwija. Podczas podróży możesz skorzystać z klasy Ekonomicznej, Business i Premium. Klasa Premium, dostępna w pociągach, oferuje regulowane fotele, cichą sekcję i zestaw do spania dla podróżujących nocą.
 

 

więcej

LocalHost Gruzja

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 45A

ul. Aghmashenebeli 61/ Business centre Mosaic
0102 Tbilisi
Georgia
 
tel. (+995) 322 158 777
kom. (+995) 599 45 44 79
david@localhost.ge
www.localhost.ge
 
 
LocalHost z siedzibą w Tbilisi specjalizuje się w całościowej obsłudze imprez turystycznych w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie. Organizujemy programy dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych oraz „incentive”, a także dla wyjazdów tematycznych.

Przyjmujemy grupy z całej Europy, a w szczególności z Polski, Włoch, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Niemiec, krajów nadbałtyckich oraz skandynawskich.

Wyróżniamy się szczególną dbałością o jakość usług w racjonalnej cenie.

Naszym celem jest pokazanie Gruzji i krajów ościennych w najlepiej przyswajalnej dla klienta formie, gdzie oprócz podstawowych atrakcji, poznać można niestandardowe miejsca i informacje.

Prowadzimy turystykę odpowiedzialną ekologicznie oraz ekonomicznie, wspierając lokalny rynek, dzięki czemu turyści wnikają głębiej w specyfikę Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu.

W przypadku niespodziewanych wypadków (zdrowotnych, technicznych) działamy natychmiast.

W naszej ofercie znajdą szeroki wybór wycieczek oraz innych usług turystycznych:
∙ Wycieczki kulturowe
∙ Winne i Kulinarne
∙ Pielgrzymki
∙ Wycieczki po całym Kaukazie
∙ Wypoczynek
∙ Trekking
∙ Rajdy samochodowe, rowerowe, konne
∙ Wyjazd zimowe
∙ Ekstremalne
∙ Ekologiczne oraz Wellnes
∙ Morskie
∙ Artystyczne
∙ Rodzinne
∙ Incentive

 

 

więcej

Województwo Łódzkie

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 86

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
Polska
 
tel. (+48) 42 291 98 00
fax (+48) 42 291 98 02
turystyka@lodzkie.pl
www.lodzkie.pl
 
 
Promocja walorów przyrodniczych, antropogenicznych, gospodarczych i kulturalnych regionu łódzkiego poprzez bogatą i zróżnicowaną ofertę turystyczną, w tym przede wszystkim w zakresie turystyki aktywnej i historycznej.
 

 

więcej

Magazyn All Inclusive

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 49

ul. Bociania 9
05-462 Stefanówka
Polska
 
kom. (+48) 793 272 543
biuro@all-inclusive.com.pl
www.all-inclusive.com.pl
 
 
Magazyn ALL INCLUSIVE, luksusowy kwartalnik turystyczno-podróżniczy, oryginalny, wyjątkowy i prestiżowy produkt polski. Jego pomysłodawcą i twórcą jest Michał Domański, młoda i ambitna osobowość, działająca na rynku turystycznym i wydawniczym już od ponad dwóch dekad.

Magazyn ALL INCLUSIVE jest stworzony specjalnie dla wymagających turystów. Artykuły dotyczą głównie luksusowych miejsc, egzotycznych kierunków podróży, przygody, sportu, rodziny, turystyki romantycznej, zdrowia, rekreacji, kultury i mody. ALL INCLUSIVE oferuje różne możliwości reklamy firmom działającym na rynku turystycznym, zajmującym się działalnością rekreacyjną lub powiązanymi segmentami usług. Jest to również doskonały kanał promocyjny dla produktów klasy premium i ekskluzywnych usług.

ALL INCLUSIVE to jedyny w Polsce magazyn, który dociera bezpłatnie do profesjonalistów, jak i indywidualnych Czytelników z najwyższej półki. Część nakładu przesyłana jest do wszystkich zarejestrowanych biur podróży, agencji MICE i firm incentive, a także do różnych innych firm, instytucji i stowarzyszeń związanych z branżą turystyczną w Polsce. Duża część nakładu trafia bezpośrednio (imiennie, na nazwisko osoby!) do prezesów, menedżerów wyższego szczebla i osób decyzyjnych najważniejszych firm w Polsce. Pozostałe egzemplarze są regularnie rozpowszechniane wśród uczestników ważnych wydarzeń biznesowych związanych z turystyką, inwestycjami w nieruchomości wakacyjne czy sportem.
 

 

więcej

Małopolska Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

Rynek Kleparski 4/13
31-150 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 421 16 04
fax (+48) 12 421 15 36
biuro@mot.krakow.pl
www.visitmalopolska.pl
www.mot.krakow.pl
 
 
Małopolska to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów, usytuowany w południowej Polsce. Sercem regionu jest Kraków – dawna stolica kraju, kolebka polskiej kultury, dziś także prężny ośrodek naukowy. Magnesem przyciągającym corocznie miliony turystów z kraju i zagranicy do Małopolski są unikalne zabytki, liczne festiwale i wydarzenia kulturalne jak również bogate tradycje kulinarne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego regionu, który oprócz wielu atrakcji wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, posiada niepowtarzalną atmosferę i stanowi jedną z głównych destynacji turystycznych.
 

 

więcej

Marina Gliwice

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 83

ul. Biegusa 29A
44-114 Gliwice
Polska
 
kom. (+48) 608 010 383
kontakt@marinagliwice.pl
www.marinagliwice.pl
 
 
Marina Gliwice, przystań turystyczna ulokowana w Porcie Gliwice na Kanale Gliwickim. To stąd odbywają się rejsy statkiem pasażerskim Foxtrot, działa tu wypożyczalnia łodzi motorowych i kajaków. Dzięki naszej pasji rozwija się w Gliwicach turystyka wodniacka, a Kanał Gliwicki staje się celem wypraw nie tylko osób z okolicy, ale także z całej Polski, a nawet ze Świata. 26 maja 2016 przypłynęła do nas łódź ze Szwajcarii dając dowód na to, że jesteśmy częścią europejskiej sieci dróg wodnych. Z Gliwic można dopłynąć do Amsterdamu, Paryża, a nawet do Marsylii.
 

 

więcej

Mimino Travel Georgia

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 75

ul. Ts. Dadiani 7, Tbilisi, Gruzja (Galeria Qarvasla, 5 piętro. A524)
0101 Tbilisi
Georgia
 
tel. (+995) 322 157717
kom. (+995) 577 318 202
sales.dept@miminotravel.com
www.miminotravel.com/pl/
 
 
Mimino Travel Georgia to biuro podróży na Kaukazie, siedziba którego znajduje się w Tbilisi, Gruzji. Obecnie proponujemy, obok Gruzji, wyjazdy do Armenii i Azerbejdżanu. Oferujemy różnego rodzaju wycieczki dla miłośników podróżowania, bez względu na wiek oraz zainteresowania. Rzetelnie dbamy o interesy naszych klientów i zawsze gwarantujemy zgodność oferty z jej realizacją.

Zapraszamy na podróż po krajach kaukaskich z których każdy zaskakuje czymś wyjątkowym.
 

 

więcej

www.minigolfik.pl
Centrum Reklamowo-Turystyczne REKTUR

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 13

ul. Zielona 6
95-047 Jeżów
Polska
 
kom. (+48) 509 097 396 | (+48) 608 226 998
kontakt@minigolfik.pl; biuro@crtrektur.pl
www.minigolfik.pl
www.crtrektur.pl
 
 
Budujemy pola do minigolfa (stałe i mobilne) wykorzystując różne rozwiązania technologiczne, które są możliwe do zastosowania w zależności od potrzeb i wymagań inwestora. Wykonujemy tory z różnych materiałów: z drewna, laminatu, betonu oraz wszelkiego rodzaju kamienia wraz z zastosowaniem dodatków np. metalu lub tworzyw sztucznych. Aranżujemy zagospodarowanie terenu inwestycji pod kątem tematyki, która interesuje Klienta, budujemy tematyczne pola do minigolfa połączone np. z parkiem miniatur albo ścieżką edukacyjną. Jesteśmy również jedynym producentem oraz dystrybutorem przyczep mobilnych do gry w minigolfa.

 

 

więcej

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Departament Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 11

ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 623 15 75
sekretariat.sso@minrol.gov.pl
www.gov.pl/rolnictwo
 
 
ODPOCZYWAJ NA WSI…

Oferta wypoczynku na wsi obejmuje nie tylko noclegi czy możliwość uczestniczenia w codziennym życiu rolnika, ale również daje możliwość realizacji pasji tj. np. jeździectwo, wędkarstwo, grzybobranie, wypoczynek aktywny itp. Dużą popularnością cieszy się turystyka kulinarna. Poprzez smaki, zapachy i całą gamę wrażeń turyści poznają lokalną kuchnię. Promowana jest ekologiczna żywność oraz produkty regionalne i tradycyjne.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska „Odpoczywaj na wsi”, gdzie można zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i Hitów Turystyki Wiejskiej. Odwiedzający stoisko będą mogli aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych.

Serdecznie zapraszamy.
 

 

więcej

Moravskoslezský Kraj
Kraj Morawsko-Śląski

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

28. října 117
702 18 Ostrava
Czech Republic
 
tel. (+420) 595 622 222
fax (+420) 595 622 126
posta@msk.cz
www.msk.cz
 
 

 

 

więcej

Morawy Wschodnie

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

J. A. Bati 5520
761 90 Zlín
Czech Republic
 
tel. (+420) 577 043 903
info@vychodni-morava.cz
www.moravia-czech.eu
 
 

 

 

więcej

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 29

ul. Jodłowa 59
41-800 Zabrze
Polska
 
tel. (+48) 32 630 30 91
rezerwacje@muzeumgornictwa.pl
muzeumgornictwa.pl
 
 
Górny Śląsk to region pełen wyjątkowych miejsc. Na mapie turystycznych atrakcji szczególne miejsce zajmują Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.

Obiekty te tworzą jeden z najbardziej unikatowych kompleksów postindustrialnych, nie mających swojego odpowiednika w Europie.

Autentyczne górnicze korytarze skrywają niesamowite historie, a autentyczność miejsca zachwyca i uczy pokory dla zawodu górnika.

Kopalnia Guido to miejsce gdzie 320 metrów pod ziemię zwiezie Cię autentyczna górnicza szola, nasi przewodnicy wprowadzą Cię w tajniki górniczej pracy a przygodę w podziemiach zakończysz w najgłębszym w Europie podziemnym pubie.

Z kolei nowa trasa w Sztolni Królowa Luiza, „Podziemna Trasa Wodna”, to najdłuższy podziemny spływ łodziami w Polsce, w dodatku prowadzi pod ścisłym centrum Zabrza. Podróż, odkryje przed Tobą tajemnice pracy górników na przestrzeni ostatnich 200 lat, odpowie na pytania związane z kulturą na Śląsku i dostarczy emocji o jakich nie da się zapomnieć.

Unikatowa Trasa Turystyczna prowadzi przez magiczne węglowe podziemia, które niczym wehikuł czasu prowadzą was poprzez 228 lat przemian technologii górniczej od pyrlika do kombajnu.

Czekamy także na całe rodziny wraz z najmłodszymi! Interaktywna Trasa Rodzinna zapewni emocje i wrażenia małym i dużym!

Tylko u nas zobaczysz największy w Polsce podziemny park czynnych maszyn górniczych.

Załóż kask, przespaceruj się korytarzem wykutym w węglu i daj się porwać górniczej przygodzie!
 

 

więcej

Muzeum Orawskie P.O.Hviezdoslava

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 9

Hviezdoslavovo námestie 7
026 01 Dolný Kubín
Slovakia
 
tel. (+421) 435 816 151
muzeum@oravskemuzeum.sk
www.oravskemuzeum.sk
 
 
Muzeum Orawskie im. P. O. Hviezdoslava, którego organem założycielskim jest Žilinskie Województwo Samorządowe zarządza 7 zabytkami kultury o znaczeniu narodowym. Zamek Orawski jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków historii i kultury na Słowacji. W 2019 roku nowością są odnowione ekspozycje Pałacu Thurzonów i Torfowiska Orawy. Zwiedzający te ekspozycje mogą podziwiać unikatowe zbiory muzeum. Orawska Kolejka Leśna to zabytek techniki z wyjątkowym systemem zakosów. Muzeum Orawskie w sezonie letnim organizuje różne interesujące wydarzenia dla zwiedzających.
 

 

więcej

Muzeum Polskiej Wódki

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 91

pl. Konesera 1
03-736 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 419 31 50
kontakt@pvm.pl
www.muzeumpolskiejwodki.pl
 
 
Muzeum Polskiej Wódki mieści się przy Placu Konesera 1 w Warszawie, w XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji, na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”.

W Muzeum znajduje się pięć galerii tematycznych oraz sala kinowa. Trwającą około godziny wycieczkę przez kilka wieków historii polskiego trunku rozpoczyna pokaz filmowy, a nowoczesne instalacje multimedialne doskonale komponują się z historycznymi wnętrzami.

W zabytkowym budynku znajduje się również Bar Akademii Wódki, miejsce degustacji oraz warsztatów edukacyjnych poświęconych zasadom serwowania Polskiej Wódki i łączenia jej z potrawami.

Natomiast na trzecim i czwartym piętrze warto zajrzeć do eleganckiego baru „¾”, w którym będzie można skosztować wyjątkowych koktajli m.in. właśnie na bazie Polskiej Wódki.

Muzeum jest dedykowane wyłącznie pełnoletnim gościom. Otwarte jest codziennie w godzinach 11:00 do 21:00. Bilet wstępu kosztuje 40 zł. Dla gości, którzy wyrażą taką chęć, przewidziany jest voucher na degustację Polskich Wódek.

 

 

więcej

Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 7

ul. Edukacji 37
43-100 Tychy
Polska
 
tel. (+48) 32 326 23 50 – 51
kom. (+48) 505 623 588
fax (+48) 32 326 23 59
nat@nat.pl
www.nat.pl
pl-pl.facebook.com/NATwczasy/
 
 
Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. jest polską firmą turystyczną działającą na rynku od 1997 roku. NAT jest jedną z największych krajowych sieci hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Jest właścicielem 17 obiektów, w tym 9 hoteli o standardzie trzech gwiazdek nad morzem i w górach. Posiada także Stację Narciarską Cieńków w Wiśle.

Jako sieć hoteli NAT jest synonimem aktywnego, zdrowego i komfortowego wypoczynku w wyjątkowych lokalizacjach w kraju. Dla obecnych i potencjalnych Gości Firma tworzy hotele, do których chętnie się wraca. Działalność firmy zmierza do tego, aby NAT był największą i najbardziej renomowaną polską, ekonomiczną siecią hotelową, specjalizującą się w pobytach wakacyjnych i prozdrowotnych, promującą aktywne spędzanie wolnego czasu.

Główną działalnością firmy jest sprzedaż usług hotelowych, ale w ofercie ponadto znajdują się też szkolenia i konferencje, turnusy rehabilitacyjne, turnusy z zabiegami, turnusy rekreacyjno-odchudzające oraz pakiety specjalistyczne.

Profesjonalizm firmy potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty, a także instytucje działające na rynku:
∙ Polska Organizacja Turystyczna
∙ Polska Izba Turystyki (członek)
∙ Śląska Organizacji Turystycznej (członek)

NAT uczestniczy także w wielu akcjach rządowych i samorządowych udzielając zniżek dla swoich obecnych i potencjalnych klientów. Można skorzystać z rabatów min. z tytułu Karty Dużej Rodziny, Karty Seniora, czy też z programu PGG Family.
 

 

więcej

Niedzica.pl Centrum Turystyki i Rekreacji

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Kanada 38
34-441 Niedzica
Polska
 
tel. (+48) 18 334 77 33
kom. (+48) 604 671 976 | (+48) 519 337 124
marketingniedzica@gmail.com; polana.sosny@niedzica.pl
www.niedzica.pl
 
 
Centrum Turystyki i Rekreacji Niedzica.pl – to magiczne miejsce na styku kultur Spisza i Pienin. Posiadamy dużą bazę turystyczną i rekreacyjną w Niedzicy:
∙ Hotel** Pieniny
∙ Dom Wypoczynkowy Pod Taborem
∙ Zespół Rekreacyjny Polana Sosny
∙ Stacja Narciarska Polana Sosny

Tylko u nas odpoczynek w górach nad czystym jeziorem, piaszczystymi plażami a także smaczna i oryginalna kuchnia, ciekawa kultura, szlaki piesze i rowerowe oraz wspaniałe zabytki.

Nasze obiekty doskonale nadają się do organizacji:
∙ Kolonii, obozów i zimowisk
∙ Zielonych i białych szkół
∙ Wycieczek dla dzieci i dorosłych
∙ Eventów i integracji
∙ Szkoleń i konferencji
∙ Pobytów Rodzinnych

 

 

więcej

Nitra Tourist Board

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 47

Štefánikova street 1
949 01 Nitra
Slovakia
 
tel. (+421) 37 6502390
info@nocr.eu
www.visitnitra.eu
 
 
Nitra Tourist Board was founded in 2012. The organization has been created by a course of the national strategy of the develpment of tourism and it represents a modern system of strategic management of a tourist destination. It works on principles of the public-private partnership, whereas it unifies self-governing, entrepreneurial and other subjects functioning in the destination. Within the effective development of tourism in Nitra region and an aim to create an attractive locality for “experience tourism” with the busy city life and tourist attractions, we feel the necessity of close cooperation with subjects having a potencial in tourism and willing to share this common aim.
 

 

więcej

Olomouc Region
Kraj Ołomuniecki

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Jeremenkova 40a
77911 Olomouc
Czech Republic
 
tel. (+420) 585 508 111
fax (+420) 585 508 813
posta@kr-olomoucky.cz
www.olkraj.cz
 
 

 

 

więcej

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 19

ul. Żeromskiego
45-053 Opole
Polska
 
tel. (+48) 77 441 25 21
fax (+48) 77 441 25 21
info@orot.pl
www.orot.pl
www.visitopolskie.pl
 
 
Interesuje Cię aktywne spędzanie czasu jak np. spływy kajakowe, jazda konna czy piesze lub rowerowe wycieczki? A może wolisz podziwiać bogactwo kultury materialnej: zamki, pałace czy kościoły? Urlop to dla Ciebie chwila relaksu i odpoczynku? Świetnie! Wszystko to znajdziesz u nas – w województwie opolskim! Województwo opolskie to najmniejsze województwo w Polsce, ale zarazem jedno z najpiękniejszych i najciekawszych. Czy wiesz, że jest tutaj największe nasycenie obiektami pałacowymi, zamkami i dworkami?

Zapraszamy na stoisko Województwa Opolskiego! Więcej na stronie www.visitopolskie.pl
 

 

więcej

Orea Hotels & Resorts

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Na Pankráci 1062/58
140 00 Prague
Czech Republic
 
tel. (+420) 800 120 012
info@orea.cz
www.orea.cz
 
 

 

 

więcej

OSAT – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 27

 
kom. (+48) 603 201 020
osat@osat.pl
osat.pl
 
 
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych to jedyna organizacja w Polsce stworzona dla agentów i dbająca o ich interesy. Zajmujemy się pomocą prawną, szkoleniami i codziennymi sprawami agentów turystycznych w relacjach z touroperatorami i organami państwa. Nasi przedstawiciele zasiadają w komisjach sejmowych, występują na panelach branżowych, w mediach, i reprezentują środowisko agentów w Polsce i za granicą.
 

 

więcej

Pałuki – Powiat Żniński

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 77

ul. Potockiego 1
88-400 Żnin
Polska
 
tel. (+48) 52 303 11 00
fax (+48) 52 303 13 02
powiat@znin.pl
www.znin.pl
 
 
Pałuki – niewielka kraina na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. To region kulturowy o długiej historii, który od wieków czaruje swoim krajobrazem odbijającym się w tafli ponad 100 jezior… Obecnie to region turystyczny z licznymi atrakcjami oraz szeregiem ciekawych zakątków.

Wsiadasz do wagonika kolejki wąskotorowej i rozpoczyna się wyjątkowa podróż w czasie… Żnińska Kolej Powiatowa zawiezie Cię ze Żnina przed Wenecję, Biskupin do Gąsawy.

Żnin – miasto, którego historia liczy ponad 750 lat. Stojąca na rynku wieża z XV w. kryje w swoim wnętrzu ekspozycję Muzeum Ziemi Pałuckiej.

Wenecja słynie z Muzeum Kolei Wąskotorowej. Można też tam spotkać legendarnego Diabła Weneckiego, który od wieków strzeże ruin swojego zamku.

Wizyta na terenie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz udział w pokazach i inscenizacjach stanowią niewątpliwą okazję do przekonania się jak żyli nasi przodkowie. Wszystko odbywa się na terenie rekonstrukcji: osady neolitycznej, osady kultury łużyckiej i średniowiecznej wsi.

Gąsawa na kartach historii zapisała się jako miejsce zjazdu książąt piastowskich w 1227 r. Dzisiaj zachwyca tutaj kościół. Niepozorny z zewnątrz, ale po wejściu do świątyni urzeka swoim pięknem zespół barokowych malowideł ściennych.

Podróż możemy kontynuować dalej. Dzięki wizycie w Pałacu Lubostroń zobaczymy jak wyglądało życie w XIX-sto wiecznej rezydencji. Miłośników podróży w czasie i przestrzeni zapraszamy do miasteczka Silverado City oraz Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia.
 

 

więcej

Park Inn by Radisson Katowice

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 18

ul. Bytkowska 1a
40-147 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 721 11 11
kom. (+48) 784 036 222
fax (+48) 32 721 11 00
info.katowice@parkinn.com
www.parkinn.pl/hotel-katowice
 
 
Park Inn by Radisson Katowice znajduje się na skraju przepięknego Parku Śląskiego, łącząc świetną lokalizację z kojącymi zmysły widokami na park. Spędź całe popołudnie odkrywając atrakcje parku. Odwiedź Śląski Ogród Zoologiczny, Wesołe Miasteczko Legendia, kolejkę linową ELKA oraz Stadion Śląski.

Do centrum Katowic dotrzesz już w kilka minut podróżując samochodem lub autobusem. Centrum miasta znajduje się w odległości 4 km od hotelu. Goście biznesowi mogą cieszyć się z bliskiej lokalizacji Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Spodka które są wyjątkowym miejscem organizacji wielkich i wydarzeń, począwszy od kongresów a kończąc na imprezach sportowych.

Hotel oferuje 168 pokoi oraz 1000m2 powierzchni konferencyjnej, w której skład wchodzi 7 wielofunkcyjnych sal z dostępem do światła dziennego.
 

 

więcej

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 14

ul. 1-go Maja 10
46-040 Krasiejów
Polska
 
tel. (+48) 77 465 48 00
kom. (+48) 797 028 484
jola.labus@jurapark.pl
www.juraparkkrasiejow.pl
 
 
Chcesz zobaczyć jak wielkie były dinozaury, jesteś ciekaw jak wygląda praca paleontologa, albo masz ochotę na podróż w czasie? Wszystkie te atrakcje to tylko część z rozmaitych aktywności dostępnych w Parku Nauki i Rozrywki. Już z oddali zwiedzających intryguje budynek Cyfrowego Parku Ewolucji, w którym poznasz swoich przodków i fascynującą historię świata. Nowoczesna bryła architektoniczna to nic innego jak stacja dokująca dla statków kosmicznych, które zabierają turystów w długą podróż w czasie. Wyposażony w wirtualny hełm ruszysz w wyprawę składającą się z trzech etapów. Najpierw obfitujący w gry i zabawy hol – poczekalnia oczekujących na odlot, a następnie prom kosmiczny, który wyniesie Ciebie na orbitę okołoziemską. Na koniec odwiedzisz wehikuł czasu, będący wyprawą z przewodnikiem po prehistorycznych czasach. Wtedy zobaczysz jak na przestrzeni tysiącleci zmieniał się człowiek, jego narzędzia i umiejętności.

Druga część kompleksu to Jurapark – największy tego typu park tematyczny w Europie. Możesz przejść się ścieżką tematyczną, posłuchać opowieści przewodnika i obejrzeć aż 200 modeli 70 gatunków dinozaurów naturalnej wielkości. Możesz też wybrać się w podróż tunelem czasu przez miliardy lat istnienia Wszechświata, zwiedzić Pawilon Paleontologiczny z prawdziwymi szczątkami prehistorycznych gadów i Prehistoryczne Oceanarium, w którym staniesz oko w oko z ogromnym megalodonem. W ofercie Juraparku jest także park rozrywki, plac zabaw, Kino Emocji Cinema 5D.
 

 

więcej

Perfect Event Balonowe Dekoracje

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 52

ul. Dębowa 27
40-107 Katowice
Polska
 
kom. (+48) 604 606 366
biuro@balonowedekoracje.pl
www.balonowedekoracje.pl
 
 
Od blisko 10 lat wykonujemy profesjonalne dekoracje balonowe zarówno dla odbiorców firmowych jak i prywatnych. Działamy na terenie całego kraju.

Obsługujemy eventy firmowe, targi, dni miast, przyjęcia okolicznościowe jak – chrzciny, urodziny, wesela. Klientów detalicznych zapraszamy do sklepu Party Shop w którym można zaopatrzyć się w balony z helem, bukiety balonowe, artykuły imprezowe czy też zapakować prezent w balon. Klientom firmowym oferujemy wykonanie balonów z nadrukiem reklamowym, usługi dekoracji balonowych: bramy balonowe, girlandy, ściany balonowe, figury balonowe na życzenie oraz wypuszczamy balony z siatki w niebo lub na uczestników imprezy.

 

 

więcej

Miasto Piotrków Trybunalski

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 51

Pasaż Karola Rudowskiego 10
97-300 Piotrków Trybunalski
Polska
 
tel. (+48) 44 732 77 94
promocja@piotrkow.pl
www.piotrkow.pl
 
 
Piotrków Trybunalski to miasto, którego bogata historia może być powodem do dumy dla wszystkich Polaków. Warto nas odwiedzić, by zobaczyć urocze Stare Miasto będące tłem do realizacji wielu znanych filmów. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które organizowane są w Piotrkowie Trybunalskim. Doskonała lokalizacja sprawia, że miasto oraz najbliższe okolice to bardzo dobre miejsce do inwestowania. Zachęcam do bliższego poznania miasta, które w roku 2017 obchodziło swoje 800-lecie.

Zapraszam do Piotrkowa Trybunalskiego.

 

 

więcej

Planetárium Ostrava

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 48

K Planetáriu 502
725 26 Ostrava
Czech Republic
 
tel. (+420) 596 994 950
info@planetariumostrava.cz
www.planetariumostrava.cz
 
 
Już od 1980 roku planetarium w Ostrawie proponuje swym gościom prawdziwie kosmiczne przeżycia. Odwiedzający to miejsce mogą wziąć udział w audiowizualnych projekcjach w sali planetarium, obejrzeć filmy czy wysłuchać prelekcji w sali kinowej lub obejrzeć interaktywną wystawę w Eksperymentarium. Planetarium Ostrawa dysponuje obserwatorium astronomicznym z lunetą, którą można w razie sprzyjających warunków pogodowych całodobowo obserwować niebo. W skład planetarium wchodzi również galeria.
 

 

więcej

Powiat Suski – Podbabiogórze

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Kościelna 5b
34-200 Sucha Beskidzka
Polska
 
tel. (+48) 33 875 78 00 | (+48) 33 875 79 40
fax (+48) 33 874 15 52
starostwo@powiatsuski.pl; promocja@powiatsuski.pl
www.powiatsuski.pl
 
 
Powiat suski (Podbabiogórze) to jeden z najciekawszych obszarów w Beskidach, położony na płd.-zach. krańcach Małopolski, przy granicy ze Słowacją. Główną atrakcją powiatu jest Babia Góra (1725 m), najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich, znajdujący się w obrębie utworzonego w 1954 r. Babiogórskiego Parku Narodowego, należącego do sieci międzynarodowych rezerwatów biosfery UNESCO. Panorama z Babiej Góry uznawana jest za najpiękniejszą w całych Beskidach.

Przemierzając górskie szlaki powiatu suskiego, warto także wybrać się np. na Leskowiec, szczyt często odwiedzany w młodości przez Karola Wojtyłę, późniejszego papieża św. Jana Pawła II, powędrować przez leśne ostępy Pasma Polic, czy wyjść na słynącą z pięknego widoku, łatwo dostępną Koskową Górę.

Podbabiogórze to też interesujące zabytki na czele ze wspaniałym zamkiem w Suchej Beskidzkiej, zwanym „Małym Wawelem” i cennymi obiektami architektury drewnianej: kościołami w Lachowicach, Łętowni i Zawoi, skansenami w Sidzinie i Zawoi oraz słynną karczmą „Rzym” w Suchej.

Na Podbabiogórzu można świetnie wypocząć o każdej porze roku. Znajdą tu coś dla siebie zarówno amatorzy górskiej turystyki pieszej, rowerowej i konnej, jak i miłośnicy „białego szaleństwa”, którzy mogą skorzystać z oferty wyciągów narciarskich na czele z największym z nich – ośrodkiem „Mosorny Groń” w Zawoi. Na turystów czeka baza noclegowa o różnym standardzie, a specjały serwowane w karczmach i restauracjach regionalnych zadowolą nawet najwybredniejsze podniebienia.
 

 

więcej

Podróże na emeryturze sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 72

ul. F. Ratajczaka 26/3
61-815 Poznań
Polska
 
tel. (+48) 61 671 34 34
kom. (+48) 601 873 912
biuro@pne.pl
www.podrozenaemeryturze.pl
 
 
Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich Klientów stworzyliśmy specjalną ofertę wycieczek i wczasów dla Seniorów i to właśnie do nich kierujemy ofertę „Podróże na Emeryturze”. Są to wyjazdy pod okiem doświadczonych pilotów, wyselekcjonowane hotele, ciekawy program pobytu i atrakcyjne ceny oraz komfortowe warunki podróży bez nocnych przejazdów ze specjalnym pakietem ubezpieczeniowym dla Seniorów.

Perełką w naszej ofercie są Malinowe Wakacje z wnukami. To idealna propozycja dla dziadków opiekujących się swoimi wnukami w okresie wakacji, którzy chcieliby im zaproponować coś więcej niż kolejny odcinek tej samej bajki. To również fantastyczne rozwiązanie, by młodsze dzieci mogły zapoznać się z klimatem obozowym.

Jeśli uważacie, że Wasze wnuczęta są na tyle przebojowe, że nie boją się samodzielnych wyjazdów i pobytów z dala od domu, wyślijcie ich na obóz, który organizujemy wspólnie z Almatur Poznań.

Z naszej oferty korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i grupy zorganizowane (kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, stowarzyszenia itp.), dla których stworzyliśmy wycieczki szyte na miarę ich oczekiwań.

Zapraszamy więc do kontaktu, znajdziemy coś również dla Was! 🙂
 

 

więcej

Polska Izba Turystyki

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 15

ul. Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 826 55 36
biuro@pit.org.pl
www.pit.org.pl
 
 
Polska Izba Turystyki jest największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego, której działania skupiają się na ochronie interesów branży turystycznej oraz wspieraniu rozwoju polskiej przedsiębiorczości turystycznej. Członkami PIT są biura podróży zajmujące się turystyką przyjazdową i wyjazdową, agencje turystyczne, gestorzy bazy noclegowej, atrakcji turystycznych i kulturalnych, towarzystwa ubezpieczeniowe, wyższe szkoły turystyczne, przewoźnicy, korporacje targowe, a także inni przedsiębiorcy świadczący usługi okołoturystyczne. Izba działa także na forum międzynarodowym, jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA).
 

 

więcej

Polska Izba Turystyki Młodzieżowej

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 61

ul. Mokotowska 14
00-561 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 642 81 33
pitm@pitm.pl
www.pitm.pl
 
 
Polska Izba Turystyki Młodzieżowej jest organizacją samorządu gospodarczego. Zrzesza organizatorów i pośredników turystycznych oraz bazę turystyczną. Zgodnie ze statutem reprezentuje interesy głównie tych podmiotów, które swoje oferty i programy kierują głównie do środowisk dzieci i młodzieży oraz rodzin.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach: www.pitm.pl.
 

 

więcej

Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 15B

ul. Kąty 14
34-443 Sromowce Wyżne
Polska
 
tel. (+48) 18 262 97 21
kom. (+48) 502 403 348
splyw@flisacy.com.pl
www.flisacy
 
 
Organizacja tradycyjnych spływów łodziami na rzece Dunajec w Pieninach spływ tradycyjnie rozpoczyna się 1 kwietnia, a kończy się jesienią ok. 30 października. Wsiadając na tratwę wyruszamy w głąb jednego z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Trasa obfituje w naturalne walory przyrodnicze znajdujące się pod ochroną PPN, oraz historyczne, związane z działalnością człowieka. Podróż tratwą pozwala na obserwacje charakterystycznej dla tego regionu fauny i flory. Ponad 280 tysięcy turystów rocznie wsiada na drewniane tratwy by podczas dwugodzinnego spływu Dunajcem przeżyć przygodę, poczuć dreszczyk emocji, podziwiać przyrodę Pienin, zobaczyć przełom na własne oczy lub odświeżyć wspomnienia z dzieciństwa. Powodów uczestnictwa w spływie Dunajcem jest wiele, zmieniają się w zależności od wieku uczestników, ich indywidualnych upodobań i panującej aktualnie mody. Jedno się nie zmienia – niezaprzeczalna uroda Pienin i tradycja flisacka licząca na wodach Dunajca ponad 180 lat.
 

 

więcej

Poltur – Ośrodki Kolonijne

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 31

ul. Prosta 53
65-783 Zielona Góra
Polska
 
tel. (+48) 68 453 77 71
kom. (+48) 519 137 941
fax (+48) 68 323 09 65
informacja@poltur.eu
www.poltur.eu
www.osrodkikolonjine.pl
www.wczasywgorach.eu
 
 
Firma Poltur Polska Sp. z o. o. jest wieloletnim organizatorem wyjazdów krajowych, w tym aktywnego wypoczynku, turystyki poznawczej i rekreacyjnej dla klientów z całej Polski i w każdym wieku.

Nasza specjalność to organizacja:
∙ kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży (różnorodne programy tematyczne),
∙ zgrupowań i obozów sportowych dla klubów sportowych, stowarzyszeń kultury fizycznej, federacji sportowych, UKS-ów, itp.,
∙ wczasów dla dorosłych nad polskim morzem i w polskich górach,
∙ wycieczek zakładowych (tematyczne wyjazdy integracyjne, szkolenia),
∙ wycieczek szkolnych i zielonych szkół.

Działalność tą prowadzimy w oparciu o własne ośrodki wczasowe i kolonijne, usytuowane nad polskim morzem – głównie Wybrzeże Zachodnie oraz Gdańskie i w górach: Sudety i Beskidy. Szczegóły oferty dostępne są na specjalnych portalach: www.osrodkikolonijne.pl oraz www.wczasywgorach.eu.
 

 

więcej

Powiat Bielski – Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

u. Piastowska 40
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
tel. (+48) 33 813 69 00 | (+48) 33 813 69 46
fax (+48) 33 822 06 72
turystyka@powiat.bielsko.pl
www.powiat.bielsko.pl
www.sitbb.pl
 
 
U podnóża i zbocza Beskidów, na terenach okalających miasto Bielsko-Biała, można znaleźć największe atrakcje powiatu bielskiego. Swoistym znakiem firmowym powiatu jest Szczyrk. Ta najbardziej znana miejscowość turystyczna zachęca do uprawiania narciarstwa zimą, a latem do pieszych wędrówek i innych aktywności. Do odwiedzenia powiatu bielskiego zachęca blisko 200 km dobrze oznakowanych tras. Właściwie z każdej miejscowości powiatu można wyruszyć na najwyższe szczyty Beskidu Śląskiego i Małego. Ziemia Bielska to nie tylko świeże górskie powietrze i przepiękna przyroda, ale również liczne i zróżnicowane zabytki i historyczne pamiątki, które można podziwiać w odwiedzanych wsiach i miastach. Wśród zabytków architektury sakralnej wyróżniają się drewniane kościółki m.in. w Szczyrku, Starej Wsi, Bielowicku.

Prawdziwym skarbem regionu jest autentyczny folklor starannie kultywowany przez zespoły ludowe i organizacje kulturalne. Zachowały się zarówno tradycje górali beskidzkich, jak i niezwykle oryginalna kultura Wilamowic o flamandzkim rodowodzie. Spośród licznych wydarzeń kulturalnych warto zwrócić uwagę na Tydzień Kultury Beskidzkiej oraz Przegląd Potraw Regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego” organizowany podczas corocznej imprezy plenerowej „Święto Powiatu Bielskiego”.

 

 

więcej

Powiat Bocheński, Starostwo Powiatowe w Bochni

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Kazimierza Wielkiego 31
32-700 Bochnia
Polska
 
tel. (+48) 14 615 37 03
fax (+48) 14 615 37 08
powiat@bochnia.pl
www.powiat.bochnia
 
 
Powiat Bocheński położony jest w środkowej części Województwa Małopolskiego, jest to region bardzo zróżnicowany krajobrazowo. Nasz powiat – to bogata wielowiekowa historia, tradycja i kultura. Ziemia Bocheńska z jej przepięknymi zabytkami, obiektami kultu oraz wyjątkowym krajobrazem to miejsce, które warto odwiedzić. Czyste powietrze, osobliwości przyrodnicze, atrakcje turystyczne i kulturalne, a także wspaniała regionalna kuchnia sprawiają, że Ziemia Bocheńska to miejsce, które warto poznać i do którego warto wracać.
 

 

więcej

Powiat Cieszyński

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Starostwo Powiatowe Cieszyn
ul. Bobrecka 29
43-400 Cieszyn
Polska
 
tel. (+48) 33 47 77 144 | (+48) 33 47 77 156
sekretariat@powiat.cieszyn.pl
www.powiat.cieszyn.pl
 
 

 

 

więcej

Powiat Nowosądecki – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 81

ul. Jagiellońska 33
33-300 Nowy Sącz
Polska
 
tel. (+48) 18 414 16 00
fax (+48) 18 414 17 00
powiat@nowosadecki.pl
www.nowosadecki.pl
 
 
Powiat Nowosądecki położony jest w południowo-wschodniej części Małopolski. Ta piękna ziemia dysponuje wyjątkowymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi oraz specyficznym i zróżnicowanym bogactwem zasobów naturalnych. Urozmaicony, typowo górzysty krajobraz Sądecczyzny z kotlinami, rzekami i dolinami czyni ją jedną z piękniejszych regionów Polski. Bogactwem naturalnym o szczególnym znaczeniu są tu źródła wód mineralnych. W oparciu o nie, a także wykorzystując tutejsze właściwości klimatyczne, powstały uzdrowiska Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój. Rzeźbie terenu dodają uroku malownicze doliny i przełomy wartkich rzek górskich Dunajca i Popradu oraz największy akwen wodny na rzece Dunajec – sztuczne Jezioro Rożnowskie. Dużą atrakcją wodną są spływy tratwami, pontonami i kajakami na rzece Poprad i tor kajakarstwa górskiego koło Łącka. Walory turystyczne Sądecczyzny podnoszą liczne zabytki, w tym obiekty architektury drewnianej, kościoły, cerkwie, baszty oraz cały szereg innych historycznych budowli.

Narciarstwo i sporty zimowe to tradycja tej ziemi. W Krynicy, Wierchomli, Tyliczu, Rytrze, Piwnicznej, i Kamiannej zlokalizowano większość wyciągów narciarskich. Największą atrakcją jest kolej gondolowa z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.).

Każdy, kto tu zagości znajdzie tu coś dla siebie, to co stanowi dla niego wymarzoną atrakcję, a zawsze towarzyszyć mu będzie wspaniałe górskie powietrze, urokliwy krajobraz oraz życzliwość i gościnność Sądeczan.
 

 

więcej

Powiat Raciborski

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Plac Stefana Okrzei 4
47-400 Racibórz
Polska
 
tel. (+48) 32 459 73 00
fax (+48) 32 415 87 36
bok@powiatraciborski.pl
www.powiatraciborski.pl
 
 
Powiat Raciborski położony jest na południu Polski. Leży nad rzeką Odrą. Graniczy z Republiką Czeską. Stolica powiatu – Racibórz, położona jest na 2 brzegach górnej Odry. Na prawym znajduje się Zamek Piastowski datowany na XII i XIII w., słynący z kaplicy pw. św. Tomasza Becketa, zw. perłą gotyku. W płn. części kompleksu zamkowego działa browar zamkowy, a jego tradycje sięgają średniowiecza. W Raciborzu można zobaczyć dawne stare miasto, rynek duży i dwa rynki małe. W muzeum spotkać można najstarszą „raciborzankę”, Dżet-Amonet-ius-anch, pochodzącą z IX w p.n.e. Racibórz otoczony jest zieloną przyrodą, którą można podziwiać w Arboretum Bramy Morawskiej. Ten teren wypoczynkowy ma specjalnie wyznaczone ścieżki turystyczne i rowerowe. W krajobrazie powiatu znajduje się rezerwat leśno-stawowy Łężczok w starorzeczu Odry. W okolicy gminy Racibórz oraz Nędzy znajduje się chroniony obszar rezerwatu, obejmujący stawy hodowlane założone przez Cystersów w XIII/XIV wieku, torfowiska, wielogatunkowy las łęgowy, aleje drzew, w tym słynny 400-letni dąb Sobieskiego. Przez rezerwat biegnie szlak zwany Aleją Husarii Polskiej. W Rudach Cystersi pozostawili po sobie kościół oraz barokowy pałac opacki z początku XVIII wieku.
 

 

więcej

Powiat Tarnowski

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Narutowicza 38
33-100 Tarnów
Polska
 
tel. (+48) 14 688 33 78
fax (+48) 14 688 33 10
starostwo@powiat.tarnow.pl
www.powiat.tarnow.pl
 
 
Powiat Tarnowski, leżący w północno-wschodniej Małopolsce to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Jego niezaprzeczalnym atutem jest bogaty świat przyrody oraz wiele ciekawych obiektów kultury materialnej. Jeżeli chcecie Państwo poznać odpowiedź na pytanie gdzie:
wzniesiono największy drewniany kościół?, gdzie „Skamieniałe Miasto” jest czymś więcej niż legendą?, znajduje się jedyna zachowana na świecie rezydencja I.J.Paderewskiego? ,gdzie mieści się rodzinny dom Wincentego Witosa?, odpoczniesz w najlepszym polskim ośrodku jady konnej western, gdzie leży jeden z większych szlaków cmentarzy z I Wojny Światowej i gdzie podczas II Wojny Światowej miała miejsce słynna Akcja III MOST?

Zapraszamy do Powiatu Tarnowskiego!
 

 

więcej

Powiat Żywiecki

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. Krasińskiego 13
34-300 Żywiec
Polska
 
tel. (+48) 33 860 22 44
fax (+48) 33 860 22 44
tksp@zywiec.powiat.pl
www.zywiec.powiat.pl
 
 
Powiat Żywiecki położony jest w malowniczej części Beskidów, na pograniczu dwóch regionów Śląska i Małopolski. Jedną z ciekawszych wizytówek Żywiecczyzny jest turystyka rowerowa i piesza. Duża ilość dobrze oznakowanych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności daje możliwość wyboru najodpowiedniejszej dla siebie trasy. Na turystów czeka kilka tysięcy miejsc noclegowych w schroniskach, gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach, zajazdach, hotelach czy campingach. Magnesem dla osób przyjeżdżających na Żywiecczyznę są jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie. Miejscowości położone wzdłuż brzegów stały się popularnymi ośrodkami turystycznymi. Turystyka wodna to również możliwość plażowania, pływania, spacerów na rowerkach wodnych, a także nurkowania. Powiat Żywiecki posiada znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych. Turyści mogą korzystać z licznych wyciągów narciarskich i znakomicie przygotowanych tras. Największe ośrodki narciarskie i snowboardowe to Zwardoń, Korbielów i Międzybrodzie Żywieckie. Ośrodki narciarskie posiadają od kilku do kilkunastu wyciągów narciarskich, trasy oświetlane i naśnieżane, zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego, a także instruktorów narciarskich. Termin urlopu warto dopasować do kalendarium licznych imprez kulturalnych i sportowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Bo po letniej wędrówce czy zimowym szusowaniu warto – nakarmiwszy ciało regionalnym jadłem – nasycić duszę muzyką ludową lub klasyczną.
 

 

więcej

Project

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 64

ul. Jagiellońska 27/2
40-035 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 781 84 56
kom. (+48) 665 123 850
kontakt@projec-travel.pl
www.project-travel.pl
 
 
Zwiedzaj i ucz się jednocześnie!

Jesteśmy firmą specjalizującą się w edukacji zagranicznej. Mamy swoją szkołę językową w Katowicach, jesteśmy agentem ponad 300 szkół językowych z całego świata.

Pomagamy młodym ludziom w przeprowadzeniu aplikacji do szkół za granicą (gimnazjum, liceum) i na studia w Wielkiej Brytanii. Dla osób dorosłych proponujemy krótkie szkolenia językowe za granicą.

Pracujemy z klientem indywidualnym, korporacyjnym i szkołami. Programy dla dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin.
 

 

więcej

Gmina Prudnik

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 58

ul. Kościuszki 3
48-200 Prudnik
Polska
 
tel. (+48) 77 437 66 55
fax (+48) 77 438 73 03
promocja@prudnik.pl
www.prudnik.pl
www.promocja.prudnik.pl
 
 
Gmina Prudnik położona jest na południu Polski w województwie opolskim, na pograniczu polsko-czeskim. Prudnik to brama w Góry Opawskie i miejsce o dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej oferującej turystom miejsca noclegowe w obiektach o zróżnicowanym standardzie, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz rowerowe i piesze szlaki turystyczne, w tym Główny Szlak Sudecki. Prudnik to również miejsce wielu wydarzeń turystycznych, kulturowych i gospodarczych. Do największych imprez zalicza się: Rajd Maluchów, Festiwal Jazzowy, Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego pogranicza Polsko – Czeskiego, Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region Dom i Ogród czy Memoriał im. Stanisława Szozdy.

Wielowiekowa historia, dorobek materialny i kulturowy oraz walory krajobrazowe gminy łączące się z ofertą ośrodka miejskiego to doskonała propozycja dla amatorów turystyki. Prudnik stanowi idealne miejsce do wypoczynku zarówno dla zwolenników turystyki aktywnej jak i osób poszukujących odpoczynku w ciszy i spokoju. W ubiegłym miesiącu na Międzynarodowych Targach Turystyki i Wolnego Czasu we Wrocławiu prudnicki produkt turystyczny Wieże Pogranicza otrzymał prestiżową nagrodę Kryształowego Orła w kategorii największa atrakcja turystyczna. Jest to dowód, iż warto odwiedzić i spędzić trochę czasu w Gminie Prudnik i na pograniczu polsko – czeskim.
 

 

więcej

Miasto Racibórz

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Urząd Miasta Racibórz
ul. Króla Stefana Batorego 6
47-400 Racibórz
Polska
 
tel. (+48) 32 755 06 00
fax (+48) 32 755 07 25
boi@um.raciborz.pl
www.raciborz.pl
 
 

 

 

więcej

Gmina Radków

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 28

ul. Rynek 1
57-420 Radków
Polska
 
tel. (+48) 74 873 50 00
fax (+48) 74 873 50 15
www.radkowklodzki.pl
www.radkowskiewioski.info
 
 
Oferta pobytowa dla grup zorganizowanych.

Obozy sportowe, kolonie letnie, szkoły surwiwalowe, harcerze.

Gmina Radków na Dolnym Śląsku (powiat kłodzki) to malowniczo położony obszar u podnóża jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce – Szczelińca Wielkiego (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych z wieloma zabytkami architektonicznymi. To teren pełen pięknych widoków, jak również nowej infrastruktury, służącej mieszkańcom i turystom.

Jeśli w okresie wakacji bądź ferii zimowych planują Państwo wypoczynek grup sportowych (dzieci lub młodzieży), uczniów, harcerzy i in. bądź szukają miejsca na nocleg/noclegi np. podczas obozu wędrownego zapraszamy do Gminy Radków i jej obiektów oświatowych. Wszystkie są tak przygotowane, że z powodzeniem pełnią funkcję bazy pobytowej – wypoczynkowej.

 

FB: Radków – Kraina Gór Stołowych

Kontakt:
Urząd Miasta i Gminy w Radkowie
ul. Rynek 1, 57-420 Radków
tel. 74/ 872-50-26, l.jagodka@radkowklodzki.pl
 

 

więcej

Szymon Radzimierski

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 79

 
kom. (+48) 505 115 093
szymon.radzimierski@gmail.com
planetkiwi.pl
 
 
Szymon Radzimierski – podróżnik, bloger, aktor, ambasador National Geographic Kids, autor książek Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo oraz Dziennik Łowcy Przygód. Etiopia. U stóp góry ognia.
 

 

więcej

Dwór Bismarcka
Grzegorz Loska

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 38

ul. Oświęcimska 29
41-400 Mysłowice
Polska
 
tel. (+48) 32 223 17 49
kom. (+48) 510 296 475
restauracja@dworbismarcka.pl
dworbismarcka.pl
 
 
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół. W Mysłowicach do takich miejsc należy Dwór Bismarcka. Króluje tu tradycyjna kuchnia polska i śląska. Przekonacie się Państwo, że Dwór Bismarcka to idealne miejsce na organizację wszelkich przyjęć, zarówno tych mniejszych uroczystości rodzinnych jak większych imprez firmowych. Zapewniamy, że wszystkie nasze potrawy przyrządzane są od podstaw przez naszych kucharzy co gwarantuje smak wykonanych dań a wyszkolony personel zapewni obsługę na wysokim poziomie.

Nasz lokal znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki promowanym przez Remigiusza Rączkę. Dla ciekawych śląskiej tradycji mamy do zaproponowania regionalne dania na oryginalnych recepturach.

Dwór Bismarcka to restauracja zlokalizowana w dzielnicy Słupna. Położona w bliskiej odległości od „Trójkąta Trzech Cesarzy” gdzie niegdyś stała jedna z wież Bismarcka. Niedaleko nas znajduje się serce śląska – dzielnica Nikiszowiec.

Odkryj z nami wyjątkową atmosferę restauracji. Zapraszamy do przytulnych i kameralnych wnętrz naszego lokalu.
 

 

więcej

Zacisze Restauracja z Tradycjami
Marek Ryguła

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 38

ul. Ofiar Faszyzmu 4
43-200 Pszczyna – Brzeźce
Polska
 
tel. (+48) 32 212 03 47
kom. (+48) 504 267 052
rygula.zacisze@gmail.com
www.restauracjazacisze.eu
 
 

 

 

więcej

RONIC Polska

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 17

ul. Brukowa 6 Lok. 35
91-341 Łódź
Polska
 
tel. (+48) 42 656 07 49
kom. (+48) 571 309 291
ronic@ronic.pl
www.sklep.ronic.pl
 
 
Marka RONIC® to 40 lat doświadczeń w branży AGD, w Polsce od ponad 25 lat. Od początku odpowiadamy na zapotrzebowania pasjonatów zdrowego życia, oferując produkty najwyższej klasy w dziedzinie zdrowej kuchni i domu, slow food & life. Dzięki znakomitej jakości produktów, profesjonalnej obsłudze klienta pozyskaliśmy rzeszę zadowolonych klientów. Dołącz i Ty!

 
 
Brand RONIC® 40 years of experience in the appliance industry, on the Polish market for 25 years. From the beginning, we are trying to respond to the needs of enthusiasts of healthy eating and cooking, creating products of the highest quality in the field of healthy lifestyle, slow food & slow life. Due to the excellent quality, long-term warranty and professional service gained huge number of satisfied and loyal customers and partners. Join us!
 

 

więcej

Royal Hotels Group Polska sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 18

ul. Zamkowa 2/2
35-032 Rzeszów
Polska
 
kom. (+48) 781 328 743 | (+38)0963553523
rhg.polska@gmail.com
 
 
Działalność polegająca na stałym pośredniczeniu w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych na rzecz organizatorów turystyki.
 

 

więcej

Rumunia – Carpathian Travel Center

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 78

Piata Mare 12
550163 Sibiu
Romania
 
tel. (+40) 269 436 499
kom. (+40) 785 240 249
fax (+40) 269 211 344
mariusz@carpathian-travel-center.com
www.carpathian-travel-center.com
 
 
CARPATHIAN TRAVEL CENTER to firma zajmująca się turystyką przyjazdową do Rumunii.

Dzięki lepszym pomysłom oraz z uwagi na nasze długie doświadczenie w turystyce Rumuńskiej, posiadamy bogatą oraz różnorodną ofertę programową na rok 2019 z bardzo dobrymi cenami dla Państwa grup. Nasi doskonale wyszkoleni oraz mówiący po polsku przewodnicy mogą towarzyszyć Państwa grupie od pierwszego do ostatniego dnia, dbając o Państwa pobyt, dzięki czemu staje się on niezapomnianym przeżyciem.

Więcej na www.carpathian-travel-center.com.
 
 
CARPATHIAN TRAVEL CENTER is an incoming tour operator and DMC for Romania.

Through better concepts and because of our long experience in incoming tourism in Romania, we have rich and diverse programs for the year 2019 with very good prices for your group. Our well trained and Polish speaking guides will accompany your groups from the first to the last day, taking care of your stay, so that it becomes an unforgettable one.

More on www.carpathian-travel-center.com.
 

 

więcej

Miasto Rybnik

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Urząd Miasta Rybnika
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-200 Rybnik
Polska
 
tel. (+48) 32 439 20 00
fax (+48) 32 422 41 24
rybnik@um.rybnik.pl
www.rybnik.eu
 
 
Miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. Największy ośrodek centralny aglomeracji rybnickiej i Rybnickiego Okręgu Węglowego. Historycznie leży na Górnym Śląsku.

Rybnik składa się z 27 dzielnic zamieszkiwanych przez około 140 000 mieszkańców. Zajmuje 14 miejsce na liście największych miast Polski według powierzchni i 25 miejsce na liście największych miast Polski według ludności. Jest również na 9 miejscu pod względem liczby ludności w województwie śląskim. Energiczni, uśmiechnięci ludzie, dynamicznie rozwijająca się gospodarka, niezapomniane wydarzenia kulturalne, emocje sportowe… Wszystko to ukryte w ciszy zieleni, wśród pachnących kwiatów, nad wodą… A przecież wciąż jesteśmy na Śląsku, w mieście przemysłowym, w Rybniku…

To miasto zaskakuje, zaciekawia, intryguje.

Dla mieszkających tu ludzi Rybnik to po prostu dom, do którego z dumą zaprasza się przyjaciół.

Dla przypadkowego turysty, przygotowanego na typową dla śląskich miast szarość, to prawdziwa oaza, ukryta pośród zacisznych lasów dawnej puszczy śląskiej
 

 

więcej

Sanatorium Uzdrowiskowe „Nida-Zdrój” Sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 59

ul. Gen. F. Rzewuskiego 9
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 378 24 91
fax (+48) 41 378 37 72
nida@sanatoria.com.pl
www.nidazdroj.pl
 
 
Sanatorium „Nida-Zdrój: znajduję się w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Znani jesteśmy z unikalnych wód mineralnych, wód siarczkowych oraz borowiny, które są naturalnymi czynnikami leczniczymi. Nasze sanatorium znajduje się w centrum zdroju a także posiada własny park rekreacyjno-wypoczynkowy. Leczymy choroby: reumatyczne, dermatologiczne, neurologiczne oraz ortopedyczno-urazowe, wykorzystując: balneologię, hydroterapię, krioterapię, światłolecznictwo oraz masaże.
 

 

więcej

Sanatorium „Włókniarz”

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 59

ul. Rokosza 1
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 370 70 70
fax (+48) 41 378 10 18
sekretariat@wlokniarz.pl
www.wlokniarz.pl
 
 
Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju to nowoczesny kompleks lecznictwa uzdrowiskowego. Od lat profesjonalnie leczymy schorzenia: reumatologiczne, neurologiczne, stany pourazowe narządu ruchu, niektóre choroby skóry, chorobę niedokrwienną kończyn dolnych, nadciśnienie, choroby dziąseł i przyzębia, nerwice wegetatywne. Dysponujemy nowoczesnym Zakładem Przyrodoleczniczym.

Wydajemy ponad 60 różnych zabiegów leczniczych, w których wykorzystujemy naturalne surowce lecznicze. Wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu.

Obok działalności typowo leczniczej i rehabilitacji prowadzimy również działalność typu wellnes i SPA.

W Centrum Konferencyjnym stwarzamy dobre warunki dla przeprowadzenia konferencji i szkoleń połączone z relaksem po nich.
 

 

więcej

SILESIAADDICT Sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 6

ul. Kolejowa 1
40-706 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 608 14 90
kom. (+48) 519 850 771
biuro@silesiaaddict.pl
silesiatravel.pl
nanarty.pl
 
 
Jako wieloletni organizator turystyki w Polsce i za granicą realizujemy 2 flagowe projekty – SILESIATRAVEL.PL i NANARTY.PL, czyli zimowe i letnie podróże do Francji i Chorwacji. To co nas wyróżnia, to niezwykle atrakcyjne ceny, a także fantastyczna kadra ludzi, którzy zarażają swoją pasją i pozytywną energią. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że opinia klientów jest naszą wizytówką, dlatego organizujemy wczasy, które jednocześnie idą w parze z wysoką jakością. Nasze wyjazdy zaliczają się do tych niezapomnianych, ponieważ zapewniamy profesjonalną opiekę, starannie wyselekcjonowane hotele, apartamenty, domki, wymarzone miejsca, idealną lokalizację i wiele więcej!

Nasi klienci mają zagwarantowaną profesjonalną kadrę pilotów, animatorów, instruktorów sportowych, rezydentów czy opiekunek do dziecka. Chcemy, aby uczestnicy zdobywali nowe doświadczenia, przeżywali ciekawe przygody i nawiązywali nowe znajomości, dlatego stawiamy na szereg dodatkowych atrakcji, takich jak kursy wind i kitesurfingu, szkolenia snowboardowe i narciarskie, liczne warsztaty, zawody sportowe, prelekcje, imprezy muzyczne oraz masę integracyjnych gier i zabaw.

Z chęcią podejmiemy również inne wyzwania, jak np. wyjazdy tematyczne z interesującymi scenariuszami, koncertami czy kabaretami. Z pewnością sprostamy wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Po prostu wybierz kierunek podróży lub skontaktuj się z nami, by ustalić szczegóły, a my zabierzemy Cię na wyjazd szyty na miarę!

 

 

więcej

Central Slovakia and City of Banská Bystrica
Środkowa Słowacja i Miasto Bańska Bystrzyca

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 47

Namestie SNP 1
97401 Banská Bystrica
Slovakia
 
kom. (+421) 915888560
opmcr@banskabystrica.sk
www.centralslovakia.eu
www.banskabystrica.sk
 
 

 
 
Central Slovakia, local destination management organization is a professional organization focused on support of development and marketing of tourism region Central Slovakia. One of its founding members is City of Banska Bystrica. Together they will present you their local products and travel tips for the best vacation experience!
 

 

więcej

Kúpele Vyšné Ružbachy, a.s.
Uzdrowisko Wyżne Rużbachy

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 47

Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovakia
 
tel. (+421) 52 426 61 11
info@ruzbachy.sk
www.ruzbachy.sk
 
 
Uzdrowisko Wyżne Rużbachy (Vyšné Ružbachy) położone jest na północy Słowacji, na pograniczu dwóch parków narodowych – Tatranský národný park (słowacki odpowiednik polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego) i Pieninský národný par w wąskiej dolinie u zbiegu Rzeki (Rieka) i Załężnego Potoku, który jest lewobrzeżnym dopływem Popradu. Kuracjuszy przyciągają tutaj nie tylko czyste, górskie powietrze, lecz także wody lecznicze – słabo zmineralizowane, hipotoniczne, o temperaturze do 26 st. C. Ich prozdrowotne działanie polega na tym, że podczas kąpieli przez skórę wchłania się dwutlenek węgla, poprawiający ukrwienie.

Obecnie w uzdrowisku można znaleźć 14 źródeł mineralnych, z których najbardziej znane jest źródło „Izabela”, które zasila termalne kąpielisko o tej samej nazwie. Uzdrowisko oferuje zabiegi z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, elektroterapii. Kuracjusze mogą skorzystać także z psychoterapii. Atrakcją jest największe trawertynowe jeziorko na Słowacji, które powstało z trawertynowego źródła „Krater”.
 

 

więcej

Northeast Slovakia

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 47

Námestie Mieru 2
8001 Prešov
Slovakia
 
tel. (+421) 51 7081 513
marketing@severovychod.sk
www.severovychod.sk
 
 
Wojewódzka Organizacja Turystyczna Północny Wschód Słowacji zajmuje się rozwojem turystyki na terenie Preszowskiego Województwa Samorządowego. Jej działalność polega na wspieraniu turystyki, budowaniu infrastruktury turystycznej, działaniach marketingowych, tworzeniu materiałów promocyjnych, koordynacji projektów oraz pomocy w różnych aspektach współpracy partnerów z zakresu rozwoju turystyki.
 
 
The regional tourism organization Northeast Slovakia covers the development of tourism in the Prešov region. Its activities includes tourism support, tourism infrastructure development, marketing activities, the creation of promotional materials, project coordination and partner cooperation at diverse levels in the development of tourism.

Facebook: https://www.facebook.com/severovychodslovenska/
Instagram: https://www.instagram.com/northeast_slovakia/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC8G0Hp7AXD_rDEysp5Kd_ow

 

 

więcej

Oblastná Organizácia Cestovného Ruchu „ŠARIŠ” – BARDEJOV
Regionalna Organizacja Turystyczna „ŠARIŠ” – BARDEJOV

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 47

Radničné námestie č. 16
085 01 Bardejov
Slovakia
 
tel. (+421) 54 4774477
kom. (+421) 905330834
rado@herkules.sk
www.bardejovske-kupele.sk/oocr-saris/
 
 
Głównym zadaniem Regionalnej Organizacji Turystycznej „ŠARIŠ” – BARDEJOV jest wspólna promocja, marketing oraz budowanie produktów turystycznych w regionie „ŠARIŠ” – BARDEJOV zlokalizowanym w północno-wschodniej Słowacji.
 

 

więcej

Slovenský raj & Spiš OOCR
Regionalna Organizacja Turystyczna Słowacki raj i Spisz

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 67

Nábrežie Hornádu 14
052 01 Spišská Nová Ves
Slovakia
 
kom. (+421) 948 846 506 | (+421) 917 636 220
riaditel@raj-spis.sk
www.vraji.sk
 
 

 
 
Destination management organization promoting region Spiš.
 

 

więcej

OOCR Žitný ostrov – Csallókoz

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 47

Promenádna 3221/20
932 01 Veľký Meder
Slovakia
 
tel. (+421) 918887050
riaditel@ostrovzitny.sk
www.ostrovzitny.sk
 
 

 
 
In popular culture, Kukkónia has been historically used to refer to Rye Island, a river island in southwest Slovakia. The name dates back to the time of the Tartar invasion when inhabitants developed a way of communication by imitating the croaking of the local fire-bellied toad to warn each other of approaching enemies. A non-profit organization named Kukkonia was established, with the mission to support the development of the region and preserve its values and traditions. Its main focus is to engage and support local citizens and entrepreneurs in agriculture, tourism and cultural activities. Under the Kukkonia brand a line of premium food products has also been developed that emphasises local origin and high quality.
 

 

więcej

Region Północny Spisz – Pieniny, Słowacja

Lokalizacja: Hala MCK (B, C) ∙ Stoisko: 47

Obchodná 1
064 01 Stará Ľubovňa
Slovakia
 
tel. (+421) 905 330 652
info@visitspis.sk; salatova@visitspis.sk
www.visitspis.sk
www.visitpieniny.sk
 
 
Regionalna Organizacja Turystyczna Północny Spisz – Pieniny łączy główne atrakcje turystyczne słowackiej części Pienin i Północnego Spiszu. Region znany jest z obecności uzdrowiska Czerwony Klasztor. Uzdrowisko jest stosunkowo nowym uzdrowiskom i zajmuje się leczeniem chorób skóry, neurologicznych, narządów ruchu oraz schorzeniami przewodu pokarmowego. W historii regionu, która jest połączona z Polską, dominuje zamek w Starej Lubowni. Na zamku były ukryte polskie klejnoty koronacyjne. Polecamy odwiedzić Nestville Park Nowością z ekspozycją tradycyjnych ludowych rzemiosł oraz gorzelnictwa na północnym Spiszu. Po zakończeniu zwiedzania możecie spróbować prawdziwej słowackiej whisky przy sercu całej ekspozycji, jednym z największych rzeźbionych obrazów z drewna. W regionie znajduje się ponad 200 km oznakowanych szlaków rowerowych oraz turystycznych. Smaczną słowacką kuchnię możecie spróbować na Szałasu u Franka w Starej Lubowni oraz w Chacie Pieniny w Leśnicy, gdzie kończy się spływ Dunajca po słowackiej stronie Pienin. W Starej Lubowni do zakwaterowania polecamy nowoczesny pensjonat Gurmen, który zlokalizowany jest w historycznej starówce. Dla dużych grup oraz klientów indywidualnych polecamy hotel Sorea Lubovna.
 

 

więcej

Slovenské národné múzeum – Spišské múzeum v Levoči
Słowackie Muzeum Narodowe – Muzeum Spiszu w Lewoczy

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 68

Námestie Majstra Pavla 40
054 01 Levoča
Slovakia
 
kom. (+421) 534512786
info@spisskemuzeum.com
www.spisskemuzeum.com
 
 

 
 
One of the oldest museums in Slovakia administers over 14 000 objects displayed in five exhibitions and three exhibition rooms. The history and the art of the town and the region are presented in Master Paul’s House, the historical Levoča town hall and the national cultural heritage monument Spiš Castle.

The museum’s collection is greatly diversified. It is divided into archaeological, numismatic, ethnographical and art-history collections. Interesting collections include those of old books and prints from Levoča presses from the 17th – 19th centuries, a numismatic collection, a set of guild objects, from the art-history field there is a set of Gothic and Baroque art and paintings of the Levoča painter, Jozef Caucik, from the 19th century. The ethnography fund contains very valuable sets of paintings on glass and sculptures from the 19th century.
 

 

więcej

Stowarzyszenie „Region Beskidy”

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. Widok 18/1-3
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
tel. (+48) 33 488 89 20
biuro@euroregion-beskidy.pl
www.euroregion-beskidy.pl
 
 
Euroregion – bo w jego skład wchodzi obszar nie tylko Polski, ale też Słowacji i Czech, Beskidy – bo obejmuje zasięgiem tereny beskidzkiego pogranicza. Po stronie polskiej do euroregionu należy przygraniczna część województw śląskiego i małopolskiego (wraz z leżącymi już w pewnym od niej oddaleniu powiatami pszczyńskim i oświęcimskim), po stronie słowackiej – województwa żylińskiego, a po stronie czeskiej – powiatu Frýdek-Místek.

Niezwykle atrakcyjne położenie Euroregionu Beskidy – wśród gór, w pobliżu rzek i zbiorników wodnych – sprawia, że tereny te doskonale nadają się do aktywnego spędzania czasu i uprawiania różnych sportów. Zimą to szaleństwa na śniegu, od wiosny do jesieni – wędrówki z plecakiem bądź kijkami, rowerowe rajdy i konne eskapady, a także żeglarstwo, szybownictwo, paralotniarstwo… Na turystów czeka tu dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna, zwłaszcza w rejonach górskich. Oferta jest zróżnicowana – od schronisk górskich tak lubianych wśród piechurów, przez kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne, po ośrodki wypoczynkowe i hotele. Karczmy i restauracje proponują różne smaki, w zależności od rejonu, w którym spędza się czas. Tereny te są interesujące także pod względem kulturowym. Folklor i tradycje wciąż są tu żywe. No i nie brakuje pięknych zabytków – drewnianych kościółków malowniczo wpisanych w krajobraz, zamków i pałaców czy interesujących świadectw przemysłowych tradycji tych obszarów.
 

 

więcej

Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. Gliwicka 2
42-600 Tarnowskie Góry
Polska
 
tel. (+48) 12 411 07 21 (sekretariat)
fax (+48) 12 411 07 21 (sekretariat)
stowarzyszenie@podziemia.pl
www.podziemia.pl
 
 
Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na turystykę specjalistyczną – jedną z jej odmian jest turystyka podziemna. W 1996 roku narodziła się w Polsce idea integracji firm i osób zajmujących się użytkowaniem dla celów turystycznych podziemnych obiektów różnych kategorii. W roku 1998 powstało Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski (SPTTP). Przedstawiciele podziemnych tras turystycznych po raz pierwszy wtedy „wyszli z podziemi”, by rozpocząć proces aktywnego, wspólnego pokazywania turystom skarbów Polski, ukrytych pod powierzchnią ziemi. Oparty na pasji pozytywnego działania oraz praktycznej wiedzy o polskich podziemiach, ruch organizatorów turystyki w tych specyficznych obiektach, podjął jedyne w swoim rodzaju, pionierskie przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i promocji produktu turystycznego „POLSKIE PODZIEMIA”. Podstawowymi celami statutowymi SPTTP jest podnoszenie standardu tras i jakości obsługi turystów oraz właściwe usytuowanie podziemi na rynku turystycznym, jako oryginalnego produktu „POLSKIE PODZIEMIA”.
 

 

więcej

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Rynek 18
43-400 Cieszyn
Polska
 
tel. (+48) 33 857 87 20
fax (+48) 33 857 87 21
biuro@olza.pl
www.olza.pl
 
 
Organizacja założona w 1998 roku jako dobrowolne porozumienie gmin i powiatów w RP, prowadząca działalność polegającą na wspieraniu rozwoju lokalnego i regionalnego na obszarze przylegającym do granicy polsko-czeskiej w rejonie biegu rzeki Olzy.
 

 

więcej

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. J. i F. Białych 7
44-200 Rybnik
Polska
 
tel. (+48) 32 422 24 46
fax (+48) 32 422 24 46
biuro@subregion.pl
www.subregion.pl
 
 
Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku to stowarzyszenie wszystkich tj. 28 gmin i powiatów z obszaru Subregionu. Związek formalnie funkcjonuje od maja 2002 roku. Głównymi przedmiotami działalności stowarzyszenia są: lobbying dla spraw ważnych dla Subregionu, integracja różnych środowisk z naszego obszaru oraz promocja gospodarcza i turystyczna.
 

 

więcej

SUN-VITA
Importer Wyciskarek Wolnoobrotowych Soku

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 4

ul. Piastowska 7 / II
44-122 Gliwice
Polska
 
kom. (+48) 501 207 543 | (+48) 502 526 733
sun_vita@onet.eu
www.sokidlazdrowia.pl
www.winstarpolska.com
 
 
Jesteśmy firmą z długoletnią tradycją, w której pracują młodzi ludzie pełni pasji i zaangażowania. Naszą misją jest to aby dotrzeć do szerokiej gamy odbiorców, którzy podobnie jak my – cenią sobie zdrowy styl życia. Jest to możliwe dzięki naszym urządzeniom, za pomocą których dostarczysz organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin enzymów i minerałów, tak bardzo potrzebnych w prawidłowym odżywianiu. Poprzez stosowanie sokoterapii, chcemy również przywrócić naturalną równowagę każdego organizmu. W wyniku wieloletniej obecności w branży związanej ze sprzedażą AGD możemy oferować naszym Klientom wysokiej jakości produkty oraz perfekcyjną obsługę. Obecnie, jesteśmy wyłącznym importerem na Polskę, najnowszego modelu Marki WINSTAR, wyróżniającego się najmniejszymi obrotami 33 RPM, oraz najmocniejszym silnikiem indukcyjnym AC 400 W. Zapraszamy na stronę internetową, dającą możliwość dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą. Zapraszamy również inne firmy (również sklepy) do współpracy.
 

 

więcej

Miasto Suwałki

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 74

ul. Adama Mickiewicza 1
16-400 Suwałki
Polska
 
tel. (+48) 87 562 80 00 (centrala)
fax (+48) 87 566 30 98
org@um.suwalki.pl
www.um.suwalki.pl
 
 
Suwałki znajdują się w północno-wschodniej Polsce w województwie podlaskim nad rzeką Czarną Hańczą. Miasto zostało założone niespełna 300 lat temu przez kamedułów wigierskich. Historię miasta i jego zabytki można najlepiej poznać wędrując „suwalskimi ścieżkami kulturowymi”. Na trasie ścieżek znajdują się muzea, galerie sztuki, zabytkowe kamienice i kościoły oraz budynki użyteczności publicznej. Miejscowe muzea prezentują osiągnięcia znanych suwalczan: wybitnej poetki – Marii Konopnickiej i Alfred Wierusza – Kowalskiego, artysty malarza z przełomu XIX i XX wieku. Warto zobaczyć suwalską nekropolię, na której spoczywają wyznawcy siedmiu religii. W pobliżu Suwałk znajduje się Wigierski Park Narodowy z malowniczym jeziorem Wigry i pokamedulskim zespołem klasztornym oraz Suwalski Park Krajobrazowy z jeziorem Hańcza (najgłębszym jeziorem na Niżu Polskim) i licznymi atrakcjami geoturystycznymi (ozy, kemy, moreny, dolina wisząca, głazowiska).
 

 

więcej

szczepieniadlapodrozujacych.pl

Lokalizacja: Hala MCK (B, C) ∙ Stoisko: 66

ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 280 05 00
szczepieniadlapodrozujacych.pl
 
 
Witryna szczepieniadlapodrozujacych.pl stanowi kompendium wiedzy w sprawach profilaktyki zdrowotnej dla turystów wybierających się w egzotyczną podróż. Znaleźć można na niej materiały merytoryczne oraz narzędzia umożliwiające znalezienie najbliższej placówki medycyny podróży, czy sprawdzenie, jakie choroby występują w danym kraju i przed jakimi warto się zabezpieczyć przed wyruszeniem w podróż. Zawartość strony powstaje przy współpracy ze specjalistą medycyny podróży – doktor Agnieszką Wroczyńską, pracującą w Krajowym Ośrodku Medycyny Tropikalnej w Gdyni.
 

 

więcej

Szeged és Térsége Turisztikai Nonprofit Kft.
Szeged i Przestrzeń Turystyczna Non-profit

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 45B

Széchenyi tér 12.
6720 Szeged
Hungary
 
tel. (+36) 62488690
kom. (+36) 302198360
szeged@tourinform.hu
www.szegedtourism.hu
 
 

 
 
Szeged and Surroundings Tourism Nonprofit Ltd. is responsible for the town’s marketing activities and it runs the Tourinform Office. The realization of its objectives are supported by the following tasks:
∙ Positive image design of Szeged and its surroundings as a destination, increase of its reputation and popularity in Hungary and abroad.
∙ Contribution to the introduction of Szeged and its surroundings’ tourism supply on the market under equal terms in Hungary and abroad.
∙ Support to local cooperations in the field of tourism marketing.
∙ Continuous marketing communication activities in Hungary and abroad.
∙ Tourist information for domestic and foreign tourist, potential travellers, Hungarian and foreign tourism professionals.

 

 

więcej

Szlak Kulinarny Śląskie Smaki / Śląska Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 38

ul. Mickiewicza 29
40-085 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 207 20 73
poczta@slaskiesmaki.pl
www.slaskiesmaki.pl
 
 
Szlak Kulinarny Śląskie Smaki powstał w trosce o kulinarne dziedzictwo regionu. A kuchnia regionalna województwa śląskiego to prawdziwa skarbnica smaków i tradycji. Swą różnorodność zawdzięcza rozległym terenom – od Jury aż po Beskidy. Szlak tworzą restauracje serwujące tradycyjne dania regionalne. Potrawy są przygotowywane według tradycyjnych receptur i pokazują to, co w kuchni regionalnej najlepsze. Celem funkcjonowania Szlaku jest promowanie tradycji kulinarnych Śląskiego uwzględniając przy tym ich lokalne odmiany mające odzwierciedlenie w tzw. stołach: śląskim, beskidzkim, jurajskim czy zagłębiowskim. W menu restauracji Szlaku znajdują się: śląska rolada, ale też jurajski pstrąg czy zagłębiowska zalewajka. System certyfikacji lokali stanowi rekomendację Śląskiej Organizacji Turystycznej co do autentyczności i dbałości o smak oraz zgodności z tradycją, potraw znajdujących się w menu „Śląskie Smaki”, w każdej restauracji Szlaku. Szlak wspomaga kultywowanie tradycji kulinarnych poszczególnych subregionów województwa śląskiego. Kuchnia lokalna związana jest z tradycją i historią danego obszaru, stanowiąc taki wyróżnik, którego nie spotkamy w innym miejscu. Szlak Kulinarny stanowi uzupełnienie oferty kulturowej regionu. Tradycja widoczna jest również w nazewnictwie potraw, które występują pod swoimi tradycyjnymi nazwami np. krupniok (kaszanka), szpyrki (skwarki). Kuchnia Śląskiego dzięki swojej specyfice rożni się od kuchni innych regionów, a przy tym posiada dużą rozpoznawalność dań znanych w całej Polsce.
 

 

więcej

Szlak Zabytków Techniki

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
ul. Ligonia 46
40-037 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 774 06 96
fax (+48) 32 774 00 30
kultura@slaskie.pl
zabytkitechniki.pl
 
 
Muzea, skanseny, a nawet zamieszkałe kolonie robotnicze i nadal działające zakłady pracy. To właśnie Szlak Zabytków techniki – turystyczna trasa łącząca 36 obiektów w woj. Śląskim. Chcesz przejechać się kolejką wąskotorową? Sprawdzić jak wydobywa się węgiel? Pozyskiwano srebro? Produkowano czystą wodę? Drukowano prasę? Warzono piwo? To właśnie dla Ciebie powstał Szlak Zabytków Techniki. Poznawaj, eksperymentuj, zwiedzaj i baw się dobrze. Masz do wyboru 36 najważniejszych i najciekawszych industrialnych zabytków prezentujących dziedzictwo przemysłowe całego regionu. Reprezentują one tradycję górniczą, hutniczą, energetykę, kolejnictwo, łączność, produkcję wody oraz przemysł spożywczy. Odkrywajmy razem industrialną historię regionu.
 

 

więcej

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ
w Busku-Zdroju

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 59

ul. F. Rzewuskiego 8
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 378 24 17
fax (+48) 41 378 03 32
biuro@szpitalwojskowy.pl
www.szpitalwojskowy.pl
 
 
W 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnym w Busku–Zdroju realizujemy zasadę kompleksowego leczenia uzdrowiskowego, która opiera się na zastosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem, bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych i masaży, a także diety i edukacji zdrowotnej. Głównym wskazaniem do rehabilitacji w Szpitalu są zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, stany po przebytych operacjach narządu ruchu oraz stany po urazach narządu ruchu. Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym u nas są słynne buskie wody siarczkowo–siarkowodorowe słone. Atutem naszego Szpitala jest profesjonalna kadra medyczna i logistyczna. Posiadamy funkcjonalnie urządzone pokoje 1 i 2 osobowe oraz apartamenty. Infrastruktura Szpitala dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji naszych pacjentów Szpital posiada parking, własny park ze ścieżką zdrowia, wypożyczalnię rowerów. Na terenie Szpitala znajdują się także: kaplica, biblioteka, kawiarnia oraz gabinet kosmetyczno–fryzjerski. W 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnym funkcjonuje System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001, w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.
 

 

więcej

Śląska Izba Turystyki

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 18

ul. Mariacka 1
40-014 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 781 95 52
kom. (+48) 516 162 689
sit@sit.travel
www.sit.travel
www.slask.travel
 
 
Śląska Izba Turystyki jest najstarszym w województwie śląskim samodzielnym samorządem gospodarczym branży turystycznej. Izba zrzesza szeroką reprezentację podmiotów: przewoźników, organizatorów turystyki, agentów biur podróży, towarzystwa ubezpieczeniowe, gestorów branży hotelowej, a także uczelnie wyższe i szkoły średnie kształcące przyszłą kadrę dla potrzeb turystyki. Izba oprócz wspierania swoich członków prowadzi również działalność szkoleniową oraz edukacyjną czym przyczynia się do systematycznego podnoszenia poziomu kwalifikacji zawodowych w branży turystycznej.
 

 

więcej

Śląska Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. Mickiewicza 29
40-085 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 207 20 71
www.silesia-sot.pl
www.slaskie.travel
 
 
Województwo Śląskie – region z pozytywną energią!

Różnorodne atrakcje przyciągają tutaj corocznie ponad 5 mln. turystów. Turyści aktywni mogą oddać się swoim pasjom w otoczeniu średniowiecznych zamków, warowni i strażnic na Szlaku Orlich Gniazd. Pasjonaci kultury odkryją w Beskidach i na Śląsku Cieszyńskim skarby wielowiekowej historii i tradycji. W centrum regionu, w Metropolii, architektura łączy historię z nowoczesnością. W regionie znajduje się Szlak Zabytków Techniki – najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce, a Szlak Kulinarny Śląskie Smaki wzbogaci pobyt w regionie o niezapomniane doznania smakowe.

————————–

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE W INTERNECIE:
Portal informacji turystycznej województwa śląskiego: www.slaskie.travel
Portal Jury Krakowsko-Częstochowskiej: www.jura.travel
Portal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego: www.beskidy.travel
Portal Subregiony zachodniego Województwa Śląskiego: www.subregionzachodni.slaskie.travel

Szlaki tematyczne:
www.slaskiesmaki.pl   www.orlegniazda.pl   www.zabytkitechniki.pl   sad.slaskie.travel

Polub nas i bądź na bieżąco:
Facebook: www.facebook.com/informacja.turystyczna
Instagram: www.instagram.com/slaskie.travel
Youtube: www.youtube.com/slaskietravel
Pinterest: www.pinterest.com/wwwslaskietravel

 

 

więcej

Tarnowskie Centrum Informacji

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

Rynek 7
33-100 Tarnów
Polska
 
tel. (+48) 14 688 90 90
kom. (+48) 698 633 421
fax (+48) 14 688 90 92
centrum@tarnow.travel
www.tarnow.travel
 
 
Tarnów – miasto od 1330 roku.

Czy wiesz że?
∙ Tarnów to polski „Biegun Ciepła” – w Tarnowie panuje specyficzny mikroklimat – najwyższa średnia roczna temperatura powietrza w kraju wynosi: 8,8°C to sprawia, że miasto uznawane jest za polski biegun ciepła.

∙ Największe europejskie dzieła sztuki rzeźbiarskiej znajdują się w Tarnowie. Monumentalne, kilkunastometrowe gotycko-renesansowe pomniki nagrobne rodu Tarnowskich oraz barokowy Ostrogskich można podziwiać w tarnowskiej Bazylice Katedralnej.

∙ Tarnów ma najwięcej zabytków w Polsce południowej. Tarnów jest, po Krakowie, największym kompleksem zabytkowym w południowej Polsce. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt zabytkowych budynków doby gotyku, renesansu, baroku. Tarnowska Starówka nawiązuje swoim obecnym planem do założenia miasta w 1330 r. W centrum znajduje się rynek, z naroży którego wybiegają po dwie ulice.

∙ Tarnów to miasto wielokulturowe. Na przestrzeni wieków miasto zamieszkiwane było przez Polaków, Żydów, Niemców, Ukraińców, Szkotów, Romów, Austriaków. Każda narodowość i kultura zapisała się w historii miasta.

∙ Tarnów to miasto zaklęte w liczbach. Liczba „72” ma szczególne znaczenie: 72 ary to powierzchnia rynku, 72 km2 to obecna powierzchnia Tarnowa, a 72 metry, to wysokość wieży tarnowskiej Bazyliki Katedralnej.

∙ Tarnów jako jedyne miasto w Polsce ma grający pomnik kataryniarza. W miejscu, gdzie przed II wojną światową grywał kataryniarz stoi blisko 2,5 m rzeźba, która „gra” typowo kataryniarską muzykę.
 

 

więcej

Biuro Podróży „Tęcza”

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 8

ul. Cechowa 6
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
tel. (+48) 33 811 11 22 | (+48) 33 811 11 25
fax (+48) 33 811 11 21
biuro@tecza.pl
www.tecza.pl
 
 
Od 28 lat zajmujemy się autokarową turystyką wyjazdową. Organizujemy zarówno wycieczki jak i wczasy. Nasze kierunki wyjazdów to: Czechy, Grecja, Francja, Austria, Włochy, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Litwa, Bułgaria, Chorwacja, Hiszpania, Rumunia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Słowenia, Norwegia i Polska. W tym roku proponujemy nowe wyjazdy na Słowację, w Dolomity oraz do Warszawy.

Zapraszamy na wycieczkę lub wczasy.
 

 

więcej

Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 21

ul. Łokietka 3
87-100 Toruń
Polska
 
kom. (+48) 888 225 621
lot@lottorun.pl
www.lottorun.pl
 
 
Działamy w Toruniu od 2003 roku. Głównym celem stowarzyszenia jest promowanie Torunia jako miasta o bogatych walorach historycznych i turystycznych, zwiększanie turystyki przyjazdowej, a także wspieranie podmiotów gospodarczych związanych z szeroko rozumianą obsługą ruchu turystycznego. Naszymi członkami są więc hotele, lokale gastronomiczne, przewodnicy, organizatorzy atrakcji turystycznych, jednostki samorządowe, osoby prywatne i wiele innych. Rokrocznie realizujemy kilkanaście projektów i działań, które mają na celu rozpowszechnianie bogatej oferty Torunia wśród potencjalnych turystów, zarówno turystów indywidualnych, biznesowych jak i grupowych. Kładziemy nacisk na promocję piękna, gotyku i unikatowych walorów Grodu Kopernika, który od 1997 roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Organizujemy szkolenia branżowe, konferencje, uczestniczymy w targach krajowych i zagranicznych. Aktywnie działamy w kierunku rozwoju branży MICE w naszym mieście. Staramy się pośredniczyć w komunikacji miedzy organizatorami turystyki a jej odbiorcami. Pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku pytań, potrzeby przedstawienia szerszej oferty lub chęci nawiązania współpracy.
 

 

więcej

Unity Line Limited

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 26

pl. Rodła 8
70-419 Szczecin
Polska
 
tel. (+48) 801 989 771
kom. (+48) 918 802 909
rezerwacje@unityline.pl
www.unityline.pl
 
 
Unity Line to jeden z największych bałtyckich armatorów, którego promy łączą Polskę ze Szwecją. Zarządza ośmioma jednostkami, które kursują pomiędzy Świnoujściem a Ystad i Trelleborgiem. Na rynku cargo jest liderem – transportuje aż 63% ładunków i samochodów ciężarowych. W przewozach pasażerskich stawia na szeroką ofertę, dopasowaną do potrzeb klienta. Jedno zadanie – to sprawić, aby rejs był dla podróżnego relaksem, drugie – pomóc mu dotrzeć do dalszych rejonów Skandynawii. Stąd oferty „Bilet do Kopenhagi”, a także kompleksowa organizacja wycieczek.

Promy pokonują trasę w ruchu wahadłowym – do wyboru jest kurs dzienny i nocny. Na pokład można zabrać ze sobą samochód, rower lub motocykl. Do tego wiele ofert przygotowanych jest „na miarę” – wyjazdy edukacyjne dla szkół, konferencje dla firm, a nawet organizacja wesel. Armator jednak nie ogranicza się tylko do działań stricte przewozowych. Jego wielką pasją jest sport – od 2000 roku organizuje turniej golfowy Unity Line Ryder Cup, a od 2001 roku morskie regaty. Niewątpliwie jest stale w ruchu!
 

 

więcej

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 24

ul. Ligonia 46
40-037 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 774 09 78
fax (+48) 32 774 09 79
promocja@slaskie.pl
www.slaskie.pl
 
 

 

 

więcej

Ústecký Kraj
Kraj Ustecki

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
Czech Republic
 
tel. (+420) 475 657 111
fax (+420) 475 200 245
urad@kr-ustecky.cz
www.kr-ustecky.cz
 
 

 

 

więcej

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 59

ul. Rzewuskiego 1
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 370 32 00
fax (+48) 41 378 41 54
rezerwacja@ubz.pl
www.uzdrowiskobusko.pl
 
 
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. to świętokrzyska perła przyrodolecznictwa, największy podmiot działający w branży uzdrowiskowej w województwie świętokrzyskim i jeden z liderów w Polsce. Od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie schorzeń reumatologicznych, neurologicznych, ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych oraz dermatologicznych. Największymi bogactwami są wody siarczkowe, solanki jodkowe oraz borowina. W ramach Spółki funkcjonują sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe z najbardziej znanym obiektem Sanatorium Marconi. Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi swoich gości, którzy skorzystać mogą z gamy prawie 80 rodzajów zabiegów leczniczych, wzbogaconych o propozycje z zakresu Spa & Wellness. Poza zasadniczą działalnością leczniczą Spółka jest producentem naturalnej wody mineralnej Buskowianka-Zdrój oraz Słonecznych Kosmetyków, które są doskonałym uzupełnieniem kuracji. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach Polski, ale również co ważne za granicą. Oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne. Kuracjusze mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Spółka jest partnerem m.in. Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz Karty Dużej Rodziny. Wszystko to sprawia, że Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest często nagradzane i plasuje się w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością.
 

 

więcej

Uzdrowisko Janské Lázně
Uzdrowisko Jańskie Łaźnie

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Czech Republic
 
tel. (+420) 499 875 101
fax (+420) 499 875 273
www.janske-lazne.cz/pl/
 
 

 

 

więcej

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 53

ul. Ściegiennego 1
78-100 Kołobrzeg
Polska
 
tel. (+48) 94 352 60 46 | (+48) 94 354 88 25
fax (+48) 94 352 24 44
biuro@uzdrowisko.kolobrzeg.pl
uzdrowisko.kolobrzeg.pl
 
 
Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. prowadzi lecznictwo uzdrowiskowe w formie: szpitali uzdrowiskowych dla dorosłych i dzieci i sanatoriów. Posiadamy Szpitale i Sanatoria Uzdrowiskowe z bazą zabiegową:
∙ Sanatorium Uzdrowiskowe Mewa
∙ Sanatorium Uzdrowiskowe Muszelka
∙ Sanatorium Uzdrowiskowe Perła Bałtyku
∙ Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy Słoneczko

Leczymy w naszych obiektach zarówno dorosłych jak i dzieci (3 – 18 lat).

Profile lecznicze:
∙ Leczenie dorosłych obejmuje:
∙ choroby układu oddechowego
∙ choroby układu krążenia
∙ choroby układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii (głównie cukrzyca, choroby tarczycy)

Leczenie dzieci obejmuje:
∙ schorzenia dróg oddechowych, w tym astmę oskrzelową
∙ choroby układu wydzielania wewnętrznego, zaburzeń odżywiania i przemiany materii (głównie cukrzyca, choroby tarczycy, otyłość)
∙ alergiczne schorzenia skóry
 

 

więcej

Uzdrowisko Rabka S.A.

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Orkana 49
34-700 Rabka Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 18 269 26 06
kom. (+48) 660 173 616
marketing@uzdrowisko-rabka.pl
www.uzdrowisko-rabka.pl
 
 

 

 

więcej

Uzdrowisko Supraśl

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 15C

Urząd Miejski w Supraślu – ul. J. Piłsudskiego 58
16-030 Supraśl
Polska
 
tel. (+48) 85 713 27 00
fax (+48) 85 713 27 20
um@suprasl.pl; promocja@suprasl.pl
www.suprasl.pl
 
 
Jest takie miejsce na skraju Puszczy Knyszyńskiej, otulone lasem i rzeką, gdzie idąc małymi uliczkami, dotykamy historii, tradycji i kultury.

To niezwykłe miejsce to Supraśl, który wedle starych opowieści powstał ponad pięćset lat temu. Legenda głosi, że prawosławni mnisi z pobliskiego Gródka potrzebowali cichej przystani do życia monastycznego i duchowego. Puścili więc rzeką krzyż, który zatrzymał się na brzegu skarpy, gdzie obecnie stoi klasztor. Tak zaczyna się historia Supraśla – malowniczego miasteczka ukrytego niczym klejnot pośrodku lasów Puszczy Knyszyńskiej.

Zapraszamy Państwa do odkrycia Uzdrowisko Supraśl – zagubionej w sercu Lasów Puszczy Knyszyńskiej krainy, gdzie głównym walorem, jest przyroda i niepowtarzalny – leczniczy klimat.

 

 

więcej

Uzdrowisko Szczawnica S.A.

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Zdrojowa 26
34-460 Szczawnica
Polska
 
tel. (+48) 18 540 04 35
kom. (+48) 692 728 731
jkwak@uzdrowiskoszczawnica.pl
www.uzdrowiskoszczawnica.pl
 
 
Uzdrowisko Szczawnica S.A. specjalizuje się w zabiegach leczniczych sanatoryjnych i ambulatoryjnych w ramach umowy z NFZ takich jak: ciepłolecznictwo, zimnolecznictwo, fizykoterapia, światłolecznictwo, kinezyterapia, krenoterapia, masaże, hydroterapia, wziewanie i inhalacje.

Posiadamy lecznicze wody, które mogą być stosowane:
∙ w kuracji pitnej,
∙ inhalacji,
∙ kąpiele i płukanki.

 

 

więcej

Uzdrowisko Świnoujście S.A.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 69

ul. Nowowiejskiego 2
72-600 Świnoujście
Polska
 
tel. (+48) 91 321 44 52
kom. (+48) 502 921 469
rezerwacje@uzdrowisko.pl
www.uzdrowisko.pl
 
 
„Uzdrowisko Świnoujście” S.A. jest uzdrowiskiem o wieloletniej tradycji leczniczej. Posiadamy 8 ośrodków sanatoryjnych, zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej dzielnicy nadmorskiej – tuż przy promenadzie.

Polecamy w ramach skierowania NFZ: turnusy sanatoryjne i szpitalne, wczesną rehabilitację kardiologiczną oraz pełnopłatne pobyty: lecznicze z zabiegami, hotelowe, weekendowe, świąteczne, turnusy dla seniorów, nauczycieli i wiele innych.

„Uzdrowisko Świnoujście” S.A. dysponuje nowoczesną, dobrze wyposażoną bazą zabiegową, gdzie oferujemy bogatą gamę zabiegów (ok. 50 rodzajów), z wykorzystaniem naturalnych surowców: borowiny i solanki.

Oferujemy m.in.: kąpiele solankowe, hydromasaż w solance, ćwiczenia rehabilitacyjne w basenie solankowym, okłady borowinowe, masaże suche, inhalacje i wiele innych zabiegów.

Specjalizujemy się w leczeniu chorób: kardiologicznych, dermatologicznych, pulmonologicznych, reumatologicznych, laryngologicznych, cukrzycy i otyłości.

Jesteśmy przekonani, że czas spędzony z nami na długo pozostanie w Państwa pamięci, a gwarancją tego są nasze nowoczesne hotele w Świnoujściu, doskonale wyposażone oraz niezwykły nadmorski klimat. Dzięki nam z całą pewnością przeżyją Państwo wiele pięknych chwil, wsłuchując się w dyskretny szum fal, podziwiając romantyczne wschody i zachody słońca lub spacerując nad brzegiem Bałtyku.

Gwarantujemy Państwu nasze usługi na najwyższym poziomie.
 

 

więcej

Uzdrowisko Wysowa S.A.

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

Wysowa-Zdrój 149
38-316 Wysowa-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 18 353 24 47
kom. (+48) 534 590 646
sekretariat@uzdrowisko-wysowa.pl
www.uzdrowisko-wysowa.pl
 
 
„Uzdrowisko Wysowa” S.A. jest firmą działającą od 1959 roku. Zasadniczym profilem firmy było i jest prowadzenie leczenia uzdrowiskowego i rehabilitacji oraz produkcja wód mineralnych, leczniczych i smakowych.

Uzdrowisko Wysowa S.A. posiada dwa Ośrodki Uzdrowiskowe „Biawena” oraz Beskid”.

W Ośrodku Uzdrowiskowym „Biawena” znajduje się baza noclegowa dla 190 os. w pokojach 1,2,3,4-osobowych oraz apartamentach. Rozbudowana baza zabiegów leczniczych wraz z powstałym w Ośrodku Uzdrowiskowym Biawena nowoczesnym kompleksem strefy rekreacyjnej i gabinetów SPA wyróżnia Uzdrowisko Wysowa S.A. wśród innych obiektów Medical SPA w Polsce. Nowe gabinety SPA w Ośrodku Uzdrowiskowym Biawena to także możliwość skorzystania z wielu rodzajów zabiegów jak masaże – relaksacyjne, orientalne, lecznicze, masaże czekoladą, a także peelingi i zabiegi kosmetyczne. W gabinetach wykorzystywane są także własne kosmetyki Uzdrowiska Wysowa S.A. „Aqua WysSPA” produkowane na bazie wysowskich wód leczniczych.

O. U. Beskid posiada 130 miejsc noclegowych. W budynku poza bazą zabiegową, od 1993 roku funkcjonuje Oddział Dializy Pozaustrojowej.

W Rozlewni Wód Mineralnych odbywa się produkcja wód i napojów w opakowaniach szklanych oraz typu pet., w tym: lecznicze wody mineralne „Henryk”, „Józef” i „Franciszek”, „Wysowianka” naturalne wody mineralne z jodem, „Wysowianka Zdrój”.
 

 

więcej

Vanilla Aparthotel

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

ul. Bobrzyńskiego 33
30-348 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 354 01 53
kom. (+48) 728 429 609
biuro@aparthotelvanilla.pl
www.aparthotelvanilla.pl
 
 
Aparthotel Vanilla to nowoczesny obiekt oferujący swoim gościom wysoki standard apartamentów. Wyróżnia się nowoczesną architekturą oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami gwarantującymi komfortowy pobyt. Nasza oferta obejmuje wynajmem krótkoterminowy oraz długoterminowy i sprofilowana jest zarówno pod kątem turystycznym jak i biznesowym.

Oprócz usług hotelarskich Aparthotel ma w swojej ofercie również klimatyzowane sale konferencyjne z bogatym wyposażeniem multimedialnym i bezprzewodowym internetem Wi-Fi, które doskonale nadają się do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń oraz imprez okolicznościowych.

Na poziomie -1 znajduje się parking strzeżony dla gości aparthotelu, a na poziomie 0 pasaż handlowy oraz restauracja Oregano, gdzie można spróbować potraw z menu kuchni międzynarodowej oraz krajowej. Poziom 1 to nowoczesne i przestronne lobby oraz doskonale wyposażony bar.

Aparthotel Vanilla to gwarancja udanego wypoczynku w komfortowych warunkach, gdzie profesjonalnie przeszkolony personel zadba o najwyższe standardy i jakość pobytu.
 

 

więcej

VIR TURIZAM d.o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 40

Put mula 7
23234 Vir
Croatia
 
tel. (+385) 23346741
agency@virturizam.hr
www.virturizam.hr
 
 

 
 
VIR TURIZAM d.o.o. is DMC company which is owned by the Community, is anticipated by the program that aims to increase competitiveness, thus it becomes the main driver of tourism development on the island of Vir. The company is predicted to be the bearer of some competitiveness programs. With regard to projects that are defined in this Strategy, „Vir tourism” will take over project management for the realization of defined tourism-development projects.
 

 

więcej

VITRES Spółka z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK – Hol ∙ Stoisko: 1

ul. Lubiny 10C
40-582 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 609 93 40
kom. (+48) 601 862 245
fax (+48) 32 609 93 41
salon@vitres.pl
ssangyong.vitres.pl
 
 
Autoryzowany dealer i serwis samochodów marki SsangYong, niezależny serwis samochodów marek Jaguar i Land Rover. VITRES to rodzinna firma skupiona na satysfakcji swoich klientów.

Kluczem do naszego sukcesu jest jakość. Samochody wysokiej jakości oraz profesjonalna obsługa dają nam solidny fundament pod wszystkie podejmowane działania.

Mamy znaczące doświadczenie w sprzedaży, serwisowaniu i modyfikacji samochodów segmentu Crossover, SUV oraz offroad.
 

 

więcej

Vysočina Region
Region Wysoczyna

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 22

Žižkova 57
587 33 Jihlava
Czech Republic
 
tel. (+420) 564 602 111
fax (+420) 564 602 420
posta@kr-vysocina.cz
www.kr-vysocina.cz
 
 

 

 

więcej

Gmina Wadowice

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 46

pl. Jana Pawła II 23
34-100 Wadowice
Polska
 
tel. (+48) 33 873 18 11
fax (+48) 33 873 18 15
um@wadowice.pl
www.wadowice.pl
 
 

 

 

więcej

Wałbrzych

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 20

pl. Magistracki 1
58-300 Wałbrzych
Polska
 
tel. (+48) 74 665 51 00
um@walbrzych.eu
www.um.walbrzych.pl
 
 
Wałbrzych to jedno z najciekawszych miast w Polsce. Sławę zawdzięcza wieloletnim tradycjom górniczym i ceramicznym oraz licznym ciekawostkom z czasów II wojny światowej. Znajduje się w nim wiele zabytków i obiektów klasy światowej m.in. trzeci co do wielkości zamek w Polsce – Książ i Stara Kopalnia, która stanowi największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w kraju.

Wałbrzych znany był z górnictwa już w czasach piastowskich. Wydrążono tu liczący ponad 200 kilometrów górniczy labirynt. Potężnym ośrodkiem przemysłu ciężkiego stał się w XIX wieku, kiedy zbudowano dziesiątki kopalń węgla, koksownie, fabryki porcelany i hutę szkła. W następstwie upadku tradycyjnego przemysłu węglowego na przełomie XX i XXI wieku powstała Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna – obecnie największa strefa w Polsce, zaliczana do najlepszych lokalizacji inwestycyjnych na świecie. Zainwestowali w niej tacy potentaci jak Toyota, Ronal czy Mando. Ostatnie lata to okres intensywnej modernizacji całego miasta praktycznie we wszystkich dziedzinach życia.

Miasto posiada także bogatą ofertę kulturalną, a to dzięki takim instytucjom jak Filharmonia Sudecka, Teatr Dramatyczny czy Teatr Lalki i Aktora.

W Wałbrzychu nie brakuje również pięknych widoków, a to dzięki wspaniałemu położeniu w otoczeniu Gór Wałbrzyskich. Znajdziemy tu 50 kilometrów malowniczych szlaków turystycznych i 170 kilometrów tras rowerowych dla miłośników rekreacji i kolarzy górskich ścigających się na zawodach rangi światowej.
 

 

więcej

West Balaton Tourism Ltd.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 45B

Kossuth Str. 30
8360 Keszthely
Hungary
 
tel. (+36) 83314144
info@west-balaton.hu
www.west-balaton.hu
 
 

 
 
The West-Balaton Tourism Office Np. Ltd. is a tourism management organization formed by 7 tourism associations and some local governments. Its operational area is the western basin of Lake Balaton, with the centre of Keszthely. The main activity of the Office is the marketing of the region, the compilation of tourist product developments and package offers for tour operators as well as the provision of tourist information services. The main tourist development directions of West Balaton are cultural tourism, summer holiday tourism, spa and wellness tourism, cycling and active recreation, and wine and gastronomy. In the field of cultural tourism, the utilization of the heritage of the Festetics family, which played a significant role in Hungarian history, plays a key role, while in the field of cycling creation of a model region and the possibilities of joining the region for international routes are the main directions.
 

 

więcej

Wielkopolska Izba Turystyczna

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 18

ul. Zwierzyniecka 13/9
60-813 Poznań
Polska
 
tel. (+48) 61 853 68 39
kom. (+48) 785 876 999
wit@wit.com.pl
wit.com.pl
 
 
WIT jest organizacją samorządu gospodarczego. Główne zadania Izby to ochrona interesów zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych. Członkami Wielkopolskiej Izby Turystycznej są biura podróży, agencje usług turystycznych, przewoźnicy, hotele oraz firmy gastronomiczne, jak również uczelnie wyższe kształcące w kierunkach turystycznych.
 

 

więcej

Województwo Mazowieckie

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 54

ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 597 95 01
dkpit@mazovia.pl
www.mazovia.pl
 
 
Mazowsze to kraina malowniczych terenów przyrodniczych, niezwykle zróżnicowana zarówno pod względem architektury, jak i folkloru oraz regionalnej kuchni. Miasta Mazowsza tętnią życiem i są miejscem wielu festiwali, koncertów i wystaw. To wyśmienite miejsce dla turystów. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy turystyki pieszej, rowerowej, kajakarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa, a nawet narciarstwa biegowego.

Mazowsze pełni funkcję lidera gospodarczego pośród polskich województw. Atutem Mazowsza jest także atrakcyjność inwestycyjna, jak i potencjał gospodarczy. Region ten jest pod wieloma względami wyjątkowy, leży w samym sercu Polski, które jest jednocześnie centrum Europy.
 

 

więcej

Zamek Książ

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 20

ul. Piastów Śląskich 1
58-306 Wałbrzych
Polska
 
tel. (+48) 74 664 38 72
info@ksiaz.walbrzych.pl
ksiaz.walbrzych.pl
 
 
Zamek Książ – największy dolnośląski zamek, trzeci pod względem wielkości w Polsce i jeden z najpiękniej położonych w Europie. Dumnie wznosi się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m. w samym sercu Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na przestrzeni dziejów należał do wielu właścicieli, a największy wpływ na dzisiejszy jego wygląd miała panująca tu rodzina Hochbergów.

Do dziś nosi znamiona czasów arystokratycznych: zamkowe bramy są pilnowane przez królewskie lwy, szeroki Dziedziniec Honorowy otaczają posągi mitologicznych bogów, a fasada Książa przypomina bajeczną rezydencję.

Zamek ma jednak drugie oblicze, mroczne i nieprzeniknione. Uznaje się go za jeden z najbardziej tajemniczych obiektów w kraju. Nie poznano ostatecznego celu nazistowskich przebudów, jakie były tu prowadzone w trakcie II wś. Wokół drążonych rękami więźniów tuneli powstało wiele opowiadań i teorii. Szczególnie mocno utarło się przekonanie, że właśnie w podziemiach ukryto skarby zgrabione regionalnej ludności.

 

 

więcej

Zamek Ogrodzieniecki i Ogrodzieniec

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. Kościuszki 66
42-440 Ogrodzieniec
Polska
 
tel. (+48) 32 673 22 20
fax (+48) 32 673 22 20
biuro@zamek-ogrodzieniec.pl
www.zamek-ogrodzieniec.pl
 
 
„Zamek” sp . z o.o. to spółka skarbu Gminy Ogrodzieniec, obecna na rynku od 1995r. Zajmuje się świadczeniem usług w sektorze turystyki, prowadzi działalność gastronomiczną, hotelarską, rozrywkową oraz administruje Zamkiem Ogrodzienieckim i Grodem Królewskim na Górze Birów. „Zamek” sp. z o.o. jest właścicielem Gościńca pod Lilijką, obiektu gastronomiczno – noclegowego, specjalizującego się w obsłudze grup szkolnych i młodzieżowych.

Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu, wybudowany na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, stanowi największą atrakcję turystyczną regionu i całego Szlaku Orlich Gniazd. W sezonie organizowane są tu liczne imprezy historyczne, inscenizacje, koncerty. Dużą popularnością cieszą się niedzielne atrakcje w cenie biletu wstępu do obiektu. Są to m.in. pokazy walk, konne gonitwy rycerskie, czy zwiedzanie z przewodnikiem. Stałą ofertę stanowią tzw. Wieczory z Duchami organizowane w każdy wakacyjny piątek, tuż po zmroku.

Gród na Górze Birów – rekonstrukcja drewnianej osady z przełomów XII i XIII w., stylizowana na wczesnośredniowieczny gród obronny. Osada składa się z chaty mieszkalnej, wieży strażniczej oraz potężnego wału z palisadą i wieżą obronną. Organizowane są tutaj m.in., interaktywne imprezy plenerowe z motywami fantasy oraz pokazy rzemieślnicze.

Gościniec pod Lilijką – zlokalizowany w odległości 300m od Zamku Ogrodzienieckiego. Oferuje 45 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami i tv, domowe jedzenie, bezpłatny parking.
 

 

więcej

Zamek w Toszku
Centrum Kultury „Zamek w Toszku”

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. Zamkowa 10
44-180 Toszek
Polska
 
tel. (+48) 32 233 44 93
fax (+48) 32 233 44 93
biuro@zamektoszek.eu
www.zamektoszek.eu
www.ceh.zamektoszek.eu
 
 
Zamek w Toszku to uroczy zabytek położony na granicy dwóch województw śląskiego i opolskiego. Jest zarządzany przez Centrum Kultury „Zamek w Toszku”. Każdy turysta znajdzie tu coś co go zainteresuje. Od zwiedzania Centrum Ekspozycji Historycznych (www.ceh.zamektoszek.eu) przez udział w imprezach plenerowych (historycznych, rozrywkowych, sportowych) po możliwość relaksu na tarasie zamkowej kawiarni. Warto zobaczyć wystawy czasowe prezentowane w Kawiarni Colonna i czytelni zamkowej. Zamek organizuje także przyjęcia okolicznościowe, w tym wesela w plenerze, imprezy firmowe. Zamek w Toszku „Historia, rozrywka, edukacja”.
 

 

więcej

Zoo Ostrava – Ogród Zoologiczny i Park Botaniczny w Ostrawie

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 48

Michálkovická 1137/197
710 00 Ostrava – Slezská Ostrava
Czech Republic
 
tel. (+420) 596 241 269
kom. (+48) 574 658 373
infoPL@zoo-ostrava.cz
www.zoo-ostrava.cz/pl
 
 
Ostrawski ogród zoologiczny przeżywa w ostatnich latach okres wielkiego rozwoju. ZOO o powierzchni 100 hektarów jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Republice Czeskiej. Na terenie zoo znajduje się obecnie 4000 egzemplarzy zwierząt aż czterystu różnych gatunków. Do największych atrakcji należą słonie, hipopotamy, szympansy w Pawilonie ewolucji lub afrykańskie zwierzęta kopytne na wybiegu Safari. Na terenie ogrodu znajdują się również liczne atrakcje świata roślin, skorzystać można z kilku ścieżek botanicznych, wiosną można podziwiać kwitnące różaneczniki, których rośnie tutaj najwięcej w kraju. Na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się również centrum edukacyjne i restauracja.
 

 

więcej

Związek Gmin Jurajskich

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

Plac Wolności 42
42-440 Ogrodzieniec
Polska
 
tel. (+48) 32 673 33 64
fax (+48) 32 673 37 98
info@jura.info.pl
www.jura.info.pl
 
 
Związek Gmin Jurajskich jest dobrowolnym stowarzyszeniem gmin z województwa małopolskiego i śląskiego, leżących na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Działa od końca 1991 roku, a jego założycielami było 15 gmin (obecnie do ZGJ należy 35 gmin).

Podstawowymi celami Związku są:
∙ promocja turystyczna Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej przez różnego typu wydawnictwa (przewodniki, albumy, mapy, foldery, ulotki), akcje promocyjne w środkach masowego przekazu, uczestnictwo w targach turystycznych
∙ pomoc w nawiązywaniu kontaktów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, chcącymi inwestować na terenie Wyżyny
∙ rozwój turystyki wiejskiej
∙ ochrona walorów przyrodniczych i kulturowych Jury
∙ rozwój infrastruktury turystycznej
∙ dążenie do gospodarczej i kulturalnej integracji gmin
∙ współpraca i wymiana doświadczeń z zakresu funkcjonowania samorządów lokalnych
∙ opracowanie i popularyzacja budownictwa dostosowanego do krajobrazu

Związek Gmin Jurajskich powstał nie tylko po to, by pomagać gminom w promowaniu ich turystycznych terenów i obiektów, ale również, aby pokazać Wyżynę Krakowsko-Częstochowską jako jednolity i spójny obszar turystyczny. Region, w którym niewidoczne są granice administracyjne – międzygminne czy międzywojewódzkie.
 

 

więcej

Gmina Żarki

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 23

ul. Kościuszki 15/17
42-310 Żarki
Polska
 
tel. (+48) 34 314 80 36
poczta@umigzarki.pl
www.turystykazarki.pl
 
 
Gmina Żarki jest położona w północnej części województwa śląskiego. Gmina wyspecjalizowana w turystyce aktywnej, edukacyjnej, kulturowej i religijnej.
 

 

więcej

M E D I A
 
 

CampRest.com
Wydawca: S-TRANS Piotr Kozłowski

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 71

ul. Barska 70
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
kom. (+48) 792 445 484
kontakt@camprest.com
www.camprest.com
 
 
CampRest.com to internetowy portal dla fanów wakacji na campingu.

Na naszej stronie użytkownicy mogą odnaleźć odpowiedni camping na swoje wakacje, korzystając z zaawansowanej wyszukiwarki. Poza samymi campingami, publikujemy również liczne artykuły w których opisujemy najciekawsze campingi i ich okolicę.

Wiele miesięcy w ciągu roku spędzamy w podróży właśnie po campingach także chętnie doradzamy na podstawie własnych doświadczeń.

Wydajemy również drukowany przewodnik po campingach, który dystrybuujemy za darmo podczas targów.
 

 

więcej

Onet S.A.

Lokalizacja: Hala ∙ Stoisko:

ul. Pilotów 10
31-462 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 277 00 01
fax (+48) 12 277 00 03
www.onet.pl
 
 
Największy portal i codzienne źródło informacji milionów Polaków. Ikona BYCIA NA BIEŻĄCO. Od ponad 20 lat dostarcza newsy, ciekawostki, porady i inspiracje. Dzisiaj Onet pomaga użytkownikom odnaleźć się w informacyjnym chaosie tak, aby nic ważnego ich nie ominęło. Krótkie, aktualne treści, autorskie formaty wideo i znani dziennikarze pozwalają szybko się dowiedzieć, zrozumieć i zaufać informacjom jakie znajdują się na portalu. Oprócz serwisu, Onet to także poczta email kilku milionów Polaków, a także nagradzana na świecie aplikacja mobilna z komendą głosową „Onet, czytaj!”. Onet to najsilniejsza marka internetowa w Polsce.
 

 

więcej

„Polski Caravaning”
Wydawca: GOLDMAN s.c. Sebastian Klauz, Joanna Sęk-Klauz

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 71A

ul. Armii Krajowej 86
83-110 Tczew
Polska
 
tel. (+48) 58 777 01 25
kom. (+48) 602 601 249
fax (+48) 58 777 01 25
redakcja@polskicaravaning.pl
www.polskicaravaning.pl
 
 
„Polski Caravaning” to tytuł, który na polskim rynku kamperów i przyczep kempingowych istnieje od kilkunastu lat. Dziś, oprócz wydawanego co dwa miesiące magazynu drukowanego, aktywnie prowadzimy również stronę internetową oraz wszystkie profile w social media. Dzięki temu wokół „Polskiego Caravaningu” zbudowała się gigantyczna społeczność osób, dla których pasją jest podróżowanie za pomocą „mobilnego domu na kołach”.

W swoich tekstach relacjonujemy podróże (po Polsce, zagranicy, 4×4), opisujemy targi (polskie i zagraniczne), testujemy kampery, przyczepy kempingowe oraz holowniki do nich. Najnowsze rozwiązania z dziedziny akcesoriów lub sprzętu caravaningowego nie mają przed nami żadnych tajemnic.

Każdego miesiąca tylko nasz portal odwiedza ponad 100.000 osób miesięcznie – to rewelacyjny wynik jak na tę branżę. Współpracujemy z magazynami o podobnej tematyce z takich krajów jak Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. Nasz skład redakcyjny to sami pasjonaci, którzy nie mogą doczekać się najbliższej, choćby krótkiej, weekendowej wyprawy przyczepą lub kamperem.
 

 

więcej

PolskiePortale.pl Sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 84

ul. Storrady Świętosławy 1
71-602 Szczecin
Polska
 
tel. (+48) 91 462 52 03
biuro@polskieportale.pl
www.NadMorze.pl
www.SpanieNaMazurach.pl
www.WPolskichGorach.pl
www.NaWakacje.pl
 
 
NaWakacje.pl, NadMorze.pl, SpanieNaMazurach.pl, WPolskichGorach.pl to grupa portali turystycznych prezentujących kompleksową bazę noclegową na każdą kieszeń. U nas przed wyjazdem można obejrzeć ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, apartamenty, pensjonaty, hotele, campingi, pola namiotowe, kwatery agroturystyczne oraz kwatery prywatne. Rezerwacji można dokonać online, mailem lub telefonicznie.

Istniejemy od 2001 r. Ofert we wszystkich portalach ciągle przybywa.

Dla gestorów bazy noclegowej oferujemy najlepszy system do obsługi rezerwacji www.polskieportale.pl/idosell, pomoc w zaistnieniu w mediach społecznościowych (Facebook, Google+) oraz skuteczną reklamę w portalach na którą składa się: dowolna liczba zdjęć i filmów, opis obiektu, szczegółowy opis pokoi, szczegółowy cennik, opisy okolicy (atrakcje, sport, komunikacja, obiekty), galeria zdjęć, dane teleadresowe, link do własnej strony www, e-mail, formularz rezerwacji, wtyczka FB, Google+, lokalizacja obiektu na mapie, oferty specjalne w plikach PDF, wersje językowe, własny adres do oferty – dodatkowe usługi promocji oferty w Internecie i na targach.

Jesteśmy obecni na najważniejszych targach turystycznych w Polsce!

Bądź widoczny ze swoją ofertą, turyści szukają jej u nas!
 

 

więcej

Miesięcznik Ogólnopolski Rynek Turystyczny
Wydawca: Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o.

Lokalizacja: Hala MCK (C) ∙ Stoisko: 43

ul. M. Paca 37
04-386 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 333 88 06
reklama@pws-promedia.pl; redakcja@pws-promedia.pl
www.rynek-turystyczny.pl
 
 
Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o. (Wydawca czołowych czasopism: Rynek Turystyczny, Hotelarz, Restauracja, Polski Jubiler, Nowoczesna Stacja Paliw, Vademecum Turysty.

Organizator Najważniejszej Międzynarodowej Konferencji dla Branży hotelowej w Polsce Hotels&Trends.

‚Rynek Turystyczny” to najpopularniejsze i najchętniej kupowane czasopismo przeznaczone dla branży turystycznej.
 

 

więcej

Wiadomości Turystyczne
Wydawca: Eurosystem Jarosław Śleszyński

Lokalizacja: Hala MCK (B) ∙ Stoisko: 60

ul. Wawelska 78 lok 30
02-034 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 822 20 16
wt@wiadomosciturystyczne.pl
www.wiadomosciturystyczne.pl
 
 
Wiadomości Turystyczne – pismo branżowe pracowników turystyki.

Wiodący w kraju dwutygodnik informacyjny dla branży turystycznej omawiający zagadnienia najważniejsze dla biur podróży, agencji turystycznych, menedżerów turystyki w regionach, studentów, pilotów i gestorów bazy noclegowej.

Dostarczamy rzetelnych informacji, aktualnej, niezbędnej w codziennej pracy wiedzy. Publikujemy kompletne i wnikliwe analizy, komentarze do aktów prawnych.

Przekazujemy Państwu aktualności z zakresu edukacji turystycznej, transportu, prawa, finansów i marketingu turystyki.

Kompetentny i dynamiczny zespół specjalnie dla branży turystycznej przygotowuje szczegółowe prezentacje i rankingi z zakresu turystyki, raporty oparte na badaniach i naukowych analizach.

Wiadomości Turystyczne – pismo branżowe pracowników turystyki
Dwutygodnik, format A-3, objętość 20 stron
Zamówienie prenumeraty: e-mail: prenumerata@2eurosys.pl, 22 822 20 16
www.wiadomosciturystczne.pl

 

 

więcej