W Y S T A W C Y

AIESEC Katowice

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 29A (tylko 24.03 i 25.03)

ul. Bogucicka 14a
40-287 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 257 72 43
kom. (+48) 696 969 172
aiesec.katowice@gmail.com
www.aiesec.pl/katowice/
 
 
AIESEC Katowice to stowarzyszenie, które od 39 lat działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym, zrzeszające studentów z uczelni całego województwa. Realizowane przez nas projekty pozwalają młodym ludziom szerzyć otwartość na inne kultury i wspierać edukację społeczno-kulturową w naszym rejonie. AIESEC jest jedną z największych, niezależnych organizacji prowadzoną przez 70 000 młodych ludzi w 122 krajach świata. Od niemal 70 lat celem stowarzyszenia jest rozwój cech liderskich poprzez możliwość realizacji projektów wspierających realizację wymian międzynarodowych.

Nasza organizacja oferuje młodym ludziom wyjazd na następujące projekty:
1. Global Volunteer – międzynarodowe projekty wolontariackie trwające od 6 do 12 tygodni. Kierujemy je do młodych osób zainteresowanych praktycznym doświadczeniem w projektach, odpowiadających na problemy ekonomiczne, ekologiczne i społeczno-kulturowe we współczesnym świecie. Wyjeżdżając na wolontariat osoba rozwija umiejętności komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach i znajdowania rozwiązań niezależnie od wyzwań.
2. Global Entrepreneur – międzynarodowe praktyki trwające od 6 tygodni do 3 miesięcy, odbywające się w start-upach. Kierujemy je do osób planujących założenie w przyszłości własnej firmy, zainteresowanych zdobyciem pierwszego profesjonalnego doświadczeniem m.in. w HR, Marketingu, International Relations czy IT.

 

 

więcej

Akademia Rainbow

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 29

ul. Piotrkowska 270
90-361 Łódź
Polska
 
kom. (+48) 515 281 863
szkolenia@akademiarainbow.pl
www.akademiarainbow.pl
 
 
Jesteśmy zespołem pasjonatów pracy w turystyce i stanowimy jednostkę szkoleniową biura podróży Rainbow. Prezentujemy uroki pracy na destynacji w czasie spotkań z uczniami i studentami, prowadzimy kursy pilotów wycieczek, rezydentów turystycznych i animatorów czasu wolnego oraz uzupełniające je szkolenia dodatkowe, nas spotkasz na rekrutacji i w czasie szkoleń wewnętrznych. Skorzystaj z naszej oferty, aby zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające Ci wykonywać pracę marzeń. Budzisz się rano i myślisz „czas na nową pracę”? Zacznij przygodę z Akademią!

 

 

więcej

A.M.E.N. Group

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

ul. Skłodowskiej 14d lok. 9
41-800 Zabrze
Polska
 
kom. (+48) 691 560 525
info@amengroup.pl
www.amengroup.pl
 
 
Firma specjalizująca się w tworzeniu produktów turystycznych dla jednostek prywatnych i samorządowych, a także konsultingiem oraz audytami w zakresie zarządzania jednostkami HoReCa ze szczególnym uwzględnieniem wprowadzania procesów naprawczych.
 

 

więcej

Aquaworld Resort Budapest****Superior

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 51

Ívea út 16.
1044 Budapest
Hungary
 
tel. (+36) 12313600
reservation@aquaworldresort.hu
www.aquaworldresort.hu
 
 

 
 
Location
Located just off the Pest side bridgehead of Megyeri Bridge along the new M0 ring in the northern part of Budapest, the hotel is situated in a park-like setting, yet close to the city center. Within easy reach, the airport is just 25 minutes away. City center is conveniently and quickly accessible either by car or by taking advantage of the free shuttle bus service operated by the hotel.

Accommodation
The Aquaworld Resort Budapest is a four-star superior conference and wellness hotel offering 309 luxury rooms, suites, and apartments that can accommodate 838 persons simultaneously. All the guest rooms have satellite TV, an in-room laptop sized safe, hairdryer, minibar, individually controlled air-conditioning and free wireless internet connections. A separate entertainment center beneath the hotel’s apartment building is available to serve the needs of guests with a movie room, a huge plasma TV, DVD player, a cigar room, a bar, a card room, as well as a pool and gaming room.
 

 

więcej

ATLAS TOURS

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 20

ul. Mariacka 1
40-014 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 22 112 51 25
fax (+48) 22 112 51 24
rezerwacje@namorzu.pl
www.atlas-tours.pl
 
 
Od 1997 roku jesteśmy organizatorem Rejsów Wycieczkowych – wspaniałej formy poznawania świata i nowego sposobu spędzania wymarzonego urlopu. „Wypoczywaj na morzu” to hasło, które z roku na rok realizuje coraz więcej polskich klientów. Naszą ofertę można nabyć w ponad 800 biurach podróży na terenie Polski. Jesteśmy największym organizatorem rejsów z polskim pilotem. Co roku wypływa z nami kilkadziesiąt grup pod opieką naszych doświadczonych pilotów. Zaufanie, którym obdarzyło nas tysiące osób w Polsce i ogromna popularność jaką cieszą się rejsy sprawiły, że wielokrotnie zostaliśmy nagradzani za wysoką jakość naszego produktu. Współpracujemy z najlepszymi liniami rejsowymi świata.

 

 

więcej

Biuro Promocji Regionu Turystycznego Beskidy-Wołoszczyzna OPP

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 21

Náměstí Svobody 6
73801 Frýdek-Místek
Czech Republic
 
tel. (+420) 558 638 256
dm@beskydy-info.cz
www.beskydyportal.cz
 
 
Lokalny zarząd regionu turystycznego Beskidy-Wołoszczyzna Morawska, o.p.s., jako organizator ruchu turystycznego koordynuje rozwój, promocję i prezentację turystyki w regionie turystycznym Beskidy-Wołoszczyzna Morawska i skupia się na wykorzystaniu potencjału turystycznego obszaru oraz poprawie jego wizerunku.
 

 

więcej

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

pl. Ratuszowy 1
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
tel. (+48) 33 470 12 39
fax (+48) 33 470 12 41
bpm@um.bielsko.pl
www.bielsko-biala.pl
 
 

 

 

więcej

Biuro Podróży Christian Tour

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 15

ul. Opolska 17-19/U2a
40-084 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 495 79 12
kom. (+48) 577 811 822
katowice@christiantour.pl
www.christiantour.pl
www.mementobooking.com
 
 
Biuro Christian Tour znajdujące się w Katowicach na ul. Opolskiej 17-19/U2a, to część firmy Memento Group, która jest firmą międzynarodową i obsługuje turystów na wielu destynacjach min.: w Hiszpanii, w Grecji, w Turcji oraz we Włoszech. Christian Tour zajmuje się turystyką zarówno wyjazdową jak i przyjazdową. Firma organizuje wyjazdy dla seniorów, ale nie tylko.

Firma Memento to także przewozy autokarowe i portal www.mementobooking.com.

Na targach prezentujemy część naszej bazy hotelowej, możliwości zorganizowania wakacji w oparciu o pakietowanie dynamiczne oraz w ramach gwarancji hotelowych, a także nasz wkrótce uruchamiany portal rezerwacyjny z obiektami na całym świecie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie nasi przedstawiciele chętnie porozmawiają z Państwem i udzielą więcej informacji.
 

 

więcej

Biuro Usług Przewodnickich WĘDROWIEC

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

ul. Kościuszki 16
30-105 Kraków
Polska
 
tel. (+48 12 427 13 27); (+48) 12 294 01 56
biuro@wedrowiec.krakow.pl
www.wedrowiec.krakow.pl
 
 
Biuro Usług Przewodnickich „Wędrowiec” działa na rynku turystycznym od 1993 roku. Prowadzone jest przez doświadczonych pracowników i specjalistów do spraw turystyki. Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Małopolskiego pod Nr D/82/99/177/2004, posiadamy gwarancję ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeń EUROPA S.A. Należymy do Krakowskiej Izby Turystyki (KIT) oraz jesteśmy członkiem – założycielem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej (PITM).

OFERUJEMY KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ GRUP I TURYSTÓW INDYWIDUALNYCH

∙ Profesjonalne zwiedzanie Krakowa i okolic w wielu językach obcych
∙ Licencjonowani przewodnicy po Krakowie i Wawelu
∙ Wycieczki w okolice Krakowa: Wieliczka, Oświęcim, Zakopane, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska
∙ Rezerwacja noclegów i wyżywienia
∙ Obsługa delegacji i konferencji
∙ Specjalistyczne programy na życzenie: kulturalne, religijne, biznesowe
∙ Bilety wstępu do muzeów, teatrów i na imprezy kulturalne
∙ Usługi transportowe, transfery
∙ Wycieczki dla szkół i firm w kraju i za granicą

Serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług.

 

 

więcej

CampRest.com

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: Strefa C

ul. Barska 70
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
kom. (+48) 792 445 484
piotr@camprest.com
www.camprest.com
 
 
CampRest.com to największy w Polsce, internetowy portal informacyjny dedykowany fanom campingu i caravaningu czyli osobom, które najczęściej podróżują samochodem osobowym z przyczepą lub kamperem a na nocleg wybierają campingi, które są idealną bazą wypadową do aktywnego zwiedzania okolicy.

Jedną z wielu części portalu jest ciągle rozbudowywana lista campingów w Europie, gdzie nasi użytkownicy mogą znaleźć odpowiedni camping w danej okolicy i dokonać rezerwacji kontaktując się bezpośrednio z campingiem.

Codziennie publikujemy różne artykuły o tematyce turystycznej i caravaningowej, za pomocą których nasi czytelnicy mogą uzyskać wiele ciekawych i praktycznych informacji.

 

 

więcej

Central Slovakia and City of Banska Bystrica

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 22

Namestie SNP 1
974 01 Banska Bystrica
Slovakia
 
kom. (+421) 917 884 246
rudova@centralslovakia.eu
www.centralslovakia.eu
 
 

 
 
Central Slovakia, local destination management organization is a professional organization focused on support of development and marketing of tourism region Central Slovakia. One of its founding members is City of Banska Bystrica. Together they will present you their local products and travel tips for the best vacation experience!

 

 

więcej

Centralny Łuk Turystyczny

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 68

ul. 18 Stycznia 2
99-100 Łęczyca
Polska
 
tel. (+48) 24 721 03 11
kom. (+48) 609 197 467
lot@leczyca.info.pl
www.cluktur.pl
 
 
Centralny Łuk Turystyczny to wspólna inicjatywa miast i gmin regionu centralnej Polski oraz firm z szeroko rozumianej branży turystycznej, promująca atrakcje turystyczne znajdujące się na ich terenie. Celem współpracy jest stworzenie i promocja, oferującego wiele różnorodnych atrakcji, wspólnego produktu turystycznego. Głównymi miejscowościami, od których wzięła się nazwa tego projektu, są: Łęczyca, Uniejów i Kłodawa.
 

 

więcej

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 79

ul. P. Wysockiego 29
58-304 Wałbrzych
Polska
 
tel. (+48) 74 667 09 70
www.starakopalnia.pl
 
 
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce. Na powierzchni 4,5 ha obecnie znajduje się Muzeum Przemysłu i Techniki, Centrum Ceramiki Unikatowej, Galeria Sztuki, kawiarnia i pokoje gościnne. To miejsce realizacji koncertów, konferencji, wystaw i warsztatów artystycznych.
 

 

więcej

Chorwacja VAGARI Biuro Podróży

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 19

ul. Podgorska 1
21 000 Split
Croatia
 
tel. (+385) 21 395 574
kom. (+385) 91200 50 76
fax (+385) 21 395 851
vagari@vagari.hr
www.vagari.hr
 
 
Biuro podróży VAGARI z Chorwacji prowadzi działalność turystyczną od 1999 roku. Wieloletnie doświadczenie w turystyce, profesjonalna kadra, odpowiedzialność i troska o dobro każdego klienta oraz komunikacja w języku polskim to nasze główne atuty. Siedziba naszego biura znajduje się w Splicie, co umożliwia szybkie i profesjonalne działanie na obszarze całej Chorwacji. Jesteśmy członkiem Chorwackiej i Polskiej Izby Turystycznej. Chronimy interesy naszych partnerów i uczestniczymy w przygotowaniu programów oraz w nieprzewidzianych sytuacjach służymy pomocą.
 

 

więcej

Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 45

ul. Floriańska 42/1
41-500 Chorzów
Polska
 
tel. (+48) 32 771 99 74
kom. (+48) 502 46 38 28
info.cciit@op.pl
www.chorzow.travel.pl
 
 
W Chorzowskim Centrum Informacji i Turystyki (CCIiT) znajdziesz informacje na temat miasta Chorzowa, aktualnych wydarzeniach kulturalno – sportowo – turystycznych. Z nami zwiedzisz miasto, region, a korzystając z naszych propozycji turystycznych zawartych w Kalendarzu Imprez Turystycznych zwiedzisz nasz kraj czy Europę.

CCIiT działa na rynku turystycznym od czerwca 2007 roku, jako Organizator Turystyki i Pośredników Turystycznych, na podstawie wpisu wydanego przez Urząd Marszałkowski województwa śląskiego, do którego została wydana gwarancja ubezpieczeniowa przez firmę Signal Iduna.

CCIiT prowadzi Punkt Informacji Turystycznej Miasta Chorzowa, wpisujący się w struktury Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej Województwa Śląskiego. W Punkcie IT można bezpłatnie wypożyczyć audio przewodniki ułatwiające zwiedzanie miasta, dostępne są materiały turystki kwalifikowanej (książeczki i odznaki: GOT, OTP, Znam Chorzów i inne) mapy i przewodniki turystyczne. CCIiT oferuje pełny zakres usług przewodnickich, organizacji wycieczek po mieście, regionie, w kraju i Europie.

Oferujemy również transport osobowy i autokarowy na terenie kraju oraz na wielu trasach zagranicznych.

Obsługujemy imprezy okolicznościowe, wedle upodobań zleceniodawcy. Prowadzimy szkolenia i kursy związane z działalnością turystyczną.
Oferujemy pośrednictwo w ubezpieczeniach wyjazdów zarówno krajowych, jak i zagranicznych, prowadzać Agencję firmy ubezpieczeniowej SIGNAL IDUNA.

 

 

więcej

CMT Cottbus Congress Messe & Touristik GmbH

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 77

Vorparkstraße 3
03-042 Cottbus
Germany
 
tel. (+49) 355 7542401
fax (+49) 355 7542455
j.imbierska@cmt-cottbus.de
www.cottbus-tourismus.pl
 
 
CMT Cottbus Congress Messe & Touristik GmbH jest firmą specjalizującą się w organizacji kongresów, targów oraz partnerem w zakresie informacji turystycznej miasta Cottbus, Szprewaldu oraz Powiatu Szprewa-Nysa. Polsko-Niemieckie Centrum Turystyczne, mające swoją siedzibę w jednym z budynków przedsiębiorstwa (Stadthalle / CottbusService) zajmuje się m.in. tworzeniem i realizacją programów turystycznych dla polskich touroperatorów, świadczeniem usług pilotażowych i przewodnickich w j. polskim, jak również rezerwacją noclegów.
 
 
CMT Cottbus Congress Messe & Touristik is a company that has specialized itself in organizing and hosting congresses and exhibitions as well as giving information on Cottbus, the Spree forest and the county of Spree-Neiße. The polish-german tourist center has its office in one of the companies` buildings (Stadthalle / CottbusService) and works on creating and implementing touristic programmes for polish travel businesses, performance of services for bus companies and polish guides, together with booking accommodations.
 

 

więcej

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 21

al. Róż 16
00-556 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 629 29 16
fax (+48) 22 627 95 55
warszawa@czechtourism.com
www.czechtourism.com
 
 
Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism udziela informacji turystycznych o Czechach: aktualnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, zakwaterowaniu. Współpracuje z mediami i biurami podróży, organizuje wyjazdy studyjne do Czech dla biur podróży i dziennikarzy. Publikuje bezpłatne mapy i foldery turystyczne w języku polskim.

Na stoisku CzechTourism zaprezentują swe oferty: Centrum Kultury i Informacji Benešov, s.r.o., Vysočina Tourism, Morawy Wschodnie, Kraj Ołomuniecki i Beskydy.
 

 

więcej

Damp FHU Biuro Podróży Damptour

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 25

ul. Bobrecka 10
43-400 Cieszyn
Polska
 
tel. (+48) 33 852 45 56
kom. (+48) 600 904 521
biuro@damptour.com.pl
www.damptour.pl
 
 
Biuro nasze już od 27 lat zajmuje się organizacją wczasów i wycieczek zagranicznych dla klientów indywidualnych i zbiorowych. W chwili obecnej naszym głównym kierunkiem są kraje bałkańskie – Chorwacja i Czarnogóra. Do Chorwacji zapraszamy na rajską wyspę Rab szczególnie polecaną dla rodzin z dziećmi, ze względu na jedyne w tym rejonie piaszczyste plaże. Do Czarnogóry zapraszamy do Sutomore do Villi Smilia, w która prócz dużych i dobrze wyposażonych pokoi oferuje również polską kuchnie z polską obsługą.

 

 

więcej

Darłowska Lokalna Organizacja

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 26

ul. Sempołowskiej 2a
76-100 Sławno
Polska
 
biuro@darlot.pl
www.darlot.pl
www.nadmorskipowiat.pl
 
 
Darłowska Lokalna Organizacja turystyczna to obszar obejmujący prawie 50 km. brzegu Morza Bałtyckiego. Pasmo wspaniałych, piaszczystych plaż oraz mikroklimat o wysokiej zawartości jodu. Dziko wijące się rzeki, przymorskie jeziora, lesiste wzgórza i zielone łąki to bogactwa terenu, w które wyposażyła go natura. Darłowo-Darłówko, Jarosławiec, Dąbki i inne miejscowości to doskonałe miejsca do udanego wypoczynku.

ZAPRASZAMY!
 

 

więcej

Miasto i Gmina Debrzno

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 1

ul. Traugutta 2
77-310 Debrzno
Polska
 
tel. (+48) 59 833 53 51
fax (+48) 59 833 53 51
urzad@debrzno.pl
www.debrzno.pl
 
 
Debrzno położone jest w południowo-zachodniej części woj. pomorskiego. Od Debrzno położone jest w południowo-zachodniej części woj. pomorskiego. Od wschodu gmina graniczy z woj. kujawsko-pomorskim, a od południa z woj. wielkopolskim. Ciągnące się przez teren gminy Debrzno szlaki komunikacyjne sprawiają, że jest to miejsce atrakcyjne nie tylko w sensie turystycznym, ale także inwestycyjnym. Największym bogactwem Debrzna są jednak uwarunkowania przyrodnicze. Bogactwo jezior, terenów chronionych i poprzecinane wstęgami rzek tereny leśne sprawiają, że obszar gminy jest szczególnie atrakcyjny dla przyjeżdżających turystów. Unikatowe obszary chronionego krajobrazu takie jak „Dolina rzeki Debrzynki” oraz florystyczny rezerwat „Miłachowo” zachęcają do wielogodzinnych wędrówek, a bogactwo fauny do bezkrwawych polowań z aparatem fotograficznym. Atrakcje przyrodnicze spotykają się tu z ciągle rozwijającą się bazą noclegową i rekreacyjną. Turyści wypoczywający w Debrznie mogą korzystać z wielu dobrodziejstw krainy jezior – m. in. dwóch plaż ze strzeżonymi kąpieliskami (jez. Staw Miejski i jez. Żuczek), wypożyczalni sprzętu wodnego oraz łowisk położonych nad 8 akwenami wodnymi, które zdecydowanie można zaliczyć do jednych z najbardziej obfitych w północnej Polsce. Jednym słowem znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy plażowania, sportów wodnych jak i zapaleni-wędkarze.

 

 

więcej

Ośrodek Kolonijny Sportowo-Wypoczynkowy Długie

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 78

ul. Turystyczna 14
66-500 Długie, gm. Strzelce Krajeńskie
Polska
 
tel. (+48) 95 763 68 88
kom. (+48) 608 449 705 (kierownik ośrodka); (+48) 609 318 773
fax (+48) 95 763 68 88
okdlugie@gmail.com
www.osrodekkolonijnydlugie.pl
 
 
Ośrodek całoroczny, strzeżony dysponuje ok. 300 miejscami noclegowymi w pok. 2-, 3-, 6- os. Cztery 2-kond. pawilony mieszkalne z łazienkami, dwa z nich są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych; cztery świetlice do zajęć edukacyjnych ze sprzętem AV; pawilon stołówkowy z nowoczesnym wyposaż. kuchennym; sala konferencyjna z kominkiem (50 os.); kaplica z ołtarzem letnim; parkingi. Posiadamy: wielofunkcyjne boisko do koszykówki/piłki ręcznej/siatkówki plażowej, do piłki nożnej plażowej z zapleczem i szatniami; dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej, deszczowane i strzyżone wg wymagań; sprzęt sportowy i rekreacyjny (rowery, kajaki, stoły i sprzęt do tenisa stołowego, wędki, piłki, chusty Klanzy, gry planszowe); teren nad jeziorem do organizowania podchodów, biegów terenowych i łowienia ryb; trasy do biegów przełajowych i kolarstwa przełajowego; 2-hektarowy historyczny park ze ścieżkami spacerowymi; amfiteatr ze sceną i trybunami na 1400 miejsc; plac do zabaw ruchowych, integracyjnych i tanecznych z możliwością podłączenia nagłośnienia; miejsce na ognisko i altany ogrodowe. Od 1998 r. podmiot jest organizatorem kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Dotychczas gościliśmy ponad 20 tys. osób z Polski i zagranicy. Organizujemy: kolonie, biwaki i zielone szkoły, obozy sportowe, obozy formacyjne i edukacyjne dla młodzieży, warsztaty terapeutyczne, programy rekreacyjno-edukacyjne dla osób niepełnosprawnych, zawody sportowe, wesela, komunie i inne imprezy okolicznościowe, bale bezalkoholowe, spotkania i eventy dla firm, szkolenia i konferencje.
 

 

więcej

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 79

Wybrzeże Słowackiego 12-14
50-411 Wrocław
Polska
 
tel. (+48) 71 776 90 53
umwd@dolnyslask.pl
www.umwd.dolnyslask.pl
 
 
Dolny Śląsk dysponuje wszechstronnym potencjałem turystycznym. Decydują o tym walory kulturowe (zwłaszcza zasoby dziedzictwa materialnego), krajobrazowe i przyrodnicze, w większości objęte ochroną prawną. W regionie występują wszystkie formy ochrony przyrody ujęte w polskim prawodawstwie: 2 parki narodowe, 12 parków krajobrazowych, rezerwaty przyrody, obszary chronionego krajobrazu, obszary sieci NATURA 2000 i obszary objęte porozumieniami międzynarodowymi. Takie elementy jak: zróżnicowana budowa geologiczna i walory krajobrazowe, bogaty świat roślin i zwierząt, wysoka lesistość i zróżnicowana sieć hydrograficzna oraz specyficzny klimat, także składają się na unikatowość regionu.

Pod względem liczby zabytków nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, Województwo Dolnośląskie zajmuje pierwszą pozycję w Polsce (ponad 83 tys. obiektów zabytkowych). Na liście światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego UNESCO figurują kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy oraz Hala Stulecia we Wrocławiu. Najwyższy udział w zasobach krajowych (24%) posiadają zespoły rezydencjonalne – zamki i pałace, w tym największy w skali regionalnej zamek Książ koło Wałbrzycha, oraz towarzyszące im zabytkowe założenia kształtowanej zieleni – parki i ogrody (12%).
 

 

więcej

Dominikana – Narodowy Urząd Turystyczny Republiki Dominikańskiej

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 44

Štěpánská 611/14
110 00 Praha
Czech Republic
 
tel. (+420) 222231078
fax (+420) 222231096
poland@godominicanrepublic.com
www.GoDominicanRepublic.pl
 
 
Grzejące słońce nie opuszcza Dominikany przez cały rok, czego dowodem są całoroczne temperatury utrzymujące się około 28°C. W tym pięknym kraju czekają również białe plaże omywane kryształowo czystym morzem a w każdym kompleksie hotelowym można skorzystać z wyjątkowego relaksu i zabiegów wellness. Dominikana to nie tylko znakomite miejsce do odpoczynku, ale również do spędzenia aktywnego urlopu. Nurkowanie, golf, kiteboarding czy wycieczka nad laguny i do naturalnych źródeł, nigdy nie będziesz się nudzić w czasie urlopu.

Republika Dominikańska: Pełnia wrażeń.

 
 
Warm sun stays all year in the Dominican Republic and the permanent all year-long temperatures around 28°C serve as the proof, this beautiful country welcomes you with snow-white beaches washed by the crystal-clear sea. Every hotel resort will offer you a unique relaxation and wellness procedures. The Dominican Republic is also a place for active holiday. Diving, golf, kitboarding or trips to lagoons and natural springs, you will never get bored there during your holiday.

Dominican Republic: Has it all.
 

 

więcej

Duo Travel Biuro Turystyczne Robert Świątek

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 28

ul. Traugutta 12
58-371 Boguszów Gorce
Polska
 
kom. (+48) 600 461 318
biuro@duotravel.pl
www.duotravel.pl
 
 
Biuro turystyczne „Duo Travel” działa na rynku turystycznym od 2002 roku. Posiada koncesję Wojewody Dolnośląskiego na działalność turystyczną oraz gwarancję ubezpieczeniową firmy ubezpieczeniowej Signal Iduna. Nasze biuro turystyczne specjalizuje się w organizacji atrakcyjnych i tanich imprez turystycznych – głównie wczasów, pielgrzymek, wycieczek szkolnych i objazdowych oraz zielonych szkół, spełniając przy tym najwyższe standardy jakości. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi obiektami turystycznymi, zapewniającymi odpowiedni standard oraz bezpieczeństwo wypoczywających. Każdy ośrodek, czy pensjonat, w którym chcemy zorganizować wypoczynek jest przez nas osobiście sprawdzany pod kątem standardu i bezpieczeństwa oraz weryfikowany pod kątem zadowolenia uczestników z zakwaterowania, wyżywienia oraz miłej i fachowej obsługi. W trakcie wypoczynku zawsze możecie Państwo liczyć na fachową pomoc rezydentów, czuwających nad realizacją programu wypoczynku i usług zapewnianych przez obiekt wypoczynkowy.

W zakresie przewozów powiązanych z organizowanym przez nas wypoczynkiem współpracujemy jedynie z firmami transportowymi posiadającymi wieloletnie doświadczenie oraz zapewniającymi komfortowe, nowoczesne i bezpieczne autokary. Należą do nich firmy: EUROTRANS Usługi Transpotrowe z Kamiennej Góry oraz PKS Kamienna Góra.

 

 

więcej

Dwór Bismarcka Grzegorz Loska

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

ul. Oświęcimska 29
41-400 Mysłowice
Polska
 
tel. (+48) 32 223 17 49
kom. (+48) 510 296 475
restauracja@dworbismarcka.pl
www.dworbismarcka.pl
 
 
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół. W Mysłowicach do takich miejsc należy Dwór Bismarcka. Króluje tu tradycyjna kuchnia polska i śląska. Przekonacie się Państwo, że Dwór Bismarcka to idealne miejsce na organizację wszelkich przyjęć, zarówno tych mniejszych uroczystości rodzinnych jak większych imprez firmowych. Zapewniamy, że wszystkie nasze potrawy przyrządzane są od podstaw przez naszych kucharzy co gwarantuje smak wykonanych dań a wyszkolony personel zapewni obsługę na wysokim poziomie.

Nasz lokal znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki promowanym przez Remigiusza Rączkę. Dla ciekawych śląskiej tradycji mamy do zaproponowania regionalne dania na oryginalnych recepturach. Dwór Bismarcka to restauracja zlokalizowana w dzielnicy Słupna. Położona w bliskiej odległości od „Trójkąta Trzech Cesarzy” gdzie niegdyś stała jedna z wież Bismarcka. Niedaleko nas znajduje się serce śląska – dzielnica Nikiszowiec. Odkryj z nami wyjątkową atmosferę restauracji. Zapraszamy do przytulnych i kameralnych wnętrz naszego lokalu.
 

 

więcej

East-Moravian Tourist Authority (Zlín Region)

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 21

J. A. Bati 5520
761 90 Zlín
Czech Republic
 
tel. (+420) 577 043 903
info@vychodni-morava.cz
www.moravia-czech.eu
 
 

 

 

więcej

ETI sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 19

Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 354 92 30
info@eti-podroze.pl
www.eti-podroze.pl
 
 
ETI to biuro podróży specjalizujące się w organizacji wycieczek do Egiptu. Mija właśnie bardzo udany rok od debiutu firmy na polskim rynku, w którym obsłużyliśmy kilka tysięcy zadowolonych gości. Na zachodnich rynkach Express Travel International wypracowała sobie uznaną markę od 20 lat organizując wyjazdy do Hurghady, Marsa Alam i Sharm El Shiekh, i oferując pobyty we wspaniałych hotelach sieci Red Sea Hotels. Na rynku polskim mamy wyłączność na sprzedaż hoteli tej sieci.

Zapraszamy przez cały rok do słonecznego Egiptu i zapewniamy że z lotniska w Katowicach z każdym sezonem będziemy oferowali coraz więcej połączeń do Kraju Faraonów.

 

 

więcej

BIURO PODRÓŻY EURO POL TOUR sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 19

al. Korfantego 79
40-160 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 253 02 07
fax (+48) 32 258 74 95
europol@europol.com.pl
www.europol.com.pl
 
 
TOUR OPERATOR, organizator imprez turystycznych z 25 letnią tradycją, członek Polskiej Izby Turystyki i Polskiej Izby Turystki Młodzieżowej. Specjalizacja: kraje południowej Europy, m. in. Włochy, Chorwacja, Czarnogóra, Hiszpania, Słowenia, Bułgaria, Grecja, Rumunia oraz Węgry. Oferty dla turystów indywidualnych, dla grup, zakładów pracy. Imprezy lotnicze, autokarowe, z dojazdem własnym. Obozy młodzieżowe. Szeroki wybór hoteli, apartamentów i domków kempingowych.

Rezerwacje ONLINE – www.europol.com.pl

 

 

więcej

Euro Ray Italia
Hotele Dla Grup We Włoszech

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 80

Vicolo In Arcione 23
00048 Nettuno
Italy
 
tel. (+39) 06 98 88 688
kom. (+39) 329 24 64 180
fax (+39) 06 98 84 07 58
info@eurorayincoming.com
www.eurorayincoming.com
 
 
Euro Ray oferuje kompleksową obsługę grup zorganizowanych na terenie Włoch:
∙ Rezerwację hoteli oraz wiosek wakacyjnych,
∙ Organizację transferów autokarowych, rezerwację biletów promowych, łodzi turystycznych,
∙ Rezerwację biletów wstępu do włoskich parków rozrywki,
∙ Organizację degustacji, wieczorów włoskich, zwiedzania regionalnych winnic, rezerwację restauracji,
∙ Wynajem systemu radioodbiorników do oprowadzania grup turystycznych,
∙ Rezerwację usług przewodnickich.

Zapraszamy serdecznie do współpracy.
 

 

więcej

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 76

ul. Sobieskiego 2
34-400 Nowy Targ
Polska
 
kom. (+48) 607 485 222
info@euwt-tatry.eu; info@szlakwokoltatr.eu
www.szlakwokoltatr.eu
 
 
Podczas 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych GLOBalnie Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY prezentuje polsko-słowacki Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr.

Ten transgraniczny szlak zakłada realizację liczącej ponad 250 km pętli wokół Tatr z trasami rowerowymi, biegowymi i narciarskimi. Powstaje unikatowa atrakcja turystyczna umożliwiająca aktywny wypoczynek, promująca zdrowe spędzanie wolnego czasu oraz bezpieczne i przyjazne dla środowiska zwiedzanie na rowerze miejsc o niepowtarzalnych walorach na polsko-słowackim pograniczu.

Dotychczas wybudowano już blisko 100 km ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą dla rowerzystów. Kolejne 60 km powstanie do połowy 2018 roku w ramach projektu flagowego finansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. W realizację tego projektu zaangażowanych jest kilkanaście polskich i słowackich samorządów – aktualnie Miasto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ, Gmina Szaflary, Gmina Łapsze Niżne oraz miasta Spišská Belá, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Liptovský Mikuláš, Trstená.

Szlak wokół Tatr z nowymi, odseparowanymi od ruchu samochodowego ścieżkami rowerowymi, z miejscami odpoczynku dla rowerzystów inspiruje do rowerowych wycieczek po pięknych obszarach Podhala, Orawy, Liptowa i Spisza. W wakacje 2018 roku na miłośników rowerów czekać będzie ponad 150 km ścieżek rowerowych! Zatem zakręćcie w Tatry – zakręćcie na Szlaku wokół Tatr!
 

 

więcej

Euroregion Beskidy

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Widok 18/1-3
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
tel. (+48) 33 488 89 20
fax (+48) 33 488 89 30
biuro@euroregion-beskidy.pl
www.euroregion-beskidy.pl
 
 
Euroregion Beskidy powstał w roku 2000 na bazie porozumienia „Beskidy bez granic”, z inicjatywy władz lokalnych beskidzkich gmin pogranicza polsko-słowacko-czeskiego. Formalnie Euroregion Beskidy jest organizacją składającą się z trzech Stowarzyszeń Krajowych, których członkami są głównie jednostki samorządu terytorialnego z Polski, Czech i Słowacji.

Euroregion Beskidy obejmuje atrakcyjne turystycznie tereny beskidzkiego pogranicza. Po stronie polskiej do euroregionu należy przygraniczna część województw śląskiego i małopolskiego. W części śląskiej do euroregionu przynależą miasto Bielsko-Biała (powiat grodzki) i okalający je powiat bielski oraz powiaty pszczyński i żywiecki, w części małopolskiej – powiaty suski i oświęcimski, po stronie słowackiej – województwo żylińskie, a po stronie czeskiej – powiat Frýdek-Mistek.

U podstaw założenia Euroregionu Beskidy leżała potrzeba nawiązywania bliższych relacji na wielu płaszczyznach pomiędzy społecznościami, które poprzez narodowy podział administracyjny nie miały wcześniej do tego odpowiednich możliwości. Inicjatywy podejmowane przy wykorzystaniu funduszy unijnych za pośrednictwem Euroregionu Beskidy zdecydowanie zdynamizowały kontakty, jak również przyczyniły się do przełamania barier kulturowych. Polskę, Czechy i Słowację oprócz słowiańskich korzeni łączy wiele, a dzięki wspólnym działaniom możliwa jest między innymi promocja i popularyzacja dziedzictwa kulturowego jak i atrakcji turystycznych regionu.

 

 

więcej

EVEREST CLIMBING

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: Strefa A

ul. Osiedle 28
46-060 Prószków k/ Opola
Polska
 
tel. (+48) 77 441 30 80
kom. (+48) 501 397 382
office@everest-climbing.com
www.everest-climbing.com
 
 
Everest Climbing – producent profesjonalnych ruchomych ścianek wspinaczkowych, posiadający w swojej ofercie cztery różne modele ścianek wspinaczkowych.

Model PROFESSIONAL, to flagowy i cieszący się największym zainteresowaniem rynku eventowego. To profesjonalny trenażer. Doskonały sprzęt na różnego rodzaju eventy.

Model Professional ma:
∙ elektronicznie sterowaną zmianę kąta nachylenia w zakresie +15 do -45 stopni;
∙ elektroniczną regulację prędkości wspinaczki wraz ze zintegrowanym systemów sensorów bezpieczeństwa, dzięki którym prędkość drogi wspinaczkowej dostosowuje się automatycznie do tempa wspinającego;
∙ inteligentny system położenia uchwytów wspinaczkowych;
∙ punkty wspinaczkowe stale zmieniają położenie względem siebie, co skutkuje powstawaniem nieustannie nowej trasy wspinaczkowej (punkty wspinaczkowe poruszają się w 5 rzędach);
∙ program posiada możliwość wyboru prędkości, czasu, kąta nachylenia czy odległości.

Mimo, że jej wysokość, to 3,20 m nie traci ona nic względem stacjonarnych wysokich ścianek wspinaczkowych. Jej konstrukcja dla wspinającej się osoby daje dużo zabawy i nigdy się nie znudzi, gdyż ścianka ma 5 płaszczyzn, które co obrót zmieniają swoje ułożenie, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie zapamiętać trasy. Jest urządzeniem na którym można doskonale się bawić, rywalizować, ćwiczyć sportowo czy wyczynowo. Ścianka jest dla każdego, bo i dla dzieci, dorosłych i tych co uwielbiają spędzić ciekawie czas. Aby wchodzić po Evereście nie potrzeba osoby asekurującej ani zabezpieczeń w postaci lin czy uprzęży. Doskonale sprawdzają się na ściankach różnego rodzaju konkursy. Możemy rywalizować kto wchodzi najdłużej po ściance, ile przeszedł metrów w konkretnym czasie. Mogą rywalizować całe rodziny (dzieci i dorośli) i co najważniejsze wspólnie spędzać czas i doskonale się bawić!

 

 

więcej

Extend Vision

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

ul. Kamienna 43
31-403 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 415 51 11
kom. (+48) 601 174 191
fax (+48) 12 415 51 11
biuro@extendvision.pl
www.wystawa.pl
 
 
Extend Vision od ponad dwudziestu lat świadczy kompleksowe usługi związane z zabudową targową i wystawiennictwem na krajowych oraz międzynarodowych targach, konferencjach oraz wszędzie tam, gdzie Klienci oczekują kreatywnego i oryginalnego połączenia eventu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi (kongresy, wystawy, sympozja, imprezy firmowe, bankiety, pokazy, gale, showroomy, wyspy handlowe, salony sprzedaży, muzea).

Extend Vision dostarcza kompletne rozwiązania, a praca w systemie Doradztwo – Koncepcja – Projekt – Realizacja jest standardem we współpracy. Projekty łączą w sobie najnowszą technologię, jakość, funkcjonalność oraz nieszablonowy design.
Tworzymy nowoczesne stoiska multimedialne w oparciu o systemy multiplikacji obrazu z produkcją treści, technologii i aplikacji interaktywnych. Stosujemy projektory multimedialne, wielkoformatowe ekrany ledowe, ekrany graficzne, monitory i ekrany bezszwowe.

Projektujemy indywidualne posy, display’e, standy. Aranżujemy przestrzenie komercyjne i publiczne: muzea, galerie, biura, instytucje, sklepy. Posiadamy bogate portfolio systemów wystawienniczych z własnym patentem oraz od najlepszych światowych producentów.

Współpracujemy z najlepszymi agencjami hostess, profesjonalnymi baristami, firmami cateringowymi, studiami fotograficznymi i oświetleniowymi. Dysponujemy własnym zapleczem projektowym, produkcyjnym i logistycznym.
 

 

więcej

Przedsiębiorstwo AD-PROFI
Wydawnictwo Gazety Reklamowej EXTRA

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 76A

 
tel. (+48) 32 733 42 28
fax (+48) 32 733 42 28
extra1@ad-profi.pl
www.extra.ad-profi.pl
 
 

 

 

więcej

Fundacja Questingu

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: H1

Bałtów 15
27-423 Bałtów
Polska
 
kom. (+48) 500 638 679
kontakt@questing.pl
www.questing.pl
 
 
Fundacja Questingu powstała w roku 2013, a za swój główny cel ma propagowanie i rozwój metodologii questingu w Polsce, jako narzędzia integrującego i angażującego społeczności lokalne. Do zadań Fundacji należy m.in. działania edukacyjne i propagatorskie dla metodologii questignu, tworzenie i realizacja projektów wdrażania questingu w Polsce, promocja turystyki dziedzictwa, organizacja konferencji i forów poświęconych turystyce dziedzictwa i questingu. Fundacja ma siedzibę w Bałtowie (województwo świętokrzyskie), lecz posiada zakres swojej działalności na terenie całego kraju.
 

 

więcej

Gmina Głuchołazy – Góry Opawskie
Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 33

pl. Basztowy 4a
48-340 Głuchołazy
Polska
 
tel. (+48) 77 439 14 53; (+48) 77 439 43 60
fax (+48) 77 409 21 01
cit@glucholazy.pl
www.glucholazy.pl
 
 
Gmina Głuchołazy i Góry Opawskie, to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Opolszczyzny. Łagodne górskie zbocza, malownicze przełomy rzeczne w połączeniu z tradycjami uzdrowiskowymi i gościnnością mieszkańców stwarzają niepowtarzalne warunki wypoczynku o każdej porze roku. Latem, zapraszamy na górskie szlaki turystyczne, trasy rowerowe, kąpielisko i do parku edukacji i rozrywki „Zaginione Miasto Rosenau”. Zimą na szlaki narciarstwa biegowego, miejskie lodowisko oraz do przygranicznych miejscowości czeskich na dobrze utrzymane stoki narciarskie. Przez cały rok zapraszamy na liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i turystyczne z których najciekawsze to: Festiwal Piosenki Turystyczne „Kropka” (lipiec), Trampska Hudba – festiwal czeskiej piosenki turystycznej (lipiec), Festiwal Kultury Kresowej (wakacje) Powitanie Nowego Roku na Biskupiej Kopie (1 stycznia), liczne rajdy i zawody kolarskie. Zapraszamy.
 

 

więcej

HAJDÚSZOBOSZLÓ
Biuro Podróży THERMAL TOURIST

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 50D

Szent István park 1-3
4200 Hajdúszoboszló
Hungary
 
tel. (+36) 52 558 551
fax (+36) 52 558 551
thermaltourist@hungarospa.hu
www.hungarospa.hu
 
 
Hajdúszoboszló to najsłynniejsze uzdrowisko na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, którego największą atrakcją jest ośrodek rekreacyjny ze słynnym Spa, Plaża, Aquapark i kompleksem Aqua-Palace. Przez cały rok obiekt oferuje wiele niezapomnianych atrakcji kuracjuszom, wczasowiczom i rodzinom.

Informacja oraz rezerwacja noclegu w języku polskim:
E-mail: thermaltourist@hungarospa.hu
Telefon: +36 52/ 558-551
Strona internetowa: www.hungarospa.hu

 
 
Hajdúszoboszló is the most well known bath-city of Hungary – main attraction is bathing complex spa, open-air bath, Aquapark and the Aqua-Palace. The bathing complex offers unforgettable adventures throughout the year.

Information and reservation in English language:
E-mail: thermaltourist@hungarospa.hu
Phone: +36 52/ 558-551
Website: www.hungarospa.hu

 

 

więcej

Statuární město Havířov

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 62

Svornosti 86/2
736 01 Havířov
Czech Republic
 
tel. (+420) 596 803 111
fax (+420) 596 803 350
posta@havirov-city.cz
www.havirov-city.cz
 
 

 

 

więcej

Hotel Bania **** Thermal & Ski

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

ul. Środkowa 181
34-405 Białka Tatrzańska
Polska
 
tel. (+48) 18 534 43 70
fax (+48) 18 265 44 23
rezerwacja@hotelbania.pl
www.hotelbania.pl
 
 
Jedyny hotel w Polsce, który leży u stóp największego kompleksu narciarskiego i jest połączony z basenami termalnymi. Hotel Bania to fuzja nowoczesnego komfortu oraz góralskiego ciepła. To miejsce, w którym atrakcje czekają przez okrągły rok. Baseny termalne, kompleks narciarski, spa (Strefa Sielsko-Anielsko), udogodnienia dla rodzin i bogaty program rozrywek. Wszystko, czego potrzeba, w zasięgu ręki. Hotel Bania to również miejsce przyjazne biznesowi, posiada nowoczesne sale konferencyjne i bogatą ofertę integracyjną.

Strefa Sielsko – Anielsko to 7 gabinetów zabiegowych, 4 sauny (chlebowa, kamienno-parowa, fińska, jodłowa), salon fryzjerski oraz biblioteka, ale przede wszystkim to kadra ekspertów pracujących z pasją i zaangażowaniem z wykorzystaniem najlepszych kosmetyków. Jedną z głównych marek na której pracujemy to „Dotyk Anioła”. Pomysłodawcą marki kosmetyków „Dotyk Anioła” jest dr Katarzyna Dziubasik – właścicielka SPA Sielsko – Anielsko, prywatnie chemiczka, farmaceutka. Głównymi założeniami odnośnie składu kosmetyków miał być ich jak najbardziej naturalny skład oraz ich charakter wpasowujący sie w lokalizacje SPA oraz Hotelu, stąd dodatek chociażby Lanoliny, która jest pozyskiwana z mleka owczego.

 
 
The only hotel in Poland located at the base of biggest ski complex and connected with thermal pools. Hotel Bania **** Thermal & Ski is a combination of modern comfort and a warm highland-style mood. It is a place filled with attractions whole year round. Thermal pools, ski lift complex, spa (the Sielsko-Anielsko zone), conviniences for families and live entertainment – it is all right there! Hotel Bania also understands the business needs. We take advantage of our experience and ogranize a successful conferences and meetings.

The Sielsko – Anielsko zone includes 7 treatment parlours, 4 saunas (bread, stone and steam, Finnish, fir), a hairdresser and a library, but most of all it is a team of experts working with passion and commitment using the best cosmetics. One of the main brands we work on is “Dotyk Anioła” (“Touched by an Angel”). The originator of the “Dotyk Anioła” cosmetics brand is Dr. Katarzyna Dziubasik – the owner of Sielsko – Anielsko SPA, a private chemist and pharmacist. The main assumptions regarding the composition of cosmetics were to be their most natural composition and their character fitting into the SPA and Hotel locations, hence the addition of e.g. lanolin, which is obtained from sheep’s milk.
 

 

więcej

Hotel Gromada Centrum
Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowo-Akcyjna

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 30

pl. Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 582 91 00
kom. (+48) 502 456 988
warszawahotel.centrum@gromada.pl; konferencje.hotel@gromada.pl; sekretariat.centrum@gromada.pl
www.gromada.pl
www.gromada.pl/hotelwarszawa-centrum
 
 
GROMADA od ponad 80 lat prowadzi działalność hotelarską i turystyczną w kraju i zagranicą.

Hotel GROMADA CENTRUM w Warszawie dzięki takim atutom jak doskonała lokalizacja, wyśmienita kuchnia oraz miła i profesjonalna obsługa – jest idealnym miejscem do zorganizowania konferencji lub spotkań biznesowych oraz zapoznania się z atrakcjami turystycznymi Warszawy.

GROMADA oferuje szeroką gamę produktów turystycznych:
obsługę turystów zagranicznych na terenie kraju i zagranicą w zakresie rezerwacji noclegów, świadczenia usług transportowych i przewodnickich, biletów na imprezy kulturalne itp., specjalne programy dla grup turystycznych w zakresie turystyki miejskiej, wypoczynkowej, aktywnej i specjalistycznej.

GROMADA oferuje profesjonalne usługi w zakresie kompleksowej organizacji wystaw, kongresów i konferencji. Współpracuje z wieloma firmami i instytucjami z branży turystycznej w kraju i za granicą, m.in. z USA, Izraela, RPA, Niemiec, Rosji, Chorwacji, Hiszpanii itd.

OST „Gromada” jest członkiem licznych organizacji krajowych i międzynarodowych, m.in. Polskiej Izby Turystyki, Izby Turystyki RP, Polskiego Zrzeszenia Hoteli, ASTA (amerykańskie stowarzyszenie biur turystycznych), ICCA (międzynarodowe stowarzyszenie organizatorów kongresów).
 

 

więcej

Hotel Krakus***

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

ul. Nowohucka 35
30-728 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 652 02 02; (+48) 12 652 02 23
fax (+48) 12 656 54 78
recepcja@hotel-krakus.com.pl
www.hotel-krakus.com.pl
 
 
Hotel KRAKUS*** oferuje 199 miejsc w komfortowych pokojach 1, 2 i 3 osobowych z dostępem do WiFi. Wszystkie pokoje wyposażone są w nowoczesne i przestronne łazienki, TV, telefon i radio. W hotelu funkcjonuje restauracja oraz drink bar. Hotel dysponuje trzema salami szkoleniowymi z odpowiednim wyposażeniem. Przy obiekcie znajduje się duży, monitorowany parking dla samochodów osobowych oraz autokarów. Obiekt położony jest w zacisznej okolicy z dala od wielkomiejskiego zgiełku, co stwarza dogodne warunki do pracy i wypoczynku.
 
 
Hotel Krakus *** offers 199 beds in comfortable 1, 2 and 3-person rooms with WiFi access. All rooms are equipped with modern bathrooms, TV, telephone and radio. The hotel has a restaurant and a drink bar. The hotel has three small conference rooms with the appropriate equipment. There is a large, monitored car park for cars and coaches near the facility. The hotel is located in a quiet area away from the hustle and bustle of big cities, which creates convenient conditions for work and leisure.
 

 

więcej

Hotel *** NAT

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 14

ul. Olczański Wierch 7
34-530 Bukowina Tatrzańska
Polska
 
tel. (+48) 18 207 72 12
morskieoko@nat.pl
www.nat.pl
 
 
IDELNE MIEJSCE NA WYPOCZYNEK I SPOTKANIE BIZNESOWE

Obiekt Bukowinie Tatrzańskiej to obiekt nawiązujący do tradycji Podhala i spełniający najwyższe standardy obsługi. Położony w samym sercu Bukowiny Tatrzańskiej w pobliżu basenów termalnych i wyciągów narciarskich. Hotel *** NAT posiada:
∙ Wygodne, nowocześnie urządzone pokoje po generalnym remoncie
∙ restauracja TaTRadycjna
∙ nowoczesna recepcja i przestronne lobby
∙ strefa relaksu
∙ jacuzzi, sauna parowa i sauna sucha oraz brodzik z gorącą i zimną wodą do spacerów naprzemiennych
∙ salka VIP
∙ Taras widokowy
∙ Wi-fi w całym obiekcie
∙ Parking

 

 

więcej

Human Company

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: Strefa C

Via Gen. Dalla Chiesa, 13
50136 Florence
Italy
 
kom. (+48) 792 445 484
piotr@camprest.com
www.humancompany.com
 
 
Human Company jest marką należącą do C.V. Family Holding Srl, założona w 1980 roku przez rodzinę Cardini-Vannucchi, początkowo zajmowała się przemysłem włókienniczym w Prato. Przełom i wejście do przemysłu turystycznego sięga roku 1982, kiedy to zakupiono pierwszy camping w Figline Valdarno, Norcenni Girasole Club. Ten kompleks wakacyjny został przekształcony z pola namiotowego i campingu dla przyczep campingowych w nowoczesny ośrodek turystyczny otoczony zielenią o powierzchni 31 hektarów z wygodnymi domkami wakacyjnymi. Ten model natychmiast stał się zwycięską formułą, którą przez lata powtarzaliśmy w każdym resorcie należącym do Grupy. Dzięki odważnej strategii przejęć i inwestycji oraz ponad 35-letniemu doświadczeniu, dziś Grupa jest wiodącym graczem we Włoszech w segmencie turystyki na wolnym powietrzu, oferując różnorodne i zróżnicowane możliwości zakwaterowania, w tym parki rodzinne, resorty wakacyjne, campingi w miastach, hostele i hotele.

 

 

więcej

Ikamper Polska

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

ul. Henryka Dietla 15a
41-215 Sosnowiec
Polska
 
kom. (+48)501 485 847; (+48) 500 419 781
info@i-kamper.pl
www.i-kamper.pl
 
 
iKamper to innowacyjne najwyższej jakości samochodowe namioty dachowe i wyposażenie do uprawiania turystyki na świeżym powietrzu. Namiot dachowy to spełnienie marzeń o domku na drzewie z tą różnicą, że namiot jest większy wygodniejszy i co najważniejsze – mobilny. Z dachowym namiotem iKamper możesz zacząć biwakować w każdej chwili i gdziekolwiek chcesz. Biwakowanie z iKamperem jest łatwiejsze wygodniejsze i sprawia naprawdę kupę frajdy.
 

 

więcej

Index – Biuro Podróży Sp. z o.o. Sp.K

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 67

ul. Stawowa 5/7
40-095 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 781 83 41
kom. (+48) 504 822 552
fax (+48) 32 206 80 22
katarzyna@indexpolska.com.pl
www.indexpolska.com.pl
 
 
Turystyka dzieci i młodzieży: kolonie i obozy młodzieżowe w Polsce i Europie, wycieczki szkolne krajowe i zagraniczne, zielone szkoły, zimowiska, obozy narciarskie i wyjazdy na narty.

Wycieczki i wypoczynek dla osób dorosłych: wycieczki zagraniczne do stolic i miast europejskich, sylwestrowy wypoczynek w kurortach narciarskich w Polsce oraz w Alpach, na Słowacji i Czechach a także oferta wyjazdów do stolic europejskich, wczasy w Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii, Czarnogórze i we Włoszech.

Wyjazdy dla grup: wycieczki dla firm i zakładów pracy, wyjazdy integracyjne i szkolenia, pielgrzymki w Polsce i po Europie.

NASZE ATUTY: ponad 20-letnie doświadczenie w turystyce, atrakcyjne programy pobytu i zwiedzania, bezpieczny i wysokiej klasy transport, silna i stabilna pozycja firmy, certyfikaty i gwarancje, pełna dyspozycyjność i elastyczne podejście, wyjazdy z całej Polski, ponad 300 tys zadowolonych klientów, sprawdzone obiekty, odpowiedzialna i kompetentna kadra, najlepsze ceny.
 

 

więcej

Istria Tourist Board

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 53

Pionirska 1a
52440 Porec
Croatia
 
tel. (+385) 52452797
kom. (+385) 914527984
fax (+385) 52452796
info@istra.hr
www.istra.hr
 
 

 

 

więcej

IVANATOUR PRAHA, spol. s r.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 37

Art Residence, Teplická 604/15
190 00 Prague 9
Czech Republic
 
tel. (+420) 267913445
kom. (+420) 603157310
fax (+420) 272941781
ivanatour@ivanatour.cz
www.ivanatour.cz
 
 

 
 
IVANATOUR PRAHA is the touroperator with the long tradition – more than 25 years. For our client we can arrange the accommodation, meals, programs,transfers and other services in Czech Republic and also all over the Europe. We also organize the congresses,conferences, meetings and other events for our clients. We offer you personal access and the offers on the key – that´s why we are your ideal partner in Czech Republic.
 

 

więcej

B.T. Jaworzyna Tour

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 13

ul. Żwirki i Wigury 2/1
40-063 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 257 06 66
kom. (+48) 512 139 666
katowice@jaworzyna.com.pl
www.jaworzyna.com.pl
 
 
Biuro Turystyki Jaworzyna Tour od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej. Doświadczenie, wiedza, ogromne zaangażowanie, dbałość o każdy szczegół oraz jakość tworzonych programów i realizacji imprez, sprawiły, że staliśmy się jednym z największych touroperatorów młodzieżowych w południowej Polsce.

Wychodząc naprzeciw Klientom, otworzyliśmy biura w pięciu miastach (Kraków, Katowice, Warszawa, Wrocław, Łódź), a naszą ofertę można znaleźć w biurach agencyjnych w całej Polsce.

Działalność biura została uhonorowana licznymi nagrodami Odys i Super Odys, w 2015 r. otrzymaliśmy tytuł Touroperatora Roku, uplasowaliśmy się na I miejscu w konkursie na organizatora wypoczynku dzieci i młodzieży oraz otrzymaliśmy nagrodę Krakowskiego Dukata przyznawaną przez Izbę Przemysłowo – Handlową.
 

 

więcej

Park Rozrywki Julinek

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 40

Julinek 1
05-084 Leszno k/Warszawy
Polska
 
tel. (+48) 22 611 61 16
info@julinek.com.pl; recepcja@julinek.com.pl
www.julinek.com.pl
 
 
PARK ROZRYWKI JULINEK jest największą tego typu atrakcją w regionie Mazowsza i jednym z największych w Polsce! W miejscu niegdyś kojarzonym wyłącznie ze stacjonarną bazą cyrkową, funkcjonuje niezwykły Park Rozrywki.

Na gości czekają:
∙ PODNIEBNY CYRK – jeden z największych w Polsce parków linowych – 138 przeszkód na 7 trasach liczących łącznie ponad kilometr długości.
∙ KRAINA DMUCHAŃCÓW, w której znajduje się kilkanaście dmuchanych zabawek o różnej tematyce. Największym hitem jest ogromna wodna zjeżdżalnia HIPPO SLIDE, która ma aż 12m wysokości i 30m długości.
∙ MINI – GOLF – napotkamy tu 18 dołków, do których dostępu bacznie pilnują cyrkowe postacie.
∙ TOR RAJDOWY dla najmłodszych, po którym poruszać się można samochodzikami elektrycznymi.
∙ PLAC ZABAW z ogromną poduchą do skakania oraz mini tyrolką.
∙ BOISKA SPORTOWE, gdzie można pograć w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona czy pierścieniówkę.
∙ PARK ROZRYWKI JULINEK oferuje również w swojej ofercie punkty gastronomiczne rozlokowane na całym terenie.

Dodatkowym atutem całego terenu jest położenie – zaledwie 30km od centrum Warszawy, 20km od Sochaczewa, przy drodze nr 579, z prostym dojazdem do dróg A2 i S8. Kampinoski Park Narodowy zapewnia ciszę i możliwość relaksu. Ze znajdującej się na terenie Parku wypożyczalni rowerów można udać się na wyprawę po szlakach Parku Narodowego, na które prowadzi specjalnie przygotowana brama otwarta w godzinach funkcjonowania Parku Rozrywki.
 

 

więcej

Kadry Turystyki Sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 29A (tylko 23.03)

ul. Kolejowa 47/47
01-210 Warszawa
Polska
 
kom. (+48) 512 703 400
biuro@kadryturystyki.pl
www.kadryturystyki.pl
 
 
Kadry Turystyki Sp. z o.o. specjalizuje się w organizacji i prowadzeniu kursów i szkoleń dla branży turystycznej. W naszej ofercie znajdują się kursy i szkolenia dla osób chcących rozpocząć pracę w turystyce, jak i już pracujących w branży. Prowadzimy kursy przygotowujące do pracy w zawodzie: Kurs Pilota Wycieczek, Kurs Rezydenta Turystycznego, Kurs Pracownika Biura Podróży. Osobom już pracującym w turystyce oferujemy szkolenia doskonalące wiedzę i umiejętności, tj. E-marketing usług turystycznych, Techniki sprzedaży czy Zarządzanie biurem podróży. Wszystkie nasze kursy i szkolenia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców i trenerów turystyki oraz objęte są patronatem Polskiej Izby Turystyki.

 

 

więcej

Kapitan Victor

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

Bulwar Czerwieński
31-069 Kraków
Polska
 
kom. (+48) 502 920 175
biuro@kapitanvictor.pl
www.kapitanvictor.pl
 
 
Firma Kapitan Victor powstała w 2007 roku i zrodziła się z pasji do wody, statków oraz pięknego Krakowa. Zaczynając od jednej łodzi, działalność systematycznie się rozwijała i obecnie nasza flota liczy 7 gondoli, dwa statki Helena i Patria oraz przystań Kapitan Victor. Oferujemy rejsy widokowe po Krakowie, wynajem indywidualny, rejsy grupowe, rejsy okolicznościowe oraz rejsy dla firm. Nasza przystań znajduje się na zakolu Wisły, u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu, vis a vis hotelu Sheraton. Jesteśmy najbardziej nowoczesną i innowacyjną firmą na rynku w Krakowie. W organizację każdego rejsu wkładamy mnóstwo wysiłku, aby każdy klient był zadowolony i z przyjemnością do nas wrócił. Naszym gościom gwarantujemy profesjonalną obsługę, wspaniałe wrażenia i niezapomniane przeżycia na pokładzie naszych ekskluzywnych statków.

 

 

więcej

Karkonoskie Tajemnice

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 79

ul. Adama Mickiewicza 1a
58-540 Karpacz
Polska
 
tel. (+48) 75 761 99 99
www.karkonoskietajemnice.pl
 
 
Karkonoskie Tajemnice to niezwykła atrakcja znajdująca się w samym sercu Karpacza. Multimedialna i interaktywna ekspozycja poświęcona jest Duchowi Gór oraz historii i tradycji Karkonoszy. Dzięki Karkonoskim Tajemnicom zdobywanie wiedzy o regionie stało się czystą przyjemnością i zabawą! Czynne cały rok w godzinach od 10:00 do 18:00.
 

 

więcej

Kolejkowo

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 71

ul. Pszczyńska 315
44-100 Gliwice
Polska
 
kom. (+48) 880 006 001
biuro.gliwice@kolejkowo.pl
www.kolejkowo.pl
 
 

 

 

więcej

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o.
Bochnia Salt Mine

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

ul. Campi 15
32-700 Bochnia
Polska
 
tel. (+48) 14 615 24 60
fax (+48) 14 615 24 61
biuro@kopalnia-bochnia.pl
www.kopalnia-bochnia.pl
www.bochnia-mine.eu
 
 
Kopalnia Soli Bochnia to centrum łączące tradycję z nowoczesnością. Od lat 90 tych XX w. prowadzona jest tutaj działalność turystyczna. Kopalnia przyjmuje rocznie blisko 200 tyś. turystów i liczba ta stale rośnie. Odwiedzający kopalnię goście zwiedzają m.in. Trasę Turystyczną, Trasę Historyczną, Trasę Pielgrzymkową oraz Trasę Przyrodniczą. Bocheńska kopalnia posiada podziemną przeprawę łodziami. Drewniane łodzie pływające po zalanej solanką komorze są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków tak jak statki pływające po morzach. Jedną z atrakcji jest przejazd podziemną kolejką oraz zjazd najdłuższą 140 m zjeżdżalnią, łączącą 2 poziomy kopalni. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni jest Ekspozycja Multimedialna, dzięki której turyści poznają historię wydobycia soli, trud górniczej pracy, a także historię Polski. Kopalnia Soli Bochnia to również niezwykłe miejsce doceniane przez organizatorów wielu imprez i eventów.
 
 
Today the mine becomes a tourist centre, combining tradition with modernity. The Bochnia mining plant as on underground crossing of boats. Wooden boats floating in flooded brine chamber are registered in the Polish Register of ships, just like the ships navigating the sea. The biggest attractions of the mine include also: an underground railway ride, a 140 m downhill ride, a two-level mine and an underground sports ground of almost 300m2. The main point of the mine is the Multimedia Exposition. Visiting the mine allows you to get acquainted with the methods of old mining techniques. The specific mood of raw dungeon seen to more the visition into distant centuries. There are four tourist routes in the Bochnia mine the Basic Route with the Underground Multimedia Exposition, the Nature Trial, The Historical Route „The Old Mountain Expedition” and the „Trial Of he Bochnia Miners Chapels”. Night stays 250 metres underground are also organized as at this depth there is an absolutely unique microclimate: infused air, silence and mysterious atmosphere are the uniqueness of this place. During the day, the mine offers a three-hour stay Ważyn Chamber. It is a proposition of spending time in an unusual environment. Bochnia Salt Mine is also an extraordinary place appreciated by organizers of many events and performances.
 

 

więcej

Urząd Miasta Krakowa

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

pl. Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 616 60 52
fax (+48) 12 616 60 56
pt@um.krakow.pl
www.krakow.pl
 
 

 
 
Krakow is a city of a thousand-year-long tradition that used to play an important role as the capital of Poland and the seat of kings. Today Krakow is the capital of the Malopolska Region and a significant metropolis. It is the most recognisable Polish city in the world and one of the most popular tourist destinations in Europe – it is visited by about 13 mln tourists annually.
 

 

więcej

Kvarner Region Tourism Board

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 32

Nikole Tesle 2
51410 Opatija
Croatia
 
tel. (+385) 51272988
fax (+385) 51272909
kvarner@kvarner.hr
www.kvarner.hr
 
 

 
 
Welcome to the Kvarner Region – and this really IS Croatia’s best kept secret!

This attractive tourist destination is well known for its superb Mediterranean cuisine, excellent wine, natural and cultural heritage together with a long tradition of health tourism. It is – without question – an ideal holiday destination for people of all ages. Fresh local produce, excellent fish and the famous Kvarner Bay scampi feature in local cuisine and the region boasts some of Croatia’s best restaurants. Zlahtina white wine and “sea champagne” are produced on the island of Krk while local herb and fruit brandies are widely made.

The Kvarner region offers the unique combination of a stunning coast, islands and inland highland area plus an excellent geographical location. These features were described by the ancient Romans in the name Qu(te)rnarius, which implied the meeting point of the four places where various traditions and cultures came together.

Kvarner is a tourist region that encompasses three different areas: the coastal strips of Opatija, Rijeka, Crikvenica and Novi Vinodolski; the islands of Krk, Rab, Cres and Lošinj; and the mountainous hinterland of Gorski kotar.

Kvarner is where you can be on the beach one day and in the mountains the next, using just one base for your holiday, enjoying many different experiences and just a short drive between the sparkling blue Adriatic coast and the green hills and forests.

 

 

więcej

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: Strefa B

Plac Atrakcji 1
41-501 Chorzów
Polska
 
kom. (+48) 666 031 196
info@legendia.pl
www.legendia.pl
 
 
Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to największy tematyczny park rozrywki w Polsce, zlokalizowany w Chorzowie na Górnym Śląsku. Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają zarówno dobrze znane i lubiane urządzenia np. diabelski młyn, duże samoloty czy filiżanki, jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m.

Hitem ubiegłego roku w Legendii jest Lech Coaster, uznany za jedną z trzech najlepszych tego typu inwestycji 2017 r. w Europie. Lech Coaster to nie tylko niesamowite emocje towarzyszące samemu przejazdowi, ale także historia o powstaniu państwa polskiego, ukazana poprzez tematyzację oraz w multimedialnym preshow. Lech to: 104 sekundy jazdy, 908 m długości toru, wysokość 40 m, 4 inwersje i prędkość blisko 100 km/h.

Goście Legendii mogą też korzystać z kilkunastu różnorodnych punktów gastronomicznych oraz zaopatrzyć się w klimatyczne pamiątki w parkowych sklepach.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko nie zwalania tempa. Już na początku sezonu 2018 dostępna będzie kolejna nowość na światowym poziomie. Mowa tu o Bazyliszku – rodzinnej atrakcji typu Interactive Dark Ride, w której wykorzystane zostaną najnowsze technologie łączące w sobie takie elementy jak: system rejestrujący ruch, zarządzanie oświetleniem i dźwiękiem, system strzelniczy w pojazdach, a także animatronika.

 

 

więcej

Lokalna Organizacja Turystyczna „Moc Ponidzia”

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 49

al. Mickiewicza 22
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 370 54 17
kom. (+48) 608 496 163
fax (+48) 41 370 54 01
lot@mocponidzia.pl
www.mocponidzia.pl
 
 
Lokalna Organizacja Turystyczna „Moc Ponidzia” promuje Ponidzie, turystyczny region leżący w południowej części województwa świętokrzyskiego. Aby jak najskuteczniej docierać do turystów, posługujemy się multimedialną, mobilną „Kapsułą Wrażeń”, która posiada innowacyjny system projekcji „virtual reality”. W czasie projekcji widzowie przenoszeni są w trójwymiarową podróż po najbardziej atrakcyjnych miejscach regionu.
 

 

więcej

Lokalna Organizacja Turystyczna Toruń

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 41

ul. Łokietka 3
87-100 Toruń
Polska
 
kom. (+48) 660 739 474
lot@lottorun.pl
www.lottorun.pl
 
 
LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA TORUŃ to prężnie działające Stowarzyszenie łączące walory turystyczne miasta z praktyczną wiedzą na temat bogatej oferty turystycznej Torunia. Jako organizacja zrzeszająca podmioty sektora turystki od 2003 roku sprzyja współpracy branży oraz promocji miasta Torunia. Podstawowym zadaniem LOT jest integracja społeczności lokalnej, głównie jednostek samorządu lokalnego i branży turystycznej, oraz tworzenie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych, gromadzenie i aktualizacja informacji o atrakcjach i produktach turystycznych, utrzymanie i prowadzenie lokalnych punktów informacji turystycznej. Naszym głównym celem jest zwiększenie liczby turystów odwiedzających miasto oraz liczby noclegów.

Cele te realizowane są poprzez takie działania jak:
∙ kreowanie i promowanie pozytywnego wizerunku Torunia na targach krajowych i zagranicznych
∙ integracja szeroko pojętej branży turystycznej
∙ tworzenie i wspieranie rozwoju nowych produktów turystycznych
∙ działalność wydawnicza
∙ organizowanie podróży study tour dla dziennikarzy i biur podróży
∙ organizowanie szkoleń i doskonalenie kadr dla potrzeb turystyki
∙ badanie i analiza ruchu turystycznego w mieście

 

 

więcej

Lubelskie

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 59

ul. Artura Groogera 4
20-029 Lublin
Polska
 
tel. (+48) 81 441 67 89
fax (+48) 81 441 67 90
promocja@lubelskie.pl
www.lubelskie.pl
 
 
Region Lubelski położony jest we wschodniej Polsce. Lubelskie to obszar przenikania wschodniego i zachodniego dziedzictwa kulturowego. Między Wisłą na zachodzie a Bugiem na wschodzie można zobaczyć wiele wspaniałych zabytków przeszłości. Do najcenniejszych, najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych należą zabytkowe miasta: Lublin – stolica województwa, Zamość i Kazimierz Dolny. Lubelskie to również m. in. dobrze oznakowane szlaki piesze i rowerowe oraz interesujące wydarzenia kulturalne. Zapraszamy do odwiedzenia Regionu Lubelskiego!
 

 

więcej

LubSol (Przedsiębiorstwo Usługowe LubSol Sp. z o.o.)

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 78

ul. Leśna 1
69-210 Lubniewice
Polska
 
tel. (+48) 95 755 75 25
kom. (+48) 501 107 316
recepcja@lubsol.pl
www.lubsol.pl
 
 
Domki letniskowe położone w pięknym sosnowym lesie bezpośrednio przy jeziorze Lubiąż. Wszystkie oferowane przez nas domki są murowane, posiadają pełny węzeł sanitarny, aneks kuchenny z wyposażeniem oraz taras. Na terenie ośrodka udostępniamy nieodpłatnie Internet WiFi.Ośrodek LubSol dysponuje dużym pomostem, z którego można wędkować lub zwyczajnie odpocząć czy podziwiać zachód Słońca. Najbliższa plaża znajduje się około 100 metrów od ośrodka.

Posiadamy również własną wypożyczalnię sprzętu wodnego – naszym gościom oferujemy w atrakcyjnych cenach wypożyczenie rowerka wodnego, kajaku lub łodzi. Przy ośrodku znajduje się największa w Lubniewicach Restauracja „Leśna”, gdzie mogą Państwo smacznie zjeść, a także spędzić miły wieczór przy karaoke lub dancingu na powietrzu. Niezliczona ilość lasów wokół Ośrodka to prawdziwy raj dla grzybiarzy oraz osób ceniących sobie ciszę i naturę, zaś 3 duże jeziora z kolei zadowolą najbardziej wybrednych wędkarzy. Dysponujemy salą kominkową oraz salą konferencyjną, w której poza konferencjami bądź szkoleniami można zorganizować wieczór karaoke lub wieczorek filmowy korzystając ze znajdującego się tam sprzętu. Na terenie ośrodka znajdują się wyznaczone miejsca ogniskowe ogólnodostępne dla naszych gości.

W każdym szczególe dbamy o Państwa komfort i dobry nastrój podczas wypoczynku. Mamy nadzieję, że pobyt w przygotowanych przez nas domkach będzie dla naszych Gości czystą przyjemnością i pozostawi wyłącznie miłe wspomnienia.

 

 

więcej

Lwowski obwód

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 39A

ul. Drohobycka 7
82200 Truskawiec
Ukraine
 
kom. (+380) 675640250
truskavets365@gmail.com
 
 

 

 

więcej

Gmina Łęknica

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 36

ul. Żurawska 1
68-208 Łęknica
Polska
 
tel. (+48) 68 362 47 00
fax (+48) 68 362 47 01
sekretariat@umleknica.pl
www.leknica.pl
 
 
W ramach programu współpracy Interreg Brandenburgia-Polska 2014-2020 w Gminie Łęknica utworzony został referat ds. rozwoju marki Łuk Mużakowa, który w ramach projektu „Geopark Łuk Mużakowa – wspólne dziedzictwo UNESCO w polsko-niemieckim regionie przygranicznym” działa jako biuro do spraw promocji i informacji turystycznej na rzecz popularyzacji marki Łuk Mużakowa, tworzenia sieci powiązań turystyczno-gospodarczych i edukacyjno-kulturalnych pomiędzy podmiotami działającymi na obszarze Łuku Mużakowa.
 

 

więcej

Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 68

ul. Stanisławskiego 30
99-400 Łowicz
Polska
 
tel. (+48) 46 837 59 02
fax (+48) 46 837 50 15
starostwo@powiatlowicki.pl
www.powiat.lowicz.pl
 
 
Promocja walorów przyrodniczych i antropogenicznych gmin wchodzących w skład powiatu. Współpraca w zakresie promocji turystyki, folkloru, a także kultury ziemi łowickiej.

 

 

więcej

Województwo Łódzkie

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 68

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
Polska
 
tel. (+48) 42 291 98 00
fax (+48) 42 291 98 02
turystyka@lodzkie.pl
www.lodzkie.pl
 
 
Promocja walorów przyrodniczych, antropogenicznych, gospodarczych i kulturalnych regionu łódzkiego poprzez bogatą i zróżnicowaną ofertę turystyczną, w tym przede wszystkim w zakresie turystyki aktywnej i historycznej.

 

 

więcej

Urząd Miasta Łodzi

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 68

ul. Piotrkowska 104
90-962 Łódź
Polska
 
tel. (+48) 42 638 58 80
fax (+48) 42 638 40 90
promocja@uml.lodz.pl
www.uml.lodz.pl
 
 
Promocja miasta Łodzi w zakresie kultury, zabytków, sztuki, bogatej historii i śladów wielokulturowości, a także turystyki i licznych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 

 

więcej

Magazyn All Inclusive

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 50

ul. Bociania 9
05-462 Stefanówka
Polska
 
kom. (+48) 793 272 543
biuro@all-inclusive.com.pl
www.all-inclusive.com.pl
 
 
Magazyn ALL INCLUSIVE, luksusowy kwartalnik turystyczno-podróżniczy, oryginalny, wyjątkowy i prestiżowy produkt polski, istnieje już 13 lat. Jego pomysłodawcą i twórcą jest Michał Domański, młoda i ambitna osobowość, działająca na rynku turystycznym i wydawniczym już od ponad dwóch dekad.

Magazyn ALL INCLUSIVE jest stworzony specjalnie dla wymagających turystów. Artykuły dotyczą głównie luksusowych miejsc, egzotycznych kierunków podróży, przygody, sportu, rodziny, turystyki romantycznej, zdrowia, rekreacji, kultury i mody. ALL INCLUSIVE oferuje różne możliwości reklamy firmom działającym na rynku turystycznym, zajmującym się działalnością rekreacyjną lub powiązanymi segmentami usług. Jest to również doskonały kanał promocyjny dla produktów klasy premium i ekskluzywnych usług.

ALL INCLUSIVE to jedyny w Polsce magazyn, który dociera bezpłatnie do profesjonalistów, jak i indywidualnych Czytelników z najwyższej półki. Część nakładu przesyłana jest do wszystkich zarejestrowanych biur podróży, agencji MICE i firm incentive, a także do różnych innych firm, instytucji i stowarzyszeń związanych z branżą turystyczną w Polsce. Duża część nakładu trafia bezpośrednio (imiennie, na nazwisko osoby!) do prezesów, menedżerów wyższego szczebla i osób decyzyjnych najważniejszych firm w Polsce. Pozostałe egzemplarze są regularnie rozpowszechniane wśród uczestników ważnych wydarzeń biznesowych związanych z turystyką, inwestycjami w nieruchomości wakacyjne czy sportem.
 

 

więcej

Małopolska Organizacja Turystyczna
Małopolska Tourist Organisation

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

Rynek Kleparski 4/13
31-150 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 421 16 04
fax (+48) 12 421 15 36
biuro@mot.krakow.pl
www.visitmalopolska.pl
 
 
Małopolska to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów, usytuowany w południowej Polsce. Sercem regionu jest Kraków – dawna stolica kraju, kolebka polskiej kultury, dziś także prężny ośrodek naukowy. Magnesem przyciągającym corocznie miliony turystów z kraju i zagranicy do Małopolski są unikalne zabytki, liczne festiwale i wydarzenia kulturalne jak również bogate tradycje kulinarne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego regionu, który oprócz wielu atrakcji wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, posiada niepowtarzalną atmosferę i stanowi jedną z głównych destynacji turystycznych.
 
 
Małopolska – the region located in southern Poland with its main historical city – Cracow is one of the most attractive cultural place in Poland. Our region is the cradle of polish culture and vital scientific centre. Each year millions of tourists attracted by thousands historic monuments, numerous festivals, cultural events and culinary richness, decide to spend their leisure time in Małopolska. We would like to invite you to our region, which is identified with main polish tourist destination and besides many places entered on the UNESCO List, provides unforgettable atmosphere.
 

 

więcej

Małopolski Związek Kolarski

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

Osiedle Zielone 25
31-971 Kraków
Polska
 
kom. (+48) 606 319 571
tomasz.wojcik@mzkol.pl
www.carpathianrace.eu
 
 
Działalność statutowa z zakresu rozwijania kwalifikowanego sportu kolarskiego w regionie. Prowadzenie współzawodnictwa we wszystkich konkurencjach kolarskich: szosa, tor, przełaje, trial, MTB z jego grawitacyjnymi odmianami. Wsparcie dla klubów kolarskich w regionie. Poprzez spółkę celową MZKOL, organizowanie wyczynowych wyścigów w kolarstwie szosowym m.in. Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz Karpackiego Wyścigu Kurierów i Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów.
 

 

więcej

Marina Gliwice

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 87

ul. Portowa 28
44-100 Gliwice
Polska
 
kom. (+48) 608 010 383
kontakt@marinagliwice.pl
www.marinagliwice.pl
 
 
Marina Gliwice to przystań jachtowa na Kanale Gliwickim. To tu rozpoczynają się rejsy statkami wycieczkowymi Foxtrot i Samba po Kanale Gliwickim. Najbardziej popularne na trasie do kolonii kormoranów odbywają się przy muzyce na żywo lub z dobrym jedzeniem. Dalsze rejsy do Pałacu w Pławniowicach, Ujazdu, czy do Kędzierzyna-Koźla można połączyć z wycieczką rowerową, płynąc z rowerem w jedną stronę. Nawet najkrótsze rejsy zawierają przeprawę przez śluzę i są atrakcją przez cały sezon od maja do października. W niedzielę o 11.00 i 16.00 odbywają się rejsy przez Śluzę Łabędy, o 13.00 rejs do kolonii kormoranów. W czwartki o 18.00 rozpoczynają się rejsy muzyczne, a w piątki o 18.00 rejsy kulinarne.

Marina Gliwice oferuje czarter łodzi motorowych i houseboatów bez uprawnień. Dla bardziej zaawansowanych są w ofercie łodzie motorowe z silnikami od 20-250 KM, można tutaj zdobyć doświadczenie w prowadzeniu łodzi oraz przeszkolić się na stopień Sternika Motorowodnego. Dla posiadaczy patentów organizowane są kursy doskonalące manewrowanie jachtem. W przystani działa sklep żeglarski.

Przystań organizuje wycieczki szkolne, imprezy okolicznościowe i wydarzenia firmowe. Można wynająć statek i zorganizować na pokładzie zabawę taneczną, degustację, szkolenie, czy przyjęcie.

W sezonie letnim organizowane są półkolonie letnie dla dzieci.

W przystanie można cumować prywatny jacht, można go zwodować i serwisować. Miejsca do cumowania posiadają dostęp do wody i prądu.
 

 

więcej

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 72

ul. Nowy Świat 27
00-029 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 877 20 10
biuro@mrot.pl
www.mazowsze.travel
www.mrot.pl
 
 
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna jest organizacją pozarządową, zrzeszającą 87 członków. Zajmuje się promocją walorów turystycznych Mazowsza poprzez realizację wydawnictw, study tour, study press, udział w targach, workshopach i różnych imprezach. Kreuje produkty turystyczne, koordynuje działania w zakresie informacji turystycznej, integruje branżę, doskonali kadry. Organizacja określa kierunki rozwoju turystyki w regionie, kształtuje jego wizerunek. Współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną oraz Samorządem Województwa.
 

 

więcej

Medycyna na krańcach świata

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 86

ul. Mokotowska 33/35
00-650 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 403 60 68
kom. (+48) 720 838 840
p.jagucki@gpharma.pl
www.medycynanakrancachswiata.com
 
 
Kampania „Medycyna na krańcach świata” to odpowiedź dla osób, które chcą podróżować odpowiedzialnie, bezpiecznie i zdrowo. Jej celem jest edukacja – w kampanii informujemy o występujących zagrożeniach, zachęcamy do zasięgania rekomendacji ekspertów w sprawie zalecanych leków i preparatów, uczymy, jak zapobiegać występującym chorobom.

W kampanię zaangażowali się wybitni eksperci medyczni, a także Martyna Wojciechowska oraz blogerka Kaja Kraska.

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów, gdzie znajdziecie wszystko, o czym każdy podróżujący wiedzieć powinien.

 

 

więcej

MILLENNIUM TRAVEL

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 19

ul. Jaworzyńska 14/5
59-220 Legnica
Polska
 
tel. (+48) 76 743 80 43
kom. (+48) 690 038 045
fax (+48) 76 744 26 77
info@millennium.travel
www.millennium.travel
 
 
MILLENNIUM TRAVEL to touroperator z 10-letnim doświadczeniem na rynku i ponad 30 tysiącami zadowolonych Klientów. Specjalizuje się w organizacji samolotowych wyjazdów wakacyjnych do Albanii, Bułgarii, Grecji oraz Hiszpanii jak również imprez autokarowych. W ofercie znajdują się również Majówki do Albanii, Hiszpanii czy Włoch. Jest pionierem w Albanii, a na południowym wybrzeżu jońskim przedstawia Klientom najbardziej różnorodną na rynku ofertę zakwaterowania: od 4* hotelu, poprzez komfortowo i funkcjonalnie rządzone apartamenty oraz wspaniałe rodzinne ville. Każdy Klient znajdzie dla siebie najbardziej odpowiednią formę wypoczynku, a Doradcy chętnie pomogą w dokonaniu trafnego wyboru. Ofertę MILLENNIUM TRAVEL można nabyć w biurach agencyjnych w całej Polsce oraz podczas bezpośredniego kontaktu z centralą mieszczącą się w Legnicy (bez wychodzenia z domu – telefonicznie i mailowo).

MILLENNIUM TRAVEL proponuje Klientom wygodny sposób płatności poprzez system 10 rat 0%.
 

 

więcej

Młyn Gąsiorowo

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 72

Gąsiorowo 25
06-150 Świercze
Polska
 
kom. (+48) 514 614 714
biuro@mlyn-gasiorowo.pl
www.mlyn-gasiorowo.pl
 
 
Młyn Gąsiorowo to autentyczna, dawna zagroda młynarska z II połowy XIX wieku, rozbudowana i dostosowana do współczesnych potrzeb. Młyn Gąsiorowo specjalizuje się w obsłudze grup autokarowych dzieci i dorosłych. W ofercie posiada kilkanaście autorskich programów edukacyjno-warsztatowych, dostosowanych do podstawy programowej, również zawierających elementy dziedzictwa kulturowego Województwa Mazowieckiego. Na terenie obiektu działa Gospoda „Gąsiorówka” wielokrotnie nagradzana za potrawy i produkty regionalne Mazowsza. Obiekt turystyki Wiejskiej Młyn Gąsiorowo otrzymał prestiżowy certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego”.
 

 

więcej

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 4

ul. Jodłowa 59
41-800 Zabrze
Polska
 
tel. (+48) 032 630 30 91
astudnicka@muzeumgornictwa.pl
www.muzeumgornictwa.pl
 
 
Górny Śląsk to region pełen wyjątkowych miejsc. Na mapie turystycznych atrakcji szczególne miejsce zajmują Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.

Obiekty te tworzą jeden z najbardziej unikatowych kompleksów postindustrialnych, nie mających swojego odpowiednika w Europie.

Autentyczne górnicze korytarze skrywają niesamowite historie, a autentyczność miejsca zachwyca i uczy pokory dla zawodu górnika.

Kopalnia Guido to miejsce gdzie 320 metrów pod ziemię zwiezie Cię autentyczna górnicza szola, nasi przewodnicy wprowadzą Cię w tajniki górniczej pracy a przygodę w podziemiach zakończysz w najgłębszym w Europie podziemnym pubie.

Z kolei nowa trasa w Sztolni Królowa Luiza, „Podziemna Podróż w Czasie”, odkryje przed Tobą tajemnice pracy górników na przestrzeni ostatnich 200 lat, odpowie na pytania związane z kulturą na Śląsku i dostarczy emocji o jakich nie da się zapomnieć.

Tylko u nas zobaczysz największy w Polsce podziemny park czynnych maszyn górniczych.

Załóż kask, przespaceruj się korytarzem wykutym w węglu i daj się porwać górniczej przygodzie!

 

 

więcej

Muzeum Orawskie P. O. Hviezdoslava

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 12

Hviezdoslavovo Námestie 7
026 01 Dolný Kubín
Slovakia
 
tel. (+421) 43 5816151
kom. (+421) 915 880 592
muzeum@oravskemuzeum.sk
www.oravskemuzeum.sk
 
 
Muzeum Orawskie P. O. Hviezdoslava pod zarządem Žilinskiego kraju samorządowego kieruje w regionie Orawa siedmioma zabytkami kultury. Zamek Orawski należy do najbardziej znanych i zwiedzanych zabytków architektury zamkowej na terenach Słowacji. W roku 2018 muzeum sobie przypomina 150 rocznicę założenia. Unikatowym technicznym zabytkiem o znaczeniu światowym jest wąskotorowa Orawska Kolejka Leśna. Dodatkową wartość wnosi również fakt iż jest tam organizowanych mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych.
 

 

więcej

Muzeum Śląskie

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: Strefa D

ul. T. Dobrowolskiego 1
40-205 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 213 08 70
dyrekcja@muzeumslaskie.pl
www.muzeumslaskie.pl
 
 
Założone w 1929 roku Muzeum Śląskie w Katowicach jest największą instytucją muzealną w regionie. Placówka zamknięta z powodu wybuchu II wojny światowej i restytuowana w połowie lat osiemdziesiątych, w 2015 roku zyskało nową, unikatową na skalę światową siedzibę. Zlokalizowany na ternie byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice” kompleks architektoniczny łączy industrialną tradycję z nowoczesnością. Przestrzenie wystawiennicze o powierzchni ponad sześciu tysięcy metrów kwadratowych znajdują się zarówno w zrewitalizowanych budynkach pokopalnianych, jak i w podziemnych halach.

Zobowiązane dziedzictwem regionu, dynamiką jego dziejów, wielokulturowością i wiodącą rolą przemysłu, przy jednoczesnym uznaniu jego dorobku intelektualnego i artystycznego, Muzeum Śląskie podejmuje się misji kreowania przestrzeni dla dialogu z przeszłością i dokonaniami współczesności w celu głębszego poznawania Śląska, Polski i Europy. Na wystawach stałych oglądać możemy m.in. sztukę polską z XIX i XX wieku, plastykę nieprofesjonalną czy sztukę sakralną. Na szczególną uwagę zasługuje narracyjna wystawa „Światło historii” poświęcona historii Górnego Śląska. Muzeum Śląskie to jednak nie tylko przeszłość, ale też teraźniejszość: prezentacje sztuki współczesnej, instalacje, akcje artystyczne, performanse, warsztaty i bliska współpraca z lokalną społecznością.

Godziny otwarcia:
poniedziałek: nieczynne
wtorek – niedziela: 10:00 – 20:00
Wtorek jest dniem darmowego wstępu.

 

 

więcej

Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 14

ul. Edukacji 37
43-100 Tychy
Polska
 
tel. (+48) 32 326 23 50
kom. (+48) 505 623 666
fax (+48) 32 326 23 68
nat@nat.pl
www.nat.pl
 
 
Nadwiślańska Agencja Turystyczna powstała w 1996 roku.

Od ponad 20 lat w 17 obiektach wczasowych staramy się zapewnić naszym Gościom wszystko, co najlepsze w wypoczynku w Polsce.

Zespół ludzi pracujących z pasją i ogromnym zaangażowaniem stara się udowodnić, że wypoczynek w Polsce może być udany! Rezultaty tej pracy potwierdza ok pół miliona osób będących stałymi klientami.

NAT w kilku zdaniach, to:
∙ Wyjątkowe lokalizacje. Najpiękniejsze polskie plaże, czyste jeziora, góry.
∙ Coraz lepsza jakość obiektów – baseny, gabinety, pokoje, inwestycje.
∙ Ulepszanie standardów obsługi, kategoryzacje.
∙ Polska, domowa, zdrowa i smaczna kuchnia.
∙ Profesjonalne usługi profilaktyczno – lecznicze i sanatoryjne.
∙ Standard dla każdego i ceny na każdą kieszeń.
∙ Staranność w spełnianiu Waszych oczekiwań dotyczących wypoczynku.
∙ Transport. Bliski kontakt. Centralna rezerwacja.
∙ Uczciwość i odpowiedzialność w turystyce. Gościnność. Bezpieczeństwo.
∙ Nasza pasja, zaangażowanie.

 

 

więcej

Gmina Nesebyr

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 45

ul. „Edelwajs” №10 EIK:BG 000057122
8230 gr. Nesebyr
Bulgaria
 
tel. (+359) 554 2 93 34
fax (+359) 554 2 93 76
contacts@nesebar.bg
www.nessebarinfo.com
 
 
Nesebyr to gmina położona w Bułgarii, w południowej części wybrzeża Morza Czarnego. Gmina składa się z trzech miast i jedenastu wsi. Należy do niej największy czarnomorski letni kurort w Bułgarii – Słoneczny Brzeg odwiedzany corocznie przez niezliczonych turystów z całego świata. Centrum gminy jest Miasto Nesebyr, składające się z części lądowej oraz niewielkiego półwyspu połączonego z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Na półwyspie zlokalizowane jest stare miasto, będące jednym z najstarszych miast w Europie. Jest ono rezerwatem architektonicznym i archeologicznym a miejskie zabytki kultury zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie gminy znajduje się wiele obiektów hotelowych o bardzo wysokim standardzie, które oferują kompleksowe usługi w zakresie noclegów, wyżywienia oraz organizacji wypoczynku . Ogromna ilość restauracji oraz małej gastronomii sprawi, że urlop będzie doskonałą okazją do zapoznania się z tradycjami kulinarnymi Bułgarii. W samym Nesebyrze znajdą coś dla siebie miłośnicy zabytków, którzy będą mogli zwiedzać liczne cerkwie i muzea a także podziwiać ciekawą architekturę miejską, spacerując wąskimi brukowanymi uliczkami obok kamiennych domów z nadwieszonymi nad nimi piętrami. Na każdym kroku można spotkać sklepy i kramy, gdzie turyści mogą zaopatrzyć się w wyroby regionalne, biżuterię oraz pamiątki, dzięki którym nigdy nie zapomnisz o pobycie w mieście, które pachnie historią, różą i smacznym jedzeniem.

 

 

więcej

Niedzica.pl Centrum Turystyki i Rekreacji
Centre of the Tourism and the Recreation Niedzica.pl

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

ul. Kanada 38
34-441 Niedzica
Polska
 
tel. (+48) 18 334 77 33
kom. (+48) 604 671 976
marketingniedzica@gmail.com
www.niedzica.pl
 
 
Centrum Turystyki i Rekreacji Niedzica.pl – to magiczne miejsce na styku kultur Spisza i Pienin. Posiadamy dużą bazę turystyczną i rekreacyjną w Niedzicy:
∙ Hotel**Pieniny
∙ Dom Wypoczynkowy Pod Taborem
∙ Zespół Rekreacyjny Polana Sosny
∙ Stacja Narciarska Polana Sosny

Tylko u nas odpoczynek w górach nad czystym jeziorem, piaszczystymi plażami a także smaczna i oryginalna kuchnia, ciekawa kultura, szlaki piesze i rowerowe oraz wspaniałe zabytki.

Nasze obiekty doskonale nadają się do organizacji:
∙ Kolonii, obozów i zimowisk
∙ Zielonych i białych szkół
∙ Wycieczek dla dzieci i dorosłych
∙ Eventów i integracji
∙ Szkoleń i konferencji
∙ Pobytów Rodzinnych

 
 
Centre of the Tourism and the Recreation Niedzica.pl – it is a magic place on the meeting of cultures of Spisza and the Pieniny Mountains. We have great tourist facilities and recreational in Niedzica:
∙ Hotel**Pieniny
∙ Tabor House Recreation Complex
∙ Recreational Complex of Log of Pine
∙ Ski station of the Log of the Pine

Only at us rest in the mountains on the clean lake, with sands as well as tasty and original cuisine, the interesting culture, walking slags and bicycle and wonderful monuments.

Our facilities are perfect for organizing:
∙ Camps, camps, winter camps
∙ Green and white schools
∙ Trips for children and adults
∙ Events and integration
∙ Training and conferences
∙ Family stays

 

 

więcej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 81

ul. Kopernika 2
73-240 Bierzwnik
Polska
 
tel. (+48) 41 273 61 30
fax (+48) 41 273 61 59
poczta@gminycysterskie.org
www.gminycysterskie.org
 
 
OSGC działa jako forma współpracy samorządów na rzecz ochrony dziedzictwa cysterskiego w Polsce, wymiany doświadczeń w tym zakresie, inicjowania działań promocyjnych oraz wspomagania wszelkich inicjatyw propagujących ideę cysterską. Pozyskuje środki zewnętrzne na działalność edukacyjną, wydawniczą, ale również na zadania inwestycyjne – odbudowę lub renowację obiektów pocysterskich oraz infrastruktury około cysterskiej. Współfinansuje opracowania naukowe poświęcone problematyce cysterskiej, organizuje konferencje popularnonaukowe.

Aktualnie OSGC liczy 21 członków zwyczajnych, 7 wspierających i 4 honorowych.

 

 

więcej

Olomouc Region

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 21

Jeremenkova 40a
77911 Olomouc
Czech Republic
 
tel. (+420) 585508844
tourism@kr-olomoucky.cz
www.kr-olomoucky.cz
 
 

 
 
The Olomouc Region is a tourist country, which can satisfy most demanding visitors thanks to its variety. It is an ideal place for nature lovers, bikers and those who are interested in natural and historic landmarks. The most important ethnical area is Hana. The Jeseniky mountains and their ski centres are ideal for active holiday, but walking in deep forests you can have a rest too. As far as relaxation you should experience famous spas and health resorts. Aesthetes will find gates of castles, ruines, châteaux and museums open. Olomouc with its most important monument, the Holy Trinity Column, which is registered on UNESCO list, represents a natural centre of the whole region.
 

 

więcej

OOCR Žitný ostrov – Csallóköz

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 22

Promenádna 3221/20
932 01 Veľký Meder
Slovakia
 
kom. (+421) 918 887 050
riaditel@ostrovzitny.sk
www.ostrovzitny.sk
 
 

 
 
ŽITNÝ OSTROV
Žitný ostrov je územie ohraničené hlavným tokom Dunaja a jeho ľavostrannou vetvou, Malým Dunajom. Rozprestiera sa na území od Bratislavy po Komárno. Je najväčším riečnym ostrovom Európy a najsuchšou a najteplejšou časťou Slovenska. Žitný ostrov je aj miestom pre gurmánov. Široká paleta reštaurácií ponúka kulinárske špeciality a tradičnú, vynikajúcu gastronómiu. Kúpalisko THERMAL CORVINUS sa nachádza v krásnom prostredí stohektárového lesoparku na okraji Veľkého Medera. Je vybudované na 8 hektároch zatrávnenej plochy s bohatou vegetáciou. Návštevníkov očakáva počas celého roka Termálna voda s teplotou 57 – 72 °C. THERMALPARK Dunajská Streda patrí k najobľúbenejším a najnavštevovanejším rekreačným strediskám Žitného ostrova. Na ploche 18 hektárov sa nachádza desať interiérových a exteriérových bazénov s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotou od 24 do 40 °C.

THERMALPARK Dunajská Streda patrí k najobľúbenejším a najnavštevovanejším rekreačným strediskám Žitného ostrova. Na ploche 18 hektárov sa nachádza desať interiérových a exteriérových bazénov s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotou od 24 do 40 °C.

CYKLOBUS

Začne u nás premávať cyklobus v tejto trase

Trasa: Dunajská Streda – Gabčíkovo (vodné dielo) – Vojka nad Dunajom (Csente Csárda) – Čunovo (Múzeum Danubiana)

OD: 1. 4. 2018 / DO: 31. 10. 2018

každú SOBOTU, NEDEĽU A SVIATOK
 

 

więcej

Miasto Opole

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 60

Rynek Ratusz
45-015 Opole
Polska
 
tel. (+48) 77 541 14 07
aneta.czarnecka@um.opole.pl
www.opole.pl
www.facebook.com/MiastoOpole
 
 
Opole – miasto nad Odrą, stolica województwa opolskiego. Jedno z najstarszych miast w Polsce, prawa miejskie otrzymało w 1217 r. Rozsławia je Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, który w tym roku obchodzić będzie 55-lecie. W słynnym opolskim Amfiteatrze mieści się również Muzeum Polskiej Piosenki, którego multimedialna ekspozycja prezentuje historię polskiej piosenki. Opole to także miasto wypoczynku i relaksu. Na pięknie położonej Wyspie Bolko znajduje się Ogród Zoologiczny, a w nim około 300 gatunków zwierząt. Opole to gościnne, otwarte miasto, które warto odwiedzić.
 

 

więcej

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 60

ul. Żeromskiego 3
45-053 Opole
Polska
 
tel. (+48) 77 441 25 21
fax (+48) 77 441 25 21
info@orot.pl
www.orot.pl
www.visitopolskie.pl
 
 
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna promuje województwo opolskie i zachęca do poznawania jego zalet i bogactwa, jako regionu przyjaznego turystom. Kreujemy pozytywny i atrakcyjny wizerunek województwa opolskiego na rynkach turystycznych w kraju i zagranicą. Opracowujemy i rozwijamy działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki w regionie, inicjujemy i kreujemy działania społeczne i gospodarcze na rzecz turystyki. Integrujemy gminy i powiaty województwa opolskiego w zakresie turystyki.

Co roku bierzemy udział w imprezach promocyjnych o charakterze targowym w kraju i za granicą, wydajemy publikacje Turystyczne, organizujemy imprezy „study tour” i „study press” dla zagranicznych dziennikarzy i touroperatorów, konkursy na szczeblu regionalnym oraz różnego rodzaju kursy i szkolenia. Jesteśmy założycielem Szlaku kulinarnego województwa opolskiego „Opolski Bifyj”. Główną inspiracją do powołania Szlaku była chęć ratowania od zapomnienia tradycyjnej kuchni Śląska Opolskiego, a także jej historii i lokalnych zwyczajów, które towarzyszyły jej powstawaniu.

Przy OROT działa Opolskie Centrum Informacji Turystycznej wraz z największym portalem informacji turystycznej o województwie opolskim www.visitopolskie.pl, który jest stale rozbudowywany i unowocześniany, uzupełniany o bieżące informacje z regionu.
 

 

więcej

OREA HOTELS & RESORTS

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 37

Na Pankráci 1062/58
140 00 Prague 4
Czech Republic
 
tel. (+420) 800 120 012
kom. (+420) 702 065 088
info@oreahotel.cz
www.orea.cz
 
 

 
 
OREA HOTELS & RESORTS, which is one of the largest hotel groups in the Czech Republic. Whether you are going on a holiday, a business trip, a honeymoon, are holding a conference or just want to unwind and refresh your body and mind, you can choose from one of our 14 hotels. You will enjoy comfortable accommodation, exquisite restaurants, modern conference facilities and a wide variety of services. The hotels are located in the most attractive locations in the Czech Republic: Prague, Brno, Marianske Lazne, Sumava, Krkonose (The Giant Mountains), Czech-Moravian Highlands, South Moravia and South Bohemia and they are ideal both for business and recreational stays. Our wide variety of accommodation and services will satisfy even the most demanding customers.
 

 

więcej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych OSAT

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

ul. Dąbrowskiego 7 lok. 1
42-200 Czętochowa
Polska
 
osat@osat.pl
www.osat.pl
 
 
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych OSAT to organizacja dbająca i interesy środowiska agentów turystycznych w Polsce. Reprezentuje i wspomaga ich w sprawach związanych z bieżącym prowadzeniem działalności, kontaktami z touroperatorami, ustawodawcami, wspiera pomocą prawną. Jest jedynym takim stowarzyszeniem powołanym przez agentów i dla agentów.

 

 

więcej

Piotrków Trybunalski

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 18

Pasaż Karola Rudowskiego 10
97-300 Piotrków Trybunalski
Polska
 
tel. (+48) 44 732 77 01
www.piotrkow.pl
 
 
Piotrków Trybunalski – miasto królewskie, od XIII wieku miejsce ogólnopolskich zjazdów rycerstwa i szlachty, a także obrad sejmowych i Trybunału Koronnego, pierwszego w Europie Sądu Najwyższego. Tutaj odbywały się również elekcje królewskie władców z dynastii Jagiellonów. Świadkami tych wydarzeń były istniejące do dzisiaj dwa zamki-rezydencje, zachowana zabudowa Starego Miasta oraz Trakt Wielu Kultur. Piotrków to Miasto Piwowarów – produkt tradycji piwowarskich oraz Piotrków Filmowy – miasto jako plener dla polskich i zagranicznych produkcji filmowych.
 
 
Piotrków Trybunalski – a royal city where from the 13th century general convents of Polish noblemen were held, as well as parliamentary and the Royal Trybunal sessions. The latter was the first in Europe Highest Court of Justice. It is a city where polish kings began their reigns after being elected during parliamentary sessions. Piotrków is also the Brewers’ Town – tourist product (Beer Spa, Brewing Education Centre, The Upside Down Brewery) and very popular polish set-jetting place (the workplace of Polish and overseas film crews).
 

 

więcej

Plus Wakacje

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 85

ul. Szymanowskiego 7
41-711 Ruda Śląska
Polska
 
tel. (+48) 32 720 59 95
kom. (+48) 606 509 154
fax (+48) 32 720 59 94
bok@pluswakacje.pl
www.pluswakacje.pl
 
 
Plus Wakacje – touroperator specjalizujący się w wypoczynku w rodzinnych hotelach klubowych w Grecji, Bułgarii i Hiszpanii.

Rodzinny hotel klubowy Plus Wakacje to przestrzeń, gdzie każdy członek rodziny bez względu na wiek, będzie czuł się fantastycznie. Młodsi goście, pod opiekom naszych animatorów i instruktorów, oddawać się będą kreatywnym rozrywkom w mini klubach. Nie zabraknie zajęć tanecznych, sportowych i plastycznych. Pomysłowość dzieci i naszych animatorów nie zna granic! Dorośli goście zaproszeni zostaną do udziału w Aquagym, Zumbie, grach koktajlowych i wielu innym aktywnościach, które zachęcą by opuścić leżak. Wieczory w klubach rodzinnych to wspólny czas dla całej rodziny. Goście klubów rodzinnych wraz z naszymi animatorami, pokażą swoje talenty wokalne i taneczne, a także poznają kulturę odwiedzanego kraju. Nasz zespół w hotelach klubowych tworzą rezydenci, piloci, animatorzy oraz instruktorzy. Dbają by czas wakacyjnego odpoczynku był naprawdę udany. Pasja i zaangażowanie to cechy, które ich wyróżniają. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak istotny jest serwis, dlatego też nasi rezydenci są obecni w hotelach klubowych codziennie.
 

 

więcej

Polska Izba Turystyki

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 19

ul. Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 826 55 36
kom. (+48) 600 354 812
biuro@pit.org.pl; prezes.sopit@izbaturystyki.org
www.pit.org.pl
 
 
Polska Izba Turystyki jest największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego, której przeszło 25 letnia działalność to okres skutecznych starań o nowy kształt biznesu turystycznego w Polsce. Członkostwo w Izbie biur i agencji turystycznych dysponujących największym potencjałem gospodarczym pozwala nie tylko na silny lobbing na rzecz rozwoju przemysłu turystycznego w Polsce, ale przede wszystkim na ochronę interesów branży turystycznej. Sprzyja temu również fakt, że strukturę Izby tworzą Oddziały terenowe w ważnych dla obsługi ruchu turystycznego regionach kraju.

Członkami Polskiej Izby Turystyki są najważniejsze i największe: biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, wyższe szkoły turystyczne, znani przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej, atrakcji turystycznych i kulturalnych, korporacje targowe, a także inni przedstawiciele szerokiej reprezentacji branży turystycznej. Najważniejszym zadaniem Izby jest wypełnianie obowiązków statutowych oraz reprezentowanie interesów gospodarczych Firm zrzeszonych w PIT. Dbanie o rozwój polskiego przemysłu turystycznego, jego konkurencyjność na rynkach zagranicznych, upowszechnianie nowoczesnych technologii znajdujących zastosowanie w turystyce oraz zasad etyki w działalności biznesowej, to główne powinności wobec blisko 500 firm, które dysponują około 1000 placówek handlowych na terenie kraju i reprezentują 70% kapitału obrotowego branży turystycznej.

 

 

więcej

POLSKA IZBA TURYSTYKI MŁODZIEŻOWEJ
POLISH CHAMBER OF YOUTH TOURISM

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 35

ul. Mokotowska 14
00-561 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 642 81 33
pitm@pitm.pl; marek.szpecht@pitm.pl
www.pitm.pl
 
 
POLSKA IZBA TURYSTYKI MŁODZIEŻOWEJ jest izbą gospodarczą – organizacją samorządu gospodarczego – reprezentującą interesy gospodarcze zrzeszonych w niej podmiotów (touroperatorzy, agenci turystyczni, baza noclegowa i inne podmioty tynku turystycznego).

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

Szczegółowe informacje: www.pitm.pl

 

 

więcej

Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Kąty 14
34-443 Sromowce Wyżne
Polska
 
tel. (+48) 18 262 97 21
fax (+48) 18 262 99 73
splyw@flisacy.com.pl
www.flisacy.pl
 
 
Spływ Przełomem Dunajca łodzią flisacką jest najlepszą, najwygodniejszą i bezpieczną formą zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Stanowi największą atrakcję polskich gór znaną od 1832r. Od 1934 istnieje Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich. W sezonie od kwietnia do października do dyspozycji turystów posiadamy ok. 250 zestawów łodzi, obsługiwanych przez ponad 500 flisaków. Corocznie w sezonie kwiecień-październik z naszych usług korzysta ok. 250 tyś turystów. Zapraszać do tego zakątka trzeba jedynie tych którzy nigdy tutaj nie byli. Wspaniała przyroda jej odrębność i oryginalność krajobrazu, barwna przeszłość tej ziemi, cenne zabytki kultury oraz żywy do dziś folklor góralski sprawiają, że Pieniny odwiedza corocznie kilkaset tysięcy osób. Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. Pływamy codziennie z wyjątkiem Wielkanocy i Święta Bożego Ciała. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych, gdzie znajduje się parking, restauracja, toalety, pawilon wystawowy PPN i kioski z pamiątkami. Kasy biletowe czynne są: kwiecień od 9.00 do 16.00, maj-sierpień od 8.30 do 17.00., wrzesień od 8.30 do 16.00, październik od 9.00 do 15.00. Łodzie odpływają po zebraniu się ok 12 osób. Więcej informacji na www.flisacy.pl.

 

 

więcej

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 10

ul. Senatorska 11
00-075 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 826 01 56
kom. (+48) 604 221 377
fax (+48) 22 826 25 05
poczta@pttk.pl
www.pttk.pl
 
 
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Od powstania w 1950 r. PTTK rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach, od turystyki pieszej górskiej i nizinnej począwszy, poprzez kolarską, kajakową, żeglarską, konną i narciarską, aż po motorową.

PTTK upowszechniając postawy krajoznawcze związane z poznawaniem i umiłowaniem Polski Towarzystwo nadaje polskiej turystyce społeczny sens wykraczający poza uproszczone sprowadzanie jej do kategorii produktu turystycznego. Bez kadry polskich krajoznawców skupionych w PTTK nie byłoby tysięcy imprez i przedsięwzięć, wystaw i produkcji wielonakładowych poradników i monografii.

Towarzystwo troszczy się o bazę dla turystyki kwalifikowanej, prowadzi większość schronisk w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych. Nasze schroniska są nie tylko prostymi obiektami noclegowymi, pełnią również ważne funkcje dla bezpieczeństwa wędrujących i ochrony przyrody, są ośrodkami promocji turystyki. PTTK dba o utrzymanie ponad 75 tys. km szlaków turystycznych.

Rok 2018 wiąże się z niezwykle ważną rocznicą dla każdego Polaka – obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości po okresie zaborów. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zamierza włączyć się w obchody tej rocznicy, promując odwiedzanie miejsc związanych z wydarzeniami sprzed stu lat i postaciami zasłużonymi dla odrodzenia Polski.
 

 

więcej

Poltur – Ośrodki Kolonijne

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 31

ul. Prosta 53
65-783 Zielona Góra
Polska
 
tel. (+48) 68 453 77 71
kom. (+48) 519 137 941
fax (+48) 68 323 09 65
informacja@poltur.eu
www.poltur.eu
www.osrodkikolonjine.pl
www.smakujlubuskie.pl
 
 
Firma Poltur Polska Sp. z o.o. jest wieloletnim organizatorem wyjazdów krajowych, w tym aktywnego wypoczynku, turystyki poznawczej i rekreacyjnej dla klientów z całej Polski i w każdym wieku.

Nasza specjalność to organizacja:
· kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży (różnorodne programy tematyczne),
· zgrupowań i obozów sportowych dla klubów sportowych, stowarzyszeń kultury fizycznej, federacji sportowych, UKS-ów, itp.,
· wczasów dla dorosłych nad polskim morzem i w polskich górach,
· wycieczek zakładowych (tematyczne wyjazdy integracyjne, szkolenia),
· wycieczek szkolnych i zielonych szkół.

Działalność tą prowadzimy w oparciu o własne ośrodki wczasowe i kolonijne, usytuowane nad polskim morzem – głównie Wybrzeże Zachodnie oraz Gdańskie i w górach: Sudety i Beskidy. Szczegóły oferty dostępne są na specjalnych portalach: www.osrodkikolonijne.pl oraz www.wczasywgorach.eu.

W bieżącym roku poszerzamy naszą działalność na obszar turystyki kulturowej, na bazie Regionalnego Centrum Turystyki „Smakuj Lubuskie”, które z końcem roku będzie dysponować nowo wybudowanym, wielofunkcyjnym obiektem zlokalizowanym przy ul. Rydza – Śmigłego 3 w Zielonej Górze.
 

 

więcej

Polviet Travel

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 50C

#5, 103 Pham Viet Chanh, P.19, Q.Binh Thanh
Ho Chi Minh City
Vietnam
 
tel. (+84) 2 835 147 880
kom. (+84) 903344921
polviet@gmail.com
www.polviettravel.com
 
 
Licencjonowany Tour Operator z licencja pierwszej klasy ASEAN (działalność inbound oraz outbound) z gwarancja TO. Firma rodzinna z kapitałem polsko-wietnamskim. Działamy jako operator DMC w zakresie GIT/FIT. Obsługujemy Wietnam, Kambodżę, Laos, Mjanmę (Birmę), Singapur, Malezję. Oferujemy całościowe wyjazdy od lotniska do lotniska lub indywidualne dzienne wycieczki w dowolnych miejscach. Nasze biuro to międzynarodowa drużyna fascynatów i specjalistów. Lokalnie oferujemy polskojęzyczna obsługę z baz w: Sajgonie, Hanoi, Phnom Penh, Siem Reap, Bangkoku, Kuala Lumpur, Singapurze. Na całościowych programach w każdym kraju w którym działamy. Poza lokalnym biurem podroży prowadzimy również stronę wydawania wiz online do Wietnamu, własną stronę wycieczek łączonych w Wietnamie i Kambodży oraz własną agroturystykę (homestay) w Delcie Mekongu i dysponujemy flotą samochodów w Sajgonie. Nasze oferty są dostosowane zarówno dla tour operatorów, biur podroży jak również osób prywatnych.
 

 

więcej

Poszukiwacze Przygód

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 73

ul. Planetarna 6
80-299 Gdańsk
Polska
 
tel. (+48) 58 344 22 12
fax (+48) 58 344 22 19
biuro@poszukiwaczeprzygod.pl
www.poszukiwaczeprzygod.pl
 
 
Od 2002 roku organizujemy tematyczne obozy młodzieżowe i dziecięce dla prawdziwych pasjonatów. Naszą misją jest rozwijanie twórczych zainteresowań młodych ludzi.

Aby poznać wspaniałych przyjaciół i przeżyć najciekawsze przygody trzeba robić to, co naprawdę się kocha! Dlatego programy naszych obozów wypełnione są specjalnie dobranymi, tematycznymi atrakcjami. Dzięki temu wyjazd z nami to nie tylko gwarancja doskonałych wakacji, szansa na letni odpoczynek i dobrą zabawę, lecz przede wszystkim spotkanie z podobnymi sobie ludźmi z pasją.

Zespół Poszukiwaczy Przygód tworzą instruktorzy i opiekunowie o wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą. Grupami opiekują się młodzi, ale świetnie wykwalifikowani wychowawcy, zarażający energią i optymizmem wszystkich wokół. A dzięki ich zaangażowaniu, pasjom i zamiłowaniom wakacyjne wyjazdy nabierają niepowtarzalnej atmosfery.

Nieustannie dbamy o jakość naszych obozów, a zadowolenie Klientów to dla nas rzecz priorytetowa. Najlepszym dowodem na nasz profesjonalizm jest zaufanie, jakim od wielu lat darzą nad rodzice i dzieci, a także liczne wyróżnienia, które otrzymaliśmy. Wśród nich są tytuł Lidera Polskiej Turystyki, medal Mercurius Gedanensis Gdańskich Targów Turystycznych dla najlepszego produktu turystyki przyjazdowej, czy Róża Kolumba przyznana przez Wiadomości Turystyczne.
 

 

więcej

Powiat Nowosądecki – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 47

ul. Jagiellońska 33
33-300 Nowy Sącz
Polska
 
tel. (+48) 18 414 16 00
fax (+48) 18 414 17 00
powiat@nowosadecki.pl
www.nowosadecki.pl
 
 
Powiat Nowosądecki położony jest w południowo-wschodniej części Małopolski. Ta piękna ziemia dysponuje wyjątkowymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi oraz specyficznym i zróżnicowanym bogactwem zasobów naturalnych. Urozmaicony, typowo górzysty krajobraz Sądecczyzny z kotlinami, rzekami i dolinami czyni ją jedną z piękniejszych regionów Polski. Bogactwem naturalnym o szczególnym znaczeniu są tu źródła wód mineralnych. W oparciu o nie, a także wykorzystując tutejsze właściwości klimatyczne, powstały uzdrowiska Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój. Rzeźbie terenu dodają uroku malownicze doliny i przełomy wartkich rzek górskich Dunajca i Popradu oraz największy akwen wodny na rzece Dunajec – sztuczne Jezioro Rożnowskie. Dużą atrakcją wodną są spływy tratwami, pontonami i kajakami na rzece Poprad i tor kajakarstwa górskiego koło Łącka. Walory turystyczne Sądecczyzny podnoszą liczne zabytki, w tym obiekty architektury drewnianej, kościoły, cerkwie, baszty oraz cały szereg innych historycznych budowli.

Narciarstwo i sporty zimowe to tradycja tej ziemi. W Krynicy, Wierchomli, Tyliczu, Rytrze, Piwnicznej i Kamiannej zlokalizowano większość wyciągów narciarskich. Największą atrakcją jest kolej gondolowa z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.).

Każdy, kto tu zagości znajdzie tu coś dla siebie, to co stanowi dla niego wymarzoną atrakcję, a zawsze towarzyszyć mu będzie wspaniałe górskie powietrze, urokliwy krajobraz oraz życzliwość i gościnność Sądeczan.
 

 

więcej

Powiat Ostródzki

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 43

ul. Jana III Sobieskiego 5
14-100 Ostróda
Polska
 
tel. (+48) 89 642 98 53
kom. (+48) 605 988 009
promocja@powiat.ostroda.pl
www.powiat.ostroda.pl
 
 
Powiat Ostródzki (adm.) – Subregion MAZURY ZACHODNIE

Powiat Ostródzki to główna część Mazur Zachodnich – atrakcyjnego subregionu położonego na zachodzie Warmii i Mazur. To także silna turystyczna marka i popularna destynacja. W Ostródzie – stolicy powiatu – rozpoczyna się szlak Kanału Ostróda-Elbląg, którego urządzenia hydrotechniczne, a szczególnie pochylnie – stanowią zabytek światowej klasy. Makieta jednej z tych pochylni jest atrakcją stoika, a jego ofertą są pobyty na Mazurach Zachodnich z rejsami turystycznymi po tym wyjątkowym kanale oraz zwiedzaniem pól Grunwaldu.

Armatorem białej floty, pływającej po tym zabytkowym szlaku, jest współwystawca – Żegluga Ostródzko-Elbląska.

Stoisko powiatu gości także swego samorządowego partnera z Czech – Ustecki Kraj.
 

 

więcej

Powiat Raciborski

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

Plac Stefana Okrzei 4
47-400 Racibórz
Polska
 
tel. (+48) 32 459 73 00
fax (+48) 32 415 87 36
bok@powiatraciborski.pl
www.powiatraciborski.pl
 
 
Powiat Raciborski położony jest na południu Polski. Leży nad rzeką Odrą. Graniczy z Republiką Czeską. Stolica powiatu – Racibórz, położona jest na 2 brzegach górnej Odry. Na prawym znajduje się Zamek Piastowski datowany na XII i XIII w., słynący z kaplicy pw. św. Tomasza Becketa, zw. perłą gotyku. W płn. części kompleksu zamkowego działa browar zamkowy, a jego tradycje sięgają średniowiecza. W Raciborzu można zobaczyć dawne stare miasto, rynek duży i dwa rynki małe. W muzeum spotkać można najstarszą „raciborzankę”, Dżet-Amonet-ius-anch, pochodzącą z IX w p.n.e. Racibórz otoczony jest zieloną przyrodą, którą można podziwiać w Arboretum Bramy Morawskiej. Ten teren wypoczynkowy ma specjalnie wyznaczone ścieżki turystyczne i rowerowe. W krajobrazie powiatu znajduje się rezerwat leśno-stawowy Łężczok w starorzeczu Odry. W okolicy gminy Racibórz oraz Nędzy znajduje się chroniony obszar rezerwatu, obejmujący stawy hodowlane założone przez Cystersów w XIII/XIV wieku, torfowiska, wielogatunkowy las łęgowy, aleje drzew, w tym słynny 400-letni dąb Sobieskiego. Przez rezerwat biegnie szlak zwany Aleją Husarii Polskiej. W Rudach Cystersi pozostawili po sobie kościół oraz barokowy pałac opacki z początku XVIII wieku.
 

 

więcej

Powiat Tarnowski

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

ul. Narutowicza 38
33-100 Tarnów
Polska
 
tel. (+48) 14 688 33 00
fax (+48) 14 688 33 10
starostwo@powiat.tarnow.pl
www.powiat.tarnow.pl
 
 
Powiat Tarnowski leżący w północno-wschodniej Małopolsce to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Jego niezaprzeczalnym atutem jest bogaty świat przyrody oraz wiele obiektów kultury materialnej.

Jeżeli chcecie Państwo poznać odpowiedź na pytania gdzie:
∙ wzniesiono największy drewniany kościół?
∙ „Skamieniałe Miasto” jest czymś więcej, niż legendą?
∙ odpoczniesz w najlepszym polskim ośrodku jazdy konnej western?
∙ znajduje się jedyna zachowana w świecie rezydencja Ignacego J. Paderewskiego?
∙ znajduje się dom rodzinny Wincentego Witosa?
∙ leży szlak cmentarzy wojennych z I wojny światowej?
∙ miała miejsce najsłynniejsza akcja wywiadowcza II wojny światowej?
Zapraszamy do Powiatu Tarnowskiego.

Więcej informacji: www.powiat.tarnow.pl
Napisz do nas: starostwo@powiat.tarnow.pl

 

 

więcej

Powiat Żniński

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 74

ul. Potockiego 1
88-400 Żnin
Polska
 
tel. (+48) 52 303 11 00
fax (+48) 52 303 13 02
powiat@znin.pl
www.znin.pl
 
 
Wsiadasz do wagonika kolejki wąskotorowej i rozpoczyna się wyjątkowa podróż w czasie… Żnińska Kolej Powiatowa zawiezie Cię ze Żnina przed Wenecję, Biskupin do Gąsawy.

Żnin – miasto, którego historia liczy ponad 750 lat. Stojąca na rynku wieża z XV w. kryje w swoim wnętrzu ekspozycję Muzeum Ziemi Pałuckiej.

Wenecja słynie z Muzeum Kolei Wąskotorowej. Warto je zobaczyć również nocą, podczas Weneckiej Nocy z Parowozami. To wyjątkowy pokaz – gra światła i muzyki. Wówczas też spotkać można legendarnego Diabła Weneckiego, który od wieków strzeże ruin swojego zamku.

Wizyta na terenie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz udział w pokazach i inscenizacjach stanowią niewątpliwą okazję do przekonania się jak żyli nasi przodkowie. Wszystko odbywa się na terenie rekonstrukcji: osady neolitycznej, osady kultury łużyckiej i średniowiecznej wsi.

Gąsawa na kartach historii zapisała się jako miejsce zjazdu książąt piastowskich w 1227 r. Dzisiaj zachwyca tutaj kościół. Niepozorny z zewnątrz, ale po wejściu do świątyni urzeka swoim pięknem zespół barokowych malowideł ściennych.

Podróż możemy kontynuować dalej. Dzięki wizycie w Pałacu Lubostroń zobaczymy jak wyglądało życie w XIX-sto wiecznej rezydencji. Miłośników podróży w czasie i przestrzeni zapraszamy do miasteczka Silverado City oraz Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia.

Ziemia Żnińska to niezwykle atrakcyjny region – zachwyca krajobrazem, licznymi atrakcjami oraz szeregiem innych, ciekawych zakątków. Bez wątpienia warto go poznać!
 

 

więcej

Północny Spisz – Pieniny
(Organizacja Turystyczna), Słowacja

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 22

Obchodná 1
064 01 Stará Ľubovňa
Slovakia
 
kom. (+421) 905 330 652
info@visitspis.sk; salatova@visitspis.sk
www.visitspis.sk
www.visitpieniny.sk
 
 
Regionalna Organizacja Turystyczna Północny Spisz – Pieniny łączy główne atrakcje turystyczne słowackiej części Pienin i Północnego Spiszu. Region znany jest z obecności uzdrowiska Czerwony Klasztor. Uzdrowisko jest stosunkowo nowym uzdrowiskiem i zajmuje się leczeniem chorób skóry, neurologicznych, narządów ruchu oraz schorzeniami przewodu pokarmowego. W historii regionu, która jest połączona z Polską, dominuje zamek w Starej Lubowni. Na zamku były ukryte polskie klejnoty koronacyjne. Nowością jest Nestville Park – ekspozycja tradycyjnych ludowych rzemiosł oraz gorzelnictwa na północnym Spiszu. Po zakończeniu zwiedzania możecie spróbować prawdziwej słowackiej whisky w sercu całej ekspozycji, jednym z największych rzeźbionych obrazów z drewna. W regionie znajduje się ponad 200 km oznakowanych szlaków rowerowych oraz turystycznych. Smacznej słowackiej kuchni możecie spróbować w Szałasie u Franka w Starej Lubowni oraz w Chacie Pieniny w Leśnicy, gdzie kończy się spływ Dunajca po słowackiej stronie Pienin. W Starej Lubowni do zakwaterowania polecamy nowoczesny pensjonat Gurmen, który zlokalizowany jest w historycznej starówce. Dla dużych grup oraz klientów indywidualnych polecamy hotel Sorea Lubovna.
 

 

więcej

Gmina Prudnik – Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 60

Rynek 1
48-200 Prudnik
Polska
 
tel. (+48) 77 437 66 55
fax (+) 77 438 73 03
promocja@prudnik.pl
www.prudnik.pl
 
 
Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik zajmuje się promocją gminy w zakresie jej walorów turystycznych, produktów turystycznych, potencjału gospodarczego oraz oferty inwestycyjnej. Kreuje, inicjuje oraz wdraża projekty istotne dla rozwoju i wizerunku Gminy Prudnik. Organizuje imprezy w dziedzinie turystyki, przedsiębiorczości oraz kultury. Rokrocznie reprezentuje Gminę Prudnik na targach turystycznych wystawiając się z partnerem czeskim – Miastem Krnov.
 

 

więcej

Miasto Puławy

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 82

ul. Lubelska 5
24-100 Puławy
Polska
 
tel. (+48) 81 458 61 01
fax (+48) 81 458 61 99
um@um.pulawy.pl
www.pulawy.eu
 
 
Puławy to miasto, które urzeka atmosferą kulturowego bogactwa, komfortem życia, przyjazną przestrzenią miejską. Trudno się dziwić, że to miejsce ukochali pisarze, poeci, kompozytorzy. Dziś, spacerując po zabytkowym parku Czartoryskich, ma się wrażenie, że nikt się nie spieszy. Każdy znajdzie tu dla siebie źródło inspiracji – od zakątków pełnych zieleni po historyczne dziedzictwo i intelektualne wyzwania.

Malownicze położenie na terenie Małopolskiego Przełomu Wisły umożliwia aktywną rekreację i podglądanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Lasy i zadrzewienia stanowią aż 36% powierzchni miasta – Puławy to jedno z najbardziej zielonych miast Lubelszczyzny.

Intensywna rewitalizacja nabrzeża rzeki pozwoliła na rozwój turystyki wodnej. Uroki Wisły można podziwiać, spacerując bulwarem łączącym dwie przeprawy mostowe. Rowerowe eskapady oznakowanymi szlakami, niezapomniane spływy kajakowe Wisłą, Wieprzem, Kurówką i Chodelką oraz rejsy łodziami, przejażdżki motorówkami w Marinie Puławy to tylko niektóre z pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Okolice Puław to jeden z najciekawszych geologicznie obszarów w Europie. Woda wyrzeźbiła tu w miękkim lessie największą na kontynencie sieć wąwozów, głębokich nawet na 10 m. Tereny te są idealne do spacerów, jazdy na rowerze, wędrówek na nartach biegowych i z kijkami nordic walking.
 

 

więcej

Gmina Rabka-Zdrój

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 27

ul. Parkowa 2
34-700 Rabka-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 18 269 20 00
fax (+48) 18 267 77 00
urzad@rabka.pl
www.rabka.pl
 
 
Rabka-Zdrój, położona jest w malowniczej kotlinie. Bogactwami naturalnymi Uzdrowiska są solanki, wykorzystywane do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia.

Sercem miejscowości jest zrewitalizowany Park Zdrojowy w którym funkcjonuje Tężnia Solankowa, a także Pijalnia Wód Mineralnych. Prócz pięknej przyrody park oferuje zespół urządzeń sportowych, place zabaw dla dzieci, a także Skate i Trial Park oraz miasteczko komunikacyjne.

Rabka-Zdrój oferuje piękne górskie krajobrazy oraz tereny umożliwiające aktywne spędzanie czasu wolnego. Bogata sieć szlaków oraz atrakcyjne położenie sprawiają, że jest to doskonały punkt wyjścia na górskie eskapady.

Rabka – „Miasto Dzieci Świata”, posiada także bogatą ofertę rodzinną. Najmniejszych zaprasza Park Rozrywki „Rabkoland” oraz Teatr Lalek Rabcio. Warto zawitać także do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Dodatkowym atutem miasta jest ciekawa oferta kulturalna. W Rabczańskim Amfiteatrze, odbywają się liczne koncerty i festiwale. Nową siedzibę zyskała również Miejska Biblioteka Publiczna, która przeniosła się do zabytkowego budynku dworca PKP.

Podczas pobytu w Rabce można poznać bogactwo góralskiego folkloru oraz oryginalne tradycje rzemieślnicze. Warto odwiedzić także przepiękny drewniany kościół, gdzie mieści się obecnie Muzeum im. Władysława Orkana.

Rabka-Zdrój zaprasza przez cały rok, oferując znakomite warunki do leczenia, wypoczynku i rekreacji oraz różnorakie atrakcje, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
 

 

więcej

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 48

ul. Ściegiennego 2/32
25-033 Kielce
Polska
 
tel. (+48) 41 361 80 57
fax (+48) 41 361 80 57
rot@swietokrzyskie.travel
www.rot.swietokrzyskie.travel
www.swietokrzyskie.travel
 
 
Organizacja została powołana i działa w celu rozwoju turystyki w Województwie Świętokrzyskim, integracji środowiska turystycznego, promocji Województwa Świętokrzyskiego, prowadzenia badań rynkowych oraz analiz i monitorowania ruchu turystycznego, integracji środowiska turystycznego Województwa, promocji Województwa Świętokrzyskiego, doskonalenia kadr turystycznych, prowadzenia badań rynkowych, analiz i monitorowania ruchu turystycznego, inicjowanie działań ukierunkowanych na zwiększenie świadomości ekologicznej, wspieranie inicjatyw ekologicznych i działań mających na celu zrównoważony rozwój turystyki, wspieranie wszelkich inicjatyw, mających na celu rozwój gospodarczy społeczności regionu, w tym rozwój przedsiębiorczości.

 

 

więcej

Renata Travel & Events Group Srl.S
Sardynia Na Twoje Wakacje

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 50A

Via Regina Elena 33 A
7026 Olbia
Italy
 
tel. (+39) 789609094
kom. (+38) 3701023278
fax (+39) 78923010
renata@renatatravel.com; incoming@renatatravel.com
www.sardynianatwojewakacje.pl
www.incomingrenatatravel.com
 
 
Renata Travel jest biurem podróży istniejącym na rynku od ponad 15 lat. Jesteśmy tour operatorem oraz agencją DMC z siedzibą w Olbii, na Sardynii. Wkładamy dużo serca oraz nasze wieloletnie doświadczenie w realizację każdego projektu. Nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do tour operatorów, biur podróży oraz agencji incentive z całego świata. Służymy pomocą w organizowaniu wyjazdów grupowych, wycieczek objazdowych, wyjazdów integracyjnych, incentiv, pobytów dla grup, jak również w przygotowaniu całosezonowej programacji FIT na terenie Sardynii, Sycylii i Korsyki.

Od wielu lat najbliższy naszemu sercu jest polski turysta. W związku z tym od 2017 roku powstał projekt Sardynia na Twoje Wakacje. Na naszej stronie oraz na naszym facebooku każdy może zarezerwować wakacje. Zajmujemy się nie tylko organizacją noclegów, ale także transferów, promów oraz jednodniowych wycieczek z polskim przewodnikiem i wielu innych atrakcji. Z nami można odkryć każdy zakątek Sardynii, posmakować lokalnej kuchni i delektować się doskonałym sardyńskim winem. To najlepsza forma wypoczynku, podczas której poznaje się historię, kulturę i tradycje tej cudownej wyspy. Dodatkowo zapewniamy ekskluzywne wakacje, zaspokajające potrzeby najbardziej wymagających klientów, m.in. pobyty w luksusowych hotelach. Przygotowujemy unikalne programy na życzenie. Jesteśmy do dyspozycji podczas całego pobytu. Nasz polski zespół służy pomocą na miejscu, w każdej chwili.

 

 

więcej

Restauracja TaTRadycja

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 14

ul. Olczański Wierch 7
34-530 Bukowina Tatrzańska
Polska
 
tel. (+48) 18 531 00 05
restauracja.tatradycja@nat.pl
www.tatradycja.pl
 
 
Widokowa restauracja o charakterze góralskim.

Menu Restauracji Tatradycja to nowatorskie podejście do tradycyjnych produktów lokalnych. Stawiamy na świeżość, zaopatrujemy się u lokalnych hodowców, rolników. Menu komponowane jest adekwatnie do pory roku. Autorskie dania szefa kuchni pokazują, jak nowocześnie i wykwintnie można wykorzystać i podać regionalne specjały tatrzańskie. Krzysztof Lizak Szef Kuchni To z pod jego ręki wychodzą te wszystkie smakowitości restauracji TaTRadycja !!! Pasje do gotowania odziedziczył po babci i mamie. Pracował w krakowskich restauracjach, odbył zagraniczne staże, gotował miedzy innymi w Wielkiej Brytanii. Bazuje na tradycyjnych przepisach, które modernizuje korzystając z nowoczesnych technik kulinarnych. Serwowane dania tworzy opierając się na najwyższej jakości sezonowych produktach. Do każdego produktu podchodzi indywidualnie. Szanuje i docenia doskonałej jakości składniki. Lubuje się w przyrządzaniu potraw kuchni polskiej i francuskiej. Nieustannie doskonali swoje umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach i konkursach. Perfekcyjny pod każdym względem. Lubi gotować.

Osiągnięcia:
∙ 2 czapki (13 punktów) w prestiżowym przewodniku GAULT&MILLAU 2017
∙ 1 czapka (11 punktów) GAULT&MILLAU 2018
∙ nagroda Grand award – 3 widelce POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2017
∙ dwukrotny udział w finale konkursu L’Art de la cuisine Martell

 

 

więcej

Restauracja Zagłębie Smaku

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

Aleja Róż 1A
41-300 Dąbrowa Górnicza
Polska
 
tel. (+48) 32 704 05 81
restauracja@zaglebiesmaku.com
www.zaglebiesmaku.com
 
 
Mieszcząca się na pierwszym piętrze Restauracja „Zagłębie Smaku”, zachwyci Państwa eleganckim wystrojem wnętrza. Serwowane dania kuchni międzynarodowej z akcentami kuchni regionalnej pozwolą zaspokoić najbardziej wymagające podniebienia. „Zagłębie Smaku” to doskonałe miejsce na biznesowy lunch, uroczystą kolację czy niedzielny obiad w gronie przyjaciół i rodziny. Restauracja posiada rekomendację Gault&Millau 2018 oraz jako pierwsza i jedyna w reprezentuje tzw. „stół zagłębiowski” w ramach Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki.
 

 

więcej

Rumunia – Carpathian Travel Center
Romania – Carpathian Travel Center

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 75

Piata Mare 12
550163 Sibiu
Romania
 
tel. (+40) 269 436 499
kom. (+40) 785 240 249
fax (+40) 269 211 344
mariusz@carpathian-travel-center.com
www.carpathian-travel-center.com
 
 
CARPATHIAN TRAVEL CENTER to firma zajmująca się turystyką przyjazdową do Rumunii.

Dzięki lepszym pomysłom oraz z uwagi na nasze długie doświadczenie w turystyce Rumuńskiej, posiadamy bogatą oraz różnorodną ofertę programową na rok 2018 z bardzo dobrymi cenami dla Państwa grup. Nasi doskonale wyszkoleni oraz mówiący po polsku przewodnicy mogą towarzyszyć Państwa grupie od pierwszego do ostatniego dnia, dbając o Państwa pobyt, dzięki czemu staje się on niezapomnianym przeżyciem. Więcej na www.carpathian-travel-center.com
 
 
CARPATHIAN TRAVEL CENTER is an incoming tour operator and DMC for Romania.

Through better concepts and because of our long experience in incoming tourism in Romania, we have rich and diverse programs for the year 2018 with very good prices for your group. Our well trained and Polish speaking guides will accompany your groups from the first to the last day, taking care of your stay, so that it becomes an unforgettable one. More on www.carpathian-travel-center.com
 

 

więcej

Urząd Miasta Rybnika

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Bolesława Chrobrego 2
44-200 Rybnik
Polska
 
tel. (+48) 32 439 20 00
fax (+48) 32 422 41 24
rybnik@um.rybnik.pl
www.rybnik.eu
 
 
Miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. Największy ośrodek centralny aglomeracji rybnickiej i Rybnickiego Okręgu Węglowego. Historycznie leży na Górnym Śląsku.

Rybnik składa się z 27 dzielnic zamieszkiwanych przez około 140 000 mieszkańców. Zajmuje 14 miejsce na liście największych miast Polski według powierzchni i 25 miejsce na liście największych miast Polski według ludności. Jest również na 9 miejscu pod względem liczby ludności w województwie śląskim. Energiczni, uśmiechnięci ludzie, dynamicznie rozwijająca się gospodarka, niezapomniane wydarzenia kulturalne, emocje sportowe… Wszystko to ukryte w ciszy zieleni, wśród pachnących kwiatów, nad wodą… A przecież wciąż jesteśmy na Śląsku, w mieście przemysłowym, w Rybniku…

To miasto zaskakuje, zaciekawia, intryguje.

Dla mieszkających tu ludzi Rybnik to po prostu dom, do którego z dumą zaprasza się przyjaciół.

Dla przypadkowego turysty, przygotowanego na typową dla śląskich miast szarość, to prawdziwa oaza, ukryta pośród zacisznych lasów dawnej puszczy śląskiej.
 

 

więcej

Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 34

ul. Parkowa 3
58-351 Sokołowsko
Polska
 
tel. (+48) 74 845 82 40
fax (+48) 74 845 83 91
sekretariat@sanatoria-dolnoslaskie.pl
www.sanatoria-dolnoslaskie.pl
 
 
Spółka „Sanatoria Dolnośląskie” od 2008 roku działa na rynku usług medycznych, tj.: leczenie szpitalne, rehabilitacja stacjonarna i ambulatoryjna oraz opieka długoterminowa i lecznictwo uzdrowiskowe. Baza jaką dysponuje to 241 miejsc sanatoryjnych, 100 miejsc szpitalnych i 148 miejsc opieki długoterminowej oraz kapitał w postaci zatrudnionej doświadczonej i profesjonalnej kadry. Sanatoria Dolnośląskie zapewniają całodobowe świadczenia opieki zdrowotnej pacjentom z terenu całej Polski.

Wykwalifikowany personel składa się z lekarzy o specjalizacjach z zakresu: interny, neurologii, psychiatrii, chirurgii ogólnej, pulmonologii, torakochirurgii, medycyny paliatywnej oraz medycyny fizykalnej i balneologii. Dodatkowo w Spółce zatrudnieni są psycholodzy, logopedzi oraz fizjoterapeuci. Pracownikom zapewniane są liczne warsztaty i specjalistyczne szkolenia, dzięki czemu uzyskują oni dodatkowe kwalifikacje, a jakość świadczonych usług jest na najwyższym poziomie.

Spółka posiada 5 jednostek, w skład których wchodzą:
  1. Sanatorium Uzdrowiskowe „Azalia” w Szczawnie-Zdroju
  2. Sanatorium Uzdrowiskowe „Zimowit” w Dusznikach-Zdroju
  3. Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze w Sokołowsku
  4. Szpital Rehabilitacyjny Hematologiczny dla Dzieci „Orlik” w Kudowie-Zdroju
  5. Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc w Rościszowie

 

 

więcej

Sanatorium Górnik

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 11

ul. Ks. Jana Raba 3
38-440 Iwonicz Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 13 435 08 11
kom. (+48) 13 434 35 25
fax (+48) 13 435 02 80
marketing@sanatorium-gornik.pl
www.sanatorium-gornik.pl
 
 
SANATORIUM GÓRNIK – LECZENIE, REHABILITACJA, SPA

Sanatorium GÓRNIK jest idealnym miejscem dla osób ceniących sobie kontakt z nieskażoną przyrodą, dla wszystkich szukających spokoju i wytchnienia a przede wszystkim dla osób pragnących wyleczyć schorzenia narządu ruchu – ortopedyczne, reumatyczne, schorzenia układu pokarmowego, otyłość, schorzenia neurologiczne czy też choroby górnych dróg oddechowych.

W sanatoryjnym zakładzie przyrodoleczniczym – połączonym przewiązką z częścią hotelową, wydawanych jest ok 40 rodzajów zabiegów, w działach hydroterapii, kinezyterapii oraz fizykoterapii. Od października 2011 oferujemy także zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej w kriokomorze.

Sanatoryjne Studio Zdrowia i Urody SPA zachęca do korzystania z zabiegów zapewniających relaks, utratę zbędnych kilogramów, poprawę urody i zdrowia. Są to: dwie sauny, jaccuzi, kapsuła SPA, masaże, detox, solarium, jaskinia solna, zabiegi na ciało oraz gabinet fryzjersko-kosmetyczny.

Goście Sanatorium GÓRNIK mają do dyspozycji wygodne pokoje 1, 2 i 3-osobowe z łazienkami i balkonami, TV, radiem, czajnikiem, telefonem, bezprzewodowym internetem.

POSIADAMY CERTYFIKAT JAKOŚCI ISO
II NAGRODA „PERŁY MEDYCYNY 2011”

 

 

więcej

Sanatorium Uzdrowiskowe „Nida-Zdrój” Sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 9

ul. Gen. F. Rzewuskiego 9
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 378 24 91
fax (+48) 41 378 37 72
nida@sanatoria.com.pl
www.nidazdroj.pl
 
 
Sanatorium „Nida-Zdrój” znajduję się w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Znani jesteśmy z unikalnych wód mineralnych, wód siarczkowych oraz borowiny, które są naturalnymi czynnikami leczniczymi. Nasze sanatorium znajduje się w centrum zdroju a także posiada własny park rekreacyjno-wypoczynkowy.

Leczymy choroby: reumatyczne, dermatologiczne, neurologiczne oraz ortopedyczno-urazowe, wykorzystując: balneologię, hydroterapię, krioterapię, światłolecznictwo oraz masaże.
 

 

więcej

Sanatorium „Włókniarz”

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 9

ul. Rokosza 1
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 370 70 70
fax (+48) 41 378 10 18
sekretariat@wlokniarz.pl
www.wlokniarz.pl
 
 
Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju to nowoczesny kompleks lecznictwa uzdrowiskowego. Od lat profesjonalnie leczymy schorzenia: reumatologiczne, neurologiczne, stany pourazowe narządu ruchu, niektóre choroby skóry, chorobę niedokrwienną kończyn dolnych, nadciśnienie, choroby dziąseł i przyzębia, nerwice wegetatywne. Dysponujemy nowoczesnym Zakładem Przyrodoleczniczym.

Wydajemy ponad 60 różnych zabiegów leczniczych, w których wykorzystujemy naturalne surowce lecznicze. Wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu.

Obok działalności typowo leczniczej i rehabilitacji prowadzimy również działalność typu wellness i SPA.

W Centrum Konferencyjnym stwarzamy dobre warunki dla przeprowadzenia konferencji i szkoleń połączone z relaksem po nich.
 

 

więcej

Sądecka Organizacja Turystyczna
Sądecka Tourist Organisation

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 47

ul. Nadbrzeżna 40
33-300 Nowy Sącz
Polska
 
kom. (+48) 602 409 670
srebrob@wp.pl
www.sot.org.pl
 
 
Sądecka Organizacja Turystyczna prezentuje szeroką ofertę wypoczynku w południowej części Małopolski – w zakresie turystyki biznesowej, konferencyjno-szkoleniowej, uzdrowiskowej, aktywnej (pieszej, narciarskiej, rowerowej), agroturystyki.

Szczególnie polecamy ofertę markowych produktów Małopolskiej Agroturystyki – Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami, Małopolskiej Wsi dla Dzieci, Małopolskiej Wsi dla Seniorów, Małopolskiej Wsi w Siodle.
 
 
The Sądecka Tourism Organisation presents a broad recreational offer in the southern part of Małopolska, including business, conference and training, health resort, active (walking, skiing, cycling) and agritourism.

We especially recommend the offer of brand products of Małopolska Agritourism; Małopolska Countryside Fragrant with Herbs, Małopolska Countryside for Children, Małopolska Countryside for Seniors and Małopolska Countryside in the Saddle.

 

 

więcej

SŁOWACJA – NARODOWE CENTRUM TURYSTYKI SŁOWACKIEJ

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 22

ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 827 00 09
kom. (+48) 606 236 044
fax (+48) 22 827 00 09
office.pl@slovakia.travel
www.slovakia.travel
 
 
NARODOWE CENTRUM TURYSTYKI SŁOWACKIEJ to rządowa organizacja, która od 1 stycznia 2017 roku bezpośrednio podlega pod Departament Turystyki w Ministerstwie Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej.

Głównym zadaniem Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce jest promocję Słowacji w dziedzinie turystyki. Działalność placówki polega przede wszystkim na:
∙ informowaniu polskich turystów, dziennikarzy, blogerów, biura podróży, tour operatorów i szerokiej polskiej publiczności o walorach turystycznych Słowacji,
∙ współpracy przy tworzeniu i poszerzaniu ofert turystycznych o Słowacji w katalogach polskich biur podróży i tour operatorów,
∙ współpracy z masmediami poprzez organizowanie konferencji prasowych oraz pobytów studyjnych na Słowacji,
∙ współpracy z polskimi portalami internetowymi,
∙ aktywnym udziale w najważniejszych targach turystycznych w Polsce,
∙ na informowaniu branży turystycznej i polskich firm o możliwościach organizacji MICE pobytów na Słowacji.

 

 

więcej

Regionalna Organizacja Turystyczna Słowacki Raj & Spisz
Destination management organization Slovak Paradise & Spiš

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 22

Nábrežie Hornádu 14
052 01 Spišská Nová Ves
Slovakia
 
kom. (+421) 948846506
info@raj-spis.sk
www.vraji.sk
 
 
Regionalna Organizacja Turystyczna Słowacki Raj & Spisz, która została ustanowiona zgodnie z prawem Republiki Słowackiej w sprawie promocji turystyki, jest zaangażowana w docelowym marketingu i zarządzaniu Parku Narodowego Słowacki Raj i regionu południowego Spiszu.
 
 
Destination management organisation Slovak Paradise & Spiš was estabilished according the Law of the Slovak Republic about Promotion of Tourism and deals with destination marketing and management in the territory of the Slovak Paradise National Park and the Sout Spis region, Slovakia.

 

 

więcej

SNM – Spišské Múzeum v Levoči

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 38

Námestie Majstra Pavla č. 40
05401 Levoča
Slovakia
 
tel. (+421) 53 4512786
fax (+421) 53 4512824
info@spisskemuzeum.com
www.spisskemuzeum.com
 
 

 

 

więcej

Split and Dalmatia County Tourist Board

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 39

Prilaz brace Kaliterna 10
21000 Split
Croatia
 
tel. (+385) 21490036
fax (+385) 21490036
info@dalmatia.hr
www.dalmatia.hr
 
 

 
 
Split and Dalmatia County Tourist Board, Dubrovnik and Neretva County Tourist Board, Zadar County Tourist Board, Sibenik and Knin County Tourist Board and Lika – Senj County Tourist Board are regional tourist organizations for promotion and improvement of tourism and economic interests of legal persons who provide accommodation and other tourist services or perform other activities directly related to tourism in Dalmatia and Lika.
 

 

więcej

Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Gliwicka 2
42-600 Tarnowskie Góry
Polska
 
tel. (+48) 12 411 07 21 (sekretariat)
fax (+48) 12 411 07 21 (sekretariat)
stowarzyszenie@podziemia.pl
www.podziemia.pl
 
 
Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na turystykę specjalistyczną – jedną z jej odmian jest turystyka podziemna. W 1996 roku narodziła się w Polsce idea integracji firm i osób zajmujących się użytkowaniem dla celów turystycznych podziemnych obiektów różnych kategorii. W roku 1998 powstało Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski (SPTTP). Przedstawiciele podziemnych tras turystycznych po raz pierwszy wtedy „wyszli z podziemi”, by rozpocząć proces aktywnego, wspólnego pokazywania turystom skarbów Polski, ukrytych pod powierzchnią ziemi. Oparty na pasji pozytywnego działania oraz praktycznej wiedzy o polskich podziemiach, ruch organizatorów turystyki w tych specyficznych obiektach, podjął jedyne w swoim rodzaju, pionierskie przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i promocji produktu turystycznego „POLSKIE PODZIEMIA”. Podstawowymi celami statutowymi SPTTP jest podnoszenie standardu tras i jakości obsługi turystów oraz właściwe usytuowanie podziemi na rynku turystycznym, jako oryginalnego produktu „POLSKIE PODZIEMIA”.
 

 

więcej

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

Rynek 18
43-400 Cieszyn
Polska
 
tel. (+48) 33 857 87 20
kom. (+48) 515 137 120
fax (+48) 33 857 87 21
biuro@olza.pl
www.olza.pl
 
 
Organizacja założona w 1998 roku jako dobrowolne porozumienie gmin i powiatów w RP, prowadząca działalność polegającą na wspieraniu rozwoju lokalnego i regionalnego na obszarze przylegającym do granicy polsko-czeskiej w rejonie biegu rzeki Olzy.

 

 

więcej

Miasto Suwałki

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 83

ul. Mickiewicza 1
16-400 Suwałki
Polska
 
tel. (+48) 87 562 80 00 (centrala)
fax (+48) 87 87 566 30 98
org@um.suwalki.pl
www.um.suwalki.pl
 
 
Suwałki znajdują się w północno-wschodniej Polsce w pobliżu granic z Białorusią, Litwą i Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Zostały założone niespełna 300 lat temu przez kamedułów wigierskich. Przez miasto przepływa rzeka Czarna Hańcza, będąca jednym z najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Suwałki stanowią centrum obsługi ruchu turystycznego Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego. W mieście znajdują się hotele *** gwiazdkowe, hostele i nowoczesny eurocamping oraz aquapark. Turyści mogą poznać dzieje grodu nad Czarną Hańczą i osiągnięcia jego znanych mieszkańców, spacerując szlakiem „Suwalskich ścieżek kulturowych” oraz odwiedzając Muzeum Okręgowe z największą kolekcją dzieł Alfreda Wierusza – Kowalskiego, artysty malarza z przełomu XIX i XX w. oraz Muzeum Marii Konopnickiej. Od 2008 roku miasto organizuje największą plenerową bluesową imprezę w Polsce – „Suwałki Blues Festival”. W pobliżu Suwałk położony jest Wigierski Park Narodowy oraz Suwalski Park Krajobrazowy z jeziorem Hańcza, najgłębszym w Polsce. Prezentowana oferta turystyczna: „Suwalskie ścieżki kulturowe”, baza noclegowa w Suwałkach i okolicy, oferta muzeów, Suwałki Blues Festiwal, aquapark w Suwałkach, szlaki kajakowe i rowerowe Suwalszczyzny, atrakcje turystyczne Suwalszczyzny.
 

 

więcej

Śląska Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Mickiewicza 29
40-085 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 207 20 71
info@slaskie.travel
www.silesia-sot.pl
www.slaskie.travel
 
 
Województwo Śląskie to region z pozytywną energią. Gwara, góry, jeziora, industrial, imprezy, dziedzictwo UNESCO – wszystko przeplata się budując miejsce tak różnorodne, jak różnorodna jest jego kuchnia.

Katowice – stolica regionu to centrum największego w Polsce obszaru metropolitalnego oraz akademickie i kulturalne serce śląskiego. Romantyczny charakter Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Szlaku Orlich Gniazd zachwyca krajobrazem i bogactwem przyrodniczym. Pasjonaci kultury na Śląsku Cieszyńskim odkryją skarby wielowiekowej historii i wciąż żywej tradycji. Aktywni turyści z kolei pokochają Beskidy, gdzie szlaki piesze i rowerowe uzupełniają się z ośrodkami i trasami narciarskimi. Dla lubiących wypoczywać aktywnie na wodzie i kochających rowerowe wycieczki doskonałym wyborem okaże się Subregion Zachodni Województwa Śląskiego.

W śląskim znajduje się najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce – Szlak Zabytków Techniki, którego dwa obiekty znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turystycznych wrażeń dopełniają specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni w Polsce na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”.
 

 

więcej

Śląski Klaster Kultury, Turystyki i Rekreacji

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 4

ul. Wolności 262
41-800 Zabrze
Polska
 
kom. (+48) 730 337 339
biuro@slaskiklaster.pl
www.slaskiklaster.pl
 
 
Śląski Klaster Kultury i Turystyki powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu (dawna nazwa: Instytut Wyszehradzki w Pszczynie). Klaster zrzesza obiekty i firmy działające na płaszczyźnie szeroko rozumianej turystyki i rekreacji, a głównym celem jego działania jest promocja oraz tworzenie wspólnej oferty dla mieszkańców regionu.

Działania Śląskiego Klastra opierają się w dużej mierze na płaszczyźnie promocyjnej. Jednym z nośniejszych marketingowo działań jest udział w targach branżowych – głównie o profilu turystycznym. Tego typu działania maja udowodniony efekt wizerunkowy oraz przekładają się w znaczny sposób na wzrost rozpoznawalności marki i co za tym idzie- na sprzedaż.
 

 

więcej

Tarnowskie Centrum Informacji
Tarnów Turist Information Center

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

Rynek 7
33-100 Tarnów
Polska
 
tel. (+48) 14 688 90 90
kom. (+48) 698 633 421
fax (+48) 14 688 90 92
centrum@it.tarnow.pl
www.tarnow.travel
 
 
Tarnów – miasto od 1330 roku.

Czy wiesz że?

∙ Tarnów to polski „Biegun Ciepła”.

∙ W Tarnowie panuje specyficzny mikroklimat – najwyższa średnia roczna temperatura powietrza w kraju wynosi: 8,8°C to sprawia, że miasto uznawane jest za polski biegun ciepła.

∙ Największe europejskie dzieła sztuki rzeźbiarskiej znajdują się w Tarnowie. Monumentalne, kilkunastometrowe gotycko-renesansowe pomniki nagrobne rodu Tarnowskich oraz barokowy Ostrogskich można podziwiać w tarnowskiej Bazylice Katedralnej.

Tarnów ma najwięcej zabytków w Polsce południowej.

∙ Tarnów jest, po Krakowie, największym kompleksem zabytkowym w południowej Polsce. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt zabytkowych budynków doby gotyku, renesansu, baroku. Tarnowska Starówka nawiązuje swoim obecnym planem do założenia miasta w 1330 r. W centrum znajduje się rynek, z naroży którego wybiegają po dwie ulice.

∙ Tarnów to miasto wielokulturowe.

∙ Na przestrzeni wieków miasto zamieszkiwane było przez Polaków, Żydów, Niemców, Ukraińców, Szkotów, Romów, Austriaków. Każda narodowość i kultura zapisała się w historii miasta.

∙ Tarnów to miasto zaklęte w liczbach. Liczba „72” ma szczególne znaczenie: 72 ary to powierzchnia rynku, 72 km2 to obecna powierzchnia Tarnowa, a 72 metry, to wysokość wieży tarnowskiej Bazyliki Katedralnej.
 
 
Did you know, that…
∙ Tarnow is considered „Pearl of Polish Renaissance”,
∙ Sepulchral monuments resting in Tarnow’s Cathedral are one of the greatest work of art in Europe,
∙ Tarnow is second, after Cracow, largest complex of ancient monuments in Southern Poland.

Learn more at: www.tarnow.travel
 

 

więcej

Biuro Podróży „Tęcza”
Travel Agency „Tęcza”

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 5

ul. Cechowa 6
43-300 Bielsko-Biała
Polska
 
tel. (+48) 33 811 11 22; (+48) 33 811 11 25
fax (+48) 33 811 11 21
biuro@tecza.pl
www.tecza.pl
 
 
Od 29 lat zajmujemy się autokarową turystyką wyjazdową. Organizujemy zarówno wycieczki jak i wczasy. Nasze kierunki wyjazdów to: Czechy, Grecja, Francja, Austria, Włochy, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Litwa, Bułgaria, Chorwacja, Hiszpania, Rumunia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Słowenia, Norwegia i Polska.

Zapraszamy na wycieczkę lub wczasy.

 
 
For 29 years we are dealing with the coach outbound tourism. We are organising both tours and holidays. Main destination are: the Czech Republic, Greece, France, Austria,, Italy, Hungary, Germany, Ukraine, Switzerland, Lithuania, Bulgaria, Spain, Poland, Montenegro, Albania, Romania, Croatia and Belarus.

We are inviting to the trip.

 

 

więcej

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 68

ul. Św. Antoniego 41
97-200 Tomaszów Mazowiecki
Polska
 
tel. (+48) 44 724 21 27
fax (+48) 44 724 29 15
promocja@powiat-tomaszowski.pl
www.powiat-tomaszowski.pl
 
 
Promowanie potencjału turystycznego i gospodarczego powiatu poprzez wydarzenia kulturalno-turystyczne, organizację imprez, współpracę regionalną i zagraniczną, jak również wspieranie rozwoju działalności kulturalnej mieszkańców.

 

 

więcej

TOP Touristik

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 19

ul. Piekary 6/13
61-823 Poznań
Polska
 
tel. (+48) 61 679 44 00
service@TOPtouristik.pl
www.TOPtouristik.pl
 
 
TOP Touristik to pierwszy rzeczywiście Dynamicznie Pakietujący Touroperator w Polsce. Oferujemy wyjazdy do wielu krajów w Europie oraz egzotycznych zakątków na całym świecie. Nasze główne kierunki to: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hiszpania, Cypr, Malta, Grecja. Podobnie jak większość zachodnich organizatorów, łączymy najnowsze technologie w zakresie wyszukiwania ofert i rezerwacji ze sprawdzonymi lokalnymi kontrahentami gwarantującymi dostępność proponowanych hoteli, przelotów i transferów. Proponujemy TOP hotele w dobrych cenach. Zapewniamy elastyczność w doborze terminu, długości pobytu, a także miejsca wylotu (lotniska polskie i zagraniczne). Nasze ceny są prawidłowe i obowiązujące w momencie rezerwacji. Dzięki nowoczesnej technologii pakietowania dynamicznego, ceny są odświeżane 24h/7. Potwierdzamy cenę niezwłocznie tego samego dnia.
 

 

więcej

Tunezyjski Urząd ds. Turystyki

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 16

ul. Bagno 2/53
00-112 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 500 17 00
kom. (+48) 790 013 135
tunezja@tunezja.org.pl
www.discovertunisia.com/pl
 
 
Tunezja. Zróżnicowany i wielobarwny kraj, jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w basenie Morza Śródziemnego. Geograficzna bliskość Europy, łagodny klimat, różnorodność krajobrazów, słońce, piaszczyste plaże, bogactwo kulturowe, wrodzona gościnność mieszkańców tego kraju i jakość usług turystycznych gwarantują udane wakacje dla całej rodziny.

Na stoisku Tunezji będzie można otrzymać najświeższe broszury oraz informacje o atrakcjach tego kraju. Dowiesz się, kiedy najlepiej pojechać do Tunezji, co warto zwiedzić, czego spróbować, co zobaczyć i czego doświadczyć.

Można będzie także skosztować oryginalnych przysmaków kuchni tunezyjskiej.
 

 

więcej

Turystyczna 13

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 79

Województwo Dolnośląskie
Polska
 
kom. (+48) 725 300 303
kontakt@ski-raft.pl
www.turystyczna13.pl
 
 
Turystyczna Trzynastka to grupa zaprzyjaźnionych, dolnośląskich atrakcji turystycznych z terenu Kotliny Kłodzkiej, Ziemi Wałbrzyskiej i Gór Sowich. Powstała z myślą o wzajemnym wsparciu, promocji i współpracy. Należą do niej: Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, Spływy pontonowe Przełomem Bardzkim, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju, Sztolnie Walimskie, Tajemnicze Miasto Osówka w Głuszycy, Twierdza Kłodzka, Twierdza Srebrna Góra, Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Zamek Książ.
 

 

więcej

Westernowy Park Rozrywki TWINPIGS

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Katowicka 24
44-240 Żory
Polska
 
tel. (+48) 32 416 08 06
bok@twinpigs.zory.pl
www.twinpigs.zory.pl
 
 
Westernowy Parki Rozrywki TWINPIGS to miejsce magiczne i niezwykłe. Gwarantuje niezapomnianą rodzinną przygodę i zabawę w scenerii Dzikiego Zachodu zaledwie 30 kilometrów od serca Górnego Śląska. TWINPIGS to ponad 40 niesamowitych atrakcji, karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy, wioska indiańska oraz pokazy kaskaderskie rodem z Dzikiego Zachodu. Dysponujemy również nietypowym hotelem, w którym część pokoi to dobrze wyposażone… cele więzienne. Zadbaliśmy też o rozkosze podniebienia. Stara się o ich zaspokojenie obsługa naszych restauracji. Warto dodać, że zarządzająca całością żorska spółka Nowe Miasto prowadzi również pobliski Park Wodny Aquarion i unikalne – w skali nie tylko krajowej – Muzeum Ognia. Słowem – warto poświęcić dzień na skorzystanie z naszej pełnej oferty rozrywkowo – edukacyjnej.

 

 

więcej

Ústecký Kraj

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 43

Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
Czech Republic
 
tel. (+420) 475 657 603
kom. (+420) 734 685 498
herzogova.e@kr-ustecky.cz
www.kr-ustecky.cz
 
 
Ustecki Kraj jest regionem turystycznym w północno-zachodnich Czechach ze stolicą w Usti nad Łabą (administracyjnie – Województwo Usteckie). Władze regionu kładą ogromny nacisk na tworzenie i utrzymywanie chronionych obszarów krajobrazowych, jak Park Narodowy České Švýcarsko (Czeska Szwajcaria), Czeskie Średniogórze, czy – Labskie Pískovce. Na bogactwo krajobrazu regionu składa się niepowtarzalne ukształtowanie terenu wokół rzeki Łaby, ale też – Ohrzy. Ze względu na to, że tereny dawnej Czechosłowacji, a w tym – obecnych Czech i Usteckiego Kraju wyjątkowo łaskawie oszczędziła II wojna światowa, w świetnym stanie zachowały się zabytki architektury tak sakralnej jak i świeckiej, a szczególnie miejskie strefy zabytkowe w Terezínie, Litomierzycach, Úštěku, Kadani i Žatcu. Jedynie Usti nad Łabą i Most ucierpiały najbardziej w wyniku działań wojennych w 1945 r., a następnie straciły na krajobrazie architektonicznym wskutek industrializacji i powojennej odbudowie w stylu socrealistycznym. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się tu takie miejsca w regionie, które posiadają walory narciarskie (np. ośrodek w Klinach), bądź – tradycje piwowarskie, winiarskie, kulinarne, uzdrowiskowe czy rękodzielnicze (Litomierzyce, Děčín, Osek, Czeska Lipa, Malé Žernoseky, Chomutov, Varnsdorf, Třebivlice, Teplice i in.).
 

 

więcej

Rassom LTD.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 65

7, Registan square
140 104 Samarkand
Uzbekistan
 
tel. (+998) 66 235 60 54
kom. (+998) 97 920 77 88
fax (+998) 66 235 60 54
rassom.ltd@gmail.com
 
 

 
 
National handicraft items producing company from Central Asia. UZBEKISTAN.
 

 

więcej

„TILLO KORI” TPP.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 64

1, Registan square
140 104 Samarkand
Uzbekistan
 
tel. (+998) 66 235 61 16
kom. (+998) 91 525 03 05
fax (+998) 66 235 61 16
tpp.tillokori@gmail.com
 
 

 
 
Gifts & Souveniers producing company. UZBEKISTAN.
 

 

więcej

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 9

ul. Rzewuskiego 1
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 41 370 32 00
kom. (+48) 785 005 500
fax (+48) 41 378 41 54
rezerwacja@ubz.pl
www.uzdrowiskobusko.pl
 
 
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. to świętokrzyska perła przyrodolecznictwa, największy podmiot działający w branży uzdrowiskowej w województwie świętokrzyskim i jeden z liderów w Polsce. Od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie schorzeń reumatologicznych, neurologicznych, ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych oraz dermatologicznych. Największymi bogactwami są wody siarczkowe, solanki jodkowe oraz borowina. W ramach Spółki funkcjonują sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe z najbardziej znanym obiektem Sanatorium Marconi. Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi swoich gości, którzy skorzystać mogą z gamy prawie 80 rodzajów zabiegów leczniczych, wzbogaconych o propozycje z zakresu Spa & Wellness. Poza zasadniczą działalnością leczniczą Spółka jest producentem naturalnej wody mineralnej Buskowianka-Zdrój oraz Słonecznych Kosmetyków, które są doskonałym uzupełnieniem kuracji. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach Polski, ale również co ważne za granicą. Oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne. Kuracjusze mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Spółka jest partnerem m.in. Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz Karty Dużej Rodziny. Wszystko to sprawia, że Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest często nagradzane i plasuje się w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością.
 

 

więcej

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 52

ul. Ściegiennego 1
78-100 Kołobrzeg
Polska
 
tel. (+48) 94 352 60 46
fax (+48) 94 352 24 44
biuro@uzdrowisko.kolobrzeg.pl
www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl
 
 
Specyficzny mikroklimat, wydobywane przez nas cenne surowce lecznicze (borowina i solanka), profesjonalny personel oraz doskonale wyposażona baza zabiegowa sprawiły, że jesteśmy jednym z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk w Polsce. Oferujemy Państwu pobyty lecznicze, wypoczynkowe i rehabilitacyjne w naszych obiektach położonych ok. 100 m od morza w sercu parku nadmorskiego. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. posiada 4 obiekty sanatoryjne: Muszelka, Perła Bałtyku, Mewa, Szpital Uzdrowiskowy dla dzieci Słoneczko. Nastała moda na zdrowie i wyjazdy uzdrowiskowe. W oparciu o szeroki wachlarz zabiegów pomożemy Państwu zwalczyć dolegliwości związane z chorobami dróg oddechowych, schorzeniami narządu ruchu i kardiologicznymi.
 

 

więcej

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 72

ul. Sue Ryder 1
05-510 Konstancin-Jeziorna
Polska
 
tel. (+48) 22 484 28 88
kom. (+48) 667 771 148; (+48) 667 760 075
rezerwacje@uzdrowisko-konstancin.pl
www.uzdrowisko-konstancin.pl
 
 
Uzdrowisko-Konstancin to unikalne miejsce. Jesteśmy jedynym na Mazowszu miastem-uzdrowiskiem. Doskonała lokalizacja i wyjątkowe walory krajobrazowe stanowią bardzo dobre uzupełnienie naszej oferty. Własne ujęcie solanki i zlokalizowana na terenie tężnia, to jedne z wielu wyróżników miejsca.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej oraz organizacji pobytów rehabilitacyjno-uzdrowiskowych. Oferujemy szeroki wybór naturalnych metod leczenia, profilaktyki zdrowotnej. Poza ofertą usług rehabilitacyjnych realizowanych przez Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej oraz Centrum Terapii Narządu Ruchu Biały Dom nasze Uzdrowisko zapewnia bogate zaplecze hotelowe w obiektach: Hotel Konstancja i obiekcie o najwyższym standardzie – Eva Park Life & SPA. Miejsce oferuje najwyższej jakości usługi SPA, odnowy biologicznej oraz basen solankowy. W okolicy przepiękny Park Zdrojowy i tężnia – naturalne inhalatorium.
 

 

więcej

Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 79

ul. Wolności 4
57-540 Lądek-Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 74 814 64 55
www.uzdrowisko-ladek.pl
 
 
Lądek-Zdrój i Długopole-Zdrój to dwa wyjątkowe uzdrowiska, położone w uroczych, zacisznych i malowniczych, sudeckich dolinach, w których poza łagodnym górskim klimatem, czystością powietrza i pięknym krajobrazem znajdują się dobrodziejstwa natury. Nasz największy skarb, którego nie znajdziemy w innych uzdrowiskach, to wody mineralne o unikalnych właściwościach. Ich znakomite parametry powodują, że nawet kilkudniowe korzystanie ze źródeł poprawia samopoczucie i zdrowie na długi czas.

 

 

więcej

Uzdrowisko Rabka S.A.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 46

ul. Orkana 49
34-700 Rabka Zdrój
Polska
 
tel. (+48) 18 269 26 06
kom. (+48) 690 801 710
marketing@uzdrowisko-rabka.pl
www.uzdrowisko-rabka.pl
 
 
Uzdrowisko Rabka-Zdrój to miejsce, które od ponad stu lat gości kuracjuszy szukających odpoczynku, poprawy zdrowia i lepszego samopoczucia. Utrzymując tę tradycję, uzupełnioną zdobyczami nowoczesności ku wygodzie naszych Gości, zapraszamy do korzystania z naszej oferty pobytów leczniczych i wczasów, zarówno prywatnych jak i dofinansowywanych.
 

 

więcej

Uzdrowisko Wyżne Rużbachy
SPA Vyšné Ružbachy

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 22

Wyżne Rużbachy 48
065 02 Wyżne Rużbachy
Slovakia
 
tel. (+421) 052 42 66 569
marketing@ruzbachy.sk
www.ruzbachy.sk
 
 
Spiskie Uzdrowisko Vyšné Ružbachy położone we wschodniej Słowacji, na pograniczu dwóch parków narodowych Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP) i Pienińskiego Parku Narodowego (PIENAP) zyskały sławę przede wszystkim dzięki mineralnym wodom. Już w średniowieczu ludzie doceniali działanie lecznicze termalnych wód mineralnych wzbogaconych dwutlenkiem węgla w okolicach Ružbach, powstawały więc tutaj pierwsze uzdrowiska. Po raz pierwszy pisał o nich kapitan szaryskiego zamku Juraj Wernher w 1549 roku. Uzdrowisko Vyšné Ružbachy chętnie odwiedzała szlachta polska i węgierska. W 1882 roku uzdrowisko odkupił i później przebudował hrabia Zamoyski. Zabiegi lecznicze oraz prewencyjne działania medyczne opierają się przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnych i służących zdrowiu właściwości wód mineralnych. Są to wody hipotonickie o temperaturze do 26°C oraz o niewielkim stopniu mineralizacji. Co do swojego składu mineralnego wody te są hydrogenowo-węglanowe i wapniowo-magnezowe. Właściwości lecznicze tej naturalnej, mineralnej węglanowej wody polega na tym, że w trakcie kąpieli ciało wchłania przez skórę tlenek węglowy a ten z kolei powoduje ukrwienie skóry poprzez rozszerzenie jej kapilar. Najbardziej wydajnym źródłem jest źródło Izabela, woda z niego napełnia kąpielisko letnie. Pośrodku basenu znajduje się okrągła wyspa z zielenią.
 
 
The Spiš Spa of Vyšné Ružbachy, which is situated in eastern Slovakia on the boundary between two national parks – the High Tatras National Park (TANAP) and the Pieniny National Park (PIENAP), has become well-known mainly thanks to its mineral waters. The spa, located at 623 metres above sea level, forms part of the spa village of Vyšné Ružbachy. The therapeutic effects of the earthy carbonate mineral water springs were also well known in the Middle Ages when the first spa was founded here. The oldest written reference to the existence of springs is from the captain of the Spiš Castle from 1549. Polish and Hungarian nobility liked to visit the spa in Ružbachy. In 1882 it was bought and restored in by count Zamoyski. Therapeutic and preventive effects of the spa are based on the local natural healingwaters – hydro-carbonic, calciferous-magnesium and hypotonic springs with low mineralization and temperatures up to 26 ºC. The healing properties of these natural carbonic springs are ensured through the absorption of carbon dioxide into human skin during bathing, which leads to the dilatation of skin capillaries and better skin blood flow.The most productive spring Izabela feeds the outdoor swimming pool. At the centre of the swimming pool is a small round island with greenery. The spa offers therapeutic pools with mineral waters, tube baths, a sauna, and gymnasium and massage rooms.
 

 

więcej

West Balaton Tourism Ltd.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 50B

Kossuth Str. 30.
8360 Keszthely
Hungary
 
tel. (+36) 83314144
info@west-balaton.hu
www.west-balaton.hu
 
 

 
 
The West-Balaton Tourism Office Np. Ltd. is a tourism management organization formed by 7 tourism associations and some local governments. Its operational area is the western basin of Lake Balaton, with the centre of Keszthely. The main activity of the Office is the marketing of the region, the compilation of tourist product developments and package offers for tour operators as well as the provision of tourist information services. The main tourist development directions of West Balaton are cultural tourism, summer holiday tourism, spa and wellness tourism, cycling and active recreation, and wine and gastronomy. In the field of cultural tourism, the utilization of the heritage of the Festetics family, which played a significant role in Hungarian history, plays a key role, while in the field of cycling creation of a model region and the possibilities of joining the region for international routes are the main directions.
 

 

więcej

Wielkopolska Izba Turystyczna

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 54

ul. Zwierzyniecka 13
60-813 Poznań
Polska
 
tel. (+48) 61 853 68 39
kom. (+48) 603 876 999
wit@wit.com.pl
www.wit.com.pl
 
 
Wielkopolska Izba Turystyczna jest organizacją samorządu branżowego istniejącą od 1992 roku. Członkami naszej Izby są biura podróży, agencje usług turystycznych, przewoźnicy, hotele i firmy gastronomiczne, jak również uczelnie wyższe, kształcące przyszłe kadry branży turystycznej. W naszej Izbie chronimy interesy swoich członków, udzielamy pomocy w rozwiązywaniu problemów gospodarczych, organizacyjnych i prawnych, współpracujemy z organami administracji państwowej, występując wobec nich jako rzecznik środowiska organizatorów turystyki Wielkopolski. Prowadzimy działalność informacyjną i promocyjną oraz działamy na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych osób pracujących w sektorze turystyki.
 

 

więcej

Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 42

ul. Piekary 17
61-823 Poznań
Polska
 
tel. (+48) 61 664 52 34
fax (+48) 61 664 52 35
biuro@wot.org.pl
www.wielkopolska.travel
 
 
Wielkopolska to unikatowa kumulacja architektonicznych pamiątek historii, połączonych gęstą siecią turystycznych szlaków, prowadzących przybysza przez malownicze krajobrazy. Wielkopolska jest dla tych, którzy cenią ciszę i spokój blisko natury, ale nie tylko: także i dla tych, którzy wolą spędzać czas aktywnie, poszukując nowych miejsc i wrażeń.

Wielka Pętla Wielkopolski, blisko 700-kilometrowa trasa prowadząca z biegiem rzek Warty i Noteci oraz systemem konińskich jezior i kanałów to idealne miejsce dla amatorów spływów kajakowych, żeglugi jachtami motorowymi, barkami i house-boatami. Wielkopolski System Szlaków Rowerowych, oplatający region, prowadzi przez unikatową przyrodę, wspaniałe zabytki polskiej kultury i historii. Szlak Piastowski, od Lubinia przez Poznań, po Gniezno i Strzelno, od Wągrowca po Kalisz, to intrygujące, zapisane w zabytkach i nowoczesne w przekazie, początki naszej państwowości. Wielkopolskie zamki w Rydzynie, Gołuchowie czy Szamotułach, pałace w Śmiełowie, Antoninie lub Dobrzycy okrywają pasjonującą historię polskiego rycerstwa, szlachty i bogatego ziemiaństwa. Parowozownie w Wolsztynie i Gnieźnie, koleje wąskotorowe w Śmiglu i Wyrzysku to turystyczne „must see” dla miłośników zabytków techniki i „ery pary”.

Wielość i różnorodność szlaków turystycznych, rozwinięty system połączeń drogowych i kolejowych dopełnia szeroka i różnorodna oferta bazy noclegowej i gastronomicznej.

Wielkopolska – wielka historia, wielka przygoda.

 

 

więcej

Województwo Lubuskie

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 78

ul. Podgórna 7
65-057 Zielona Góra
Polska
 
tel. (+48) 68 456 54 53
www.lubuskie.pl
 
 
Lubuskie to najbardziej zielona kraina Polski. Ten niezwykły region doskonale łączy w sobie magię nowoczesności, szacunek dla tradycji i obyczajów, energię, odwagę i pasję działania. Słynie z pięknych krajobrazów jezior i lasów, wśród których rozrastają się plantacje winorośli. Obszary cenne przyrodniczo oraz wyjątkowe na skalę europejską przykłady zabytkowej architektury stanowią o niepowtarzalnej mieszance turystycznych atutów tego regionu. To również miejsce o śmiało rozwijających się branżach gospodarki drzewnej, informatycznej, motoryzacyjnej i metalowej i znakomity obszar do lokalizacji nowych inwestycji, bo przecinają się tu wszystkie drogi wchodzące w skład głównych europejskich szlaków handlowych.

 

 

więcej

Województwo Mazowieckie

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 72

ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 597 95 40
dkpit@mazovia.pl
www.mazovia.pl
 
 
Mazowsze to kraina malowniczych terenów przyrodniczych, niezwykle zróżnicowana zarówno pod względem architektury, jak i folkloru oraz regionalnej kuchni. Miasta Mazowsza tętnią życiem i są miejscem wielu festiwali, koncertów i wystaw. To wyśmienite miejsce dla turystów. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy turystyki pieszej, rowerowej, kajakarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa, a nawet narciarstwa biegowego.

Mazowsze pełni funkcję lidera gospodarczego pośród polskich województw. Atutem Mazowsza jest także atrakcyjność inwestycyjna, jak i potencjał gospodarczy. Region ten jest pod wieloma względami wyjątkowy, leży w samym sercu Polski, które jest jednocześnie centrum Europy.
 

 

więcej

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 24

ul. Ligonia 46
40-037 Katowice
Polska
 
tel. (+48) 32 774 09 78
fax (+48) 32 774 09 79
promocja@slaskie.pl
www.slaskie.pl
 
 

 

 

więcej

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 9

ul. F. Rzewuskiego 8
28-100 Busko-Zdrój
Polska
 
tel. Info / rezerw.: (+48) 41 378 03 85; Recepcja: (+48) 41 378 24 17
fax (+48) 41 378 03 32
rezerwacja@szpitalwojskowy.pl
www.szpitalwojskowy.pl
 
 
KOMPLEKSOWE LECZENIE I REHABILITACJA

W 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnym w Busku–Zdroju realizujemy zasadę kompleksowego leczenia uzdrowiskowego, która opiera się na zastosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem, bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych i masaży, a także diety i edukacji zdrowotnej. Skojarzone działanie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu zapewniają szybki powrót do sprawności ruchowej leczonym u nas pacjentom i kuracjuszom.

Głównym wskazaniem do rehabilitacji w naszym Szpitalu są zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, stany po przebytych operacjach narządu ruchu oraz stany po urazach narządu ruchu.

Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym u nas są słynne buskie wody siarczkowo–siarkowodorowe słone. Atutem naszego Szpitala jest profesjonalna kadra medyczna i logistyczna.

Posiadamy funkcjonalnie urządzone pokoje 1 i 2 osobowe oraz apartamenty. Budynki Szpitala stanowią jeden połączony kompleks. Infrastruktura Szpitala dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnym w Busku-Zdroju funkcjonuje System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001 w zakresie usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.
 

 

więcej

Agencja Turystyczna Wonderlands Sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 19

ul. Dąbrowskiego 69/1
41-500 Chorzów
Polska
 
tel. (+48) 32 251 73 64
kom. (+48) 602 443 565
fax (+48) 32 253 05 31
biuro@wonderlands.pl
www.obozyikolonie.eu
 
 
Działamy na rynku turystycznym od 1990 roku. Posiadamy Ośrodek Wczasowy „Leśne Ustronie” w Borach Tucholskich (3,5 hektara nad brzegiem Jeziora Koronowskiego, 32 domki campingowe z łazienkami i aneksami kuchennymi). Organizujemy aktywne obozy młodzieżowe (ASG, militarne, paintballowe, survivalowe, przygodowe, fabularne, wędkarskie, ratownicze, taneczne i inne). Obsługujemy imprezy integracyjne dla pracowników firm zarówno w naszym ośrodku, jak i w innych obiektach hotelarskich na terenie całego kraju.
 

 

więcej

Miasto Zabrze

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 4

ul. Powstańców Śląskich 5-7
41-800 Zabrze
Polska
 
tel. (+48) 32 373 33 00
umz@um.zabrze.pl
www.um.zabrze.pl
 
 
Zabrze leży w samym sercu Ślą­ska, od setek lat kojarzonego przede wszystkim z przemysłem ciężkim i wy­dobywaniem węgla. To miasto z nie­zwykłą historią, kształtowaną przez różne narody. Znajdziesz w nim sece­syjne kamienice, brukowane uliczki i piękne zabytki z przełomu XIX i XX wieku. Prawdziwe skarby Zabrza kryją się jednak na tym niższym, podziem­nym poziomie – żeby je znaleźć, trzeba dosłownie zejść pod ziemię i odkryć miasto pod miastem, węglowe króle­stwo zabytkowych kopalni i sztolni. W Zabrzu bowiem prężnie rozwija się podziemna turystyka industrialna, i to na skalę nie mającą odpowiednika w całej Europie! Ścisłe centrum miasta pełne jest pięknych, secesyjnych kamienic, z których część została już odnowiona. Szczególnie warto prze­spacerować się deptakiem wzdłuż ulicy Wolności. Architekturę Zabrza tworzą także osiedla pa­tronackie. To zabytkowe kolonie robotnicze, za­kładane przez właścicieli największych zakładów przemysłowych, działających niegdyś na terenie miasta. Pośród wielu urokliwych zabrzańskich świątyń warto odwiedzić kościół pw. św. Józefa. Tuż obok kościoła św. Józefa znajduje się Arena Zabrze – stadio­n drużyny piłkarskiej Górnika Zabrze. Stadion to jeden z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów na Śląsku, spełniający eu­ropejskie standardy rozgrywek.

 

 

więcej

Zamek sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Kościuszki 66
42-440 Ogrodzieniec
Polska
 
tel. (+48) 32 673 22 20
fax (+48) 32 673 22 20
biuro@zamek-ogrodzieniec.pl
www.zamek-ogrodzieniec.pl
 
 
„Zamek” sp . z o.o. to spółka skarbu Gminy Ogrodzieniec, obecna na rynku od 1995r. Zajmuje się świadczeniem usług w sektorze turystyki, prowadzi działalność gastronomiczną, hotelarską, rozrywkową oraz administruje Zamkiem Ogrodzienieckim i Grodem Królewskim na Górze Birów. „Zamek” sp. z o.o. jest właścicielem Gościńca pod Lilijką, obiektu gastronomiczno – noclegowego, specjalizującego się w obsłudze grup szkolnych i młodzieżowych.

Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu, wybudowany na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, stanowi największą atrakcję turystyczną regionu i całego Szlaku Orlich Gniazd.W sezonie organizowane są tu liczne imprezy historyczne, inscenizacje, koncerty. Dużą popularnością cieszą się niedzielne atrakcje w cenie biletu wstępu do obiektu. Są to m.in. pokazy walk, konne gonitwy rycerskie, czy zwiedzanie z przewodnikiem. Stałą ofertę stanowią tzw. Wieczory z Duchami organizowane w każdy wakacyjny piątek, tuż po zmroku.

Gród na Górze Birów – rekonstrukcja drewnianej osady z przełomów XII i XIII w., stylizowana na wczesnośredniowieczny gród obronny. Osada składa się z chaty mieszkalnej, wieży strażniczej oraz potężnego wału z palisadą i wieżą obronną. Organizowane są tutaj m.in., interaktywne imprezy plenerowe z motywami fantasy oraz pokazy rzemieślnicze.

Gościniec pod Lilijką – zlokalizowany w odległości 300m od Zamku Ogrodzienieckiego. Oferuje 45 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami i tv, domowe jedzenie, bezpłatny parking.

 

 

więcej

Centrum Kultury „Zamek w Toszku”

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. Zamkowa 10
44-180 Toszek
Polska
 
tel. (+48) 32 233 44 93
kom. (+48) 502 459 962
fax (+48) 32 233 44 93
zastepca_dyrektora@zamektoszek.eu
www.zamektoszek.eu
www.ceh.zamektoszek.eu
 
 
Zamek w Toszku to uroczy zabytek położony na granicy dwóch województw śląskiego i opolskiego. Jest zarządzany przez Centrum Kultury „Zamek w Toszku”. Każdy turysta znajdzie tu coś co go zainteresuje. Od zwiedzania Centrum Ekspozycji Historycznych (www.ceh.zamektoszek.eu) przez udział w imprezach plenerowych (historycznych, rozrywkowych, sportowych) po możliwość relaksu na tarasie zamkowej kawiarni. Warto zobaczyć wystawy czasowe prezentowane w Kawiarni Colonna i czytelni zamkowej. Zamek organizuje także przyjęcia okolicznościowe, w tym wesela w plenerze, imprezy firmowe. Zamek w Toszku „Historia, rozrywka, edukacja”.
 

 

więcej

Urząd Gminy Zgierz

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 68

ul. Łęczycka 4
95-100 Zgierz
Polska
 
tel. (+48) 42 716 25 15
fax (+48) 42 716 45 54
ug@gmina.zgierz.pl
www.gminazgierz.pl
 
 
Promowanie potencjału turystycznego i gospodarczego gminy poprzez wydarzenia kulturalno-turystyczne, organizację imprez, współpracę regionalną i zagraniczną, jak również wspieranie rozwoju działalności kulturalnej mieszkańców.

 

 

więcej

Zielony Ogród Restauracja & Rezydencja

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

ul. Roberta Miki 3
41-811 Zabrze
Polska
 
tel. (+48) 32 275 63 33
kom. (+48) 600 207 018
fax (+48) 32 275 63 33
biuro@zielonyogrod-zabrze.pl
www.zielonyogrod-zabrze.pl
 
 
Restauracja Zielony Ogród w Zabrzu to miejsce, gdzie tradycja kulinarna Górnego Śląska przeplata się z pasją właścicieli do poszukiwania niepowtarzalnych doznań smakowych. Szukamy, łączymy, smakujemy… nie chodzimy na skróty. Współpracujemy z lokalnymi gospodarstwami, skąd pozyskujemy zarówno świeże i sprawdzone warzywa i owoce, jak i mięsa z ekologicznych hodowli. Wykorzystujemy wyłącznie wędliny, które sami wyrabiamy, przyprawiamy oraz wędzimy dymem olchowym w naszej wędzarni. Restauracja Zielony Ogród w Zabrzu prowadzona jest z zamiłowania do dobrej kuchni. Własne wędliny, lokalni dostawcy oraz pasja gotowania gwarantują wysoką jakość i zadowolenie gości.

Jako jedyni w Zabrzu dysponujemy prawdziwym, opalanym drewnem kamiennym piecem, który nadaje pizzy niepowtarzalny włoski smak. Zielony Ogród to idealne miejsce zarówno na romantyczny wieczór przy blasku świec i lampce wina, jak i na spotkania rodzinne oraz inne uroczystości.
 

 

więcej

Związek Gmin Jurajskich

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

Plac Wolności 42
42-440 Ogrodzieniec
Polska
 
tel. (+48) 32 673 33 64
fax (+48) 32 673 37 98
info@jura.info.pl
www.jura.info.pl
 
 
Związek Gmin Jurajskich jest dobrowolnym stowarzyszeniem gmin z województwa małopolskiego i śląskiego, leżących na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Działa od końca 1991 roku, a jego założycielami było 15 gmin (obecnie do ZGJ należy 35 gmin).

Podstawowymi celami Związku są:
∙ promocja turystyczna Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej przez różnego typu wydawnictwa (przewodniki, albumy, mapy, foldery, ulotki), akcje promocyjne w środkach masowego przekazu, uczestnictwo w targach turystycznych
∙ pomoc w nawiązywaniu kontaktów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, chcącymi inwestować na terenie Wyżyny
∙ rozwój turystyki wiejskiej
∙ ochrona walorów przyrodniczych i kulturowych Jury
∙ rozwój infrastruktury turystycznej
∙ dążenie do gospodarczej i kulturalnej integracji gmin
∙ współpraca i wymiana doświadczeń z zakresu funkcjonowania samorządów lokalnych
∙ opracowanie i popularyzacja budownictwa dostosowanego do krajobrazu

Związek Gmin Jurajskich powstał nie tylko po to, by pomagać gminom w promowaniu ich turystycznych terenów i obiektów, ale również, aby pokazać Wyżynę Krakowsko-Częstochowską jako jednolity i spójny obszar turystyczny. Region, w którym niewidoczne są granice administracyjne – międzygminne czy międzywojewódzkie.

 

 

więcej

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 23

ul. J. i F. Białych 7
44-200 Rybnik
Polska
 
tel. (+48) 32 422 24 46
kom. (+48) 600 700 161
fax (+48) 32 422 24 46
biuro@subregion.pl
www.subregion.pl
 
 
Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku to stowarzyszenie wszystkich tj. 28 gmin i powiatów z obszaru Subregionu. Związek formalnie funkcjonuje od maja 2002 roku. Głównymi przedmiotami działalności stowarzyszenia są: lobbying dla spraw ważnych dla Subregionu, integracja różnych środowisk z naszego obszaru oraz promocja gospodarcza i turystyczna.
 

 

więcej

M E D I A
 
 

Onet S.A.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: –

ul. Pilotów 10
31-462 Kraków
Polska
 
tel. (+48) 12 277 00 01
fax (+48) 12 277 00 03
www.onet.pl
 
 
Największy portal i codzienne źródło informacji milionów Polaków. Ikona BYCIA NA BIEŻĄCO. Od ponad 20 lat dostarcza newsy, ciekawostki, porady i inspiracje. Dzisiaj Onet pomaga użytkownikom odnaleźć się w informacyjnym chaosie tak, aby nic ważnego ich nie ominęło. Krótkie, aktualne treści, autorskie formaty wideo i znani dziennikarze pozwalają szybko się dowiedzieć, zrozumieć i zaufać informacjom jakie znajdują się na portalu. Oprócz serwisu, Onet to także poczta email kilku milionów Polaków, a także nagradzana na świecie aplikacja mobilna z komendą głosową „Onet, czytaj!”. Onet to najsilniejsza marka internetowa w Polsce.
 

 

więcej

PolskiePortale.pl Sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 66

ul. Storrady Świętosławy 1
71-602 Szczecin
Polska
 
tel. (+8) 91 462 52 03
biuro@polskieportale.pl
www.NadMorze.pl
www.SpanieNaMazurach.pl
www.WPolskichGorach.pl
www.NaWakacje.pl
 
 
NaWakacje.pl, NadMorze.pl, SpanieNaMazurach.pl, WPolskichGorach.pl to grupa portali turystycznych przeznaczonych dla osób planujących wypoczynek w Polsce. Serwisy prezentują kompleksową bazę noclegową na każdą kieszeń. U nas przed wyjazdem można obejrzeć ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, apartamenty, pensjonaty, hotele, campingi, pola namiotowe, kwatery agroturystyczne oraz kwatery prywatne. Rezerwacji można dokonać online, mailem lub telefonicznie.

Istniejemy od 2001 r. Ofert we wszystkich portalach ciągle przybywa.

Dla gestorów bazy noclegowej oferujemy najlepszy system do obsługi rezerwacji www.polskieportale.pl/idosell, pomoc w zaistnieniu w mediach społecznościowych (Facebook, Google+) oraz skuteczną reklamę w portalach na którą składa się: dowolna liczba zdjęć i filmów, opis obiektu, szczegółowy opis pokoi, szczegółowy cennik, opisy okolicy (atrakcje, sport, komunikacja, obiekty), galeria zdjęć, dane teleadresowe, link do własnej strony www, e-mail, formularz rezerwacji, wtyczka FB, Google+, lokalizacja obiektu na mapie, oferty specjalne w plikach PDF, wersje językowe, własny adres do oferty nazwa.nadmorze.pl – dodatkowe usługi promocji oferty w Internecie i na targach. Jesteśmy obecni na najważniejszych targach turystycznych w Polsce!

Bądź widoczny ze swoją ofertą, turyści szukają jej u nas!
 

 

więcej

Rynek Turystyczny
Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Promedia Sp. z o.o.

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 6

ul. Michała Paca 37
04-386 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 333 88 06
fax (+48) 22 333 88 82
reklama@pws-promedia.pl; redakcja@pws-promedia.pl
www.rynek-turystyczny.pl
 
 
Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o. (wydawca czołowych czasopism: Rynek Turystyczny, Hotalarz, Resturacja, Polski Jubiler, Nowoczesna Stacja Paliw, Vademecum Turysty).

Organizator Najważniejszej Międzynarodowej Konferencji dla Branży hotelowej w Polsce Hotels&Trends. „Rynek Turystyczny” to najpopularniejsze i najchętniej kupowane czasopismo przeznaczone dla branży turystycznej.
 

 

więcej

Wiadomości Turystyczne
Wydawca: Eurosystem Jarosław Śleszyński

Lokalizacja: Pawilon MCK ∙ Stoisko: 2

ul. Wawelska 78 lok 30
02-034 Warszawa
Polska
 
tel. (+48) 22 822 20 16
fax (+48) 22 822 20 16
wt@wiadomosciturystyczne.pl
www.wiadomosciturystyczne.pl
 
 
Wiadomości Turystyczne – pismo branżowe pracowników turystyki.

Wiodący w kraju dwutygodnik informacyjny dla branży turystycznej omawiający zagadnienia najważniejsze dla biur podróży, agencji turystycznych, menedżerów turystyki w regionach, studentów, pilotów i gestorów bazy noclegowej.
Dostarczamy rzetelnych informacji, aktualnej, niezbędnej w codziennej pracy wiedzy. Publikujemy kompletne i wnikliwe analizy, komentarze do aktów prawnych.

Przekazujemy Państwu aktualności z zakresu edukacji turystycznej, transportu, prawa, finansów i marketingu turystyki.

Kompetentny i dynamiczny zespół specjalnie dla branży turystycznej przygotowuje szczegółowe prezentacje i rankingi z zakresu turystyki, raporty oparte na badaniach i naukowych analizach.

Wiadomości Turystyczne – pismo branżowe pracowników turystyki
Dwutygodnik, format A-3, objętość 20 stron
Zamówienie prenumeraty: e-mail: prenumerata@2eurosys.pl, 22 822 20 16
www.wiadomosciturystczne.pl
 

 

więcej